'Dat Zeeuws heb ik echt onderschat!' lll'.ïïïiS' mm 'l hTitlTÏÏffitllliTÏÏil 7 JOSÉ VAN EGMOND JAAR BURGEMEESTER José van Egmond (49) werd een jaar geleden benoemd tot eerste vrouwelijke burgemeester van Reimerswaal. Hoe kijkt ze terug op haar eerste jaar? i en vrouwelijke burge meester in SGP-bol- werk Reimerswaal. Voor veel mensen was I het de verrassing van het jaar. „Voor mij was het ook de verrassing van het jaar! De ge meenteraad heeft volgens mij ge woon degene uitgekozen die het beste in het profiel paste. Opval lend vind ik dat ik tot op de dag van vandaag van mensen binnen en buiten Reimerswaal hoor hoe bijzonder ze het vinden." „Als wethouder zit je vooral na mens een partij in het gemeente bestuur, hier weet ik me gedra gen door de hele bevolking. 'Ik ben van iedereen', zeg ik altijd. Het heeft me tot op heden elke dag blij verrast dat overal waar ik kom mensen het leuk vinden om me te zien. Van hoog tot laag, bij de voetbalvereniging of tijdens de opening van een kerkelijk cen trum. Heel bijzonder om mee te mogen maken hoe hartelijk je overal ontvangen wordt. Overi gens word ik vaak niet herkend. Gelukkig maar, ik hoef absoluut niet anders behandeld te worden omdat ik burgemeester ben." „Als wet houder deed ik dat al en tot nu toe wordt er in Reimerswaal ook goed gebruik van gemaakt. Mensen komen voor de meest uiteenlopende za ken: ze nodigen mij bijvoorbeeld uit om op een bijeenkomst iets uit te reiken en ik heb archief stukken zoals een oude brief van na de Watersnoodramp gekregen. Ik had ook een keer een man van eind tachtig op bezoek die al twee keer een dikke boete had gekregen voor het snijden van zeegroenten. Hij zal wel kwaad zijn, dacht ik. Maar hij vroeg hoe hij nu eigenlijk een vergunning kon aanvragen. Ik ben blij dat we hem daarmee hebben kunnen helpen." „Het eerste jaar bestond vooral uit veel luisteren naar wat leeft en in contact komen met inwoners, verenigin gen en bedrijven. Veel verenigingen kampen met het probleem van vergrijzende vrijwilli gers. Dat is iets wat je niet met je eigen club of dorp, maar veel breder moet aanpakken. Daar hebben we elkaar bij nodig. Reimerswaal heeft een toekomstvisie uit 2008. De wereld is in tien jaar tijd be hoorlijk veranderd. Het is tijd voor een nieuwe visie. Vraag stukken over vergrijzing onder vrijwilligers, maar ook over wo nen, werken, vervoer en klimaat veranderingen vragen een duur zame aanpak. Het gemeentebe stuur zoekt daarbij actief naar sa menwerking met inwoners, in stellingen en ondernemers. Als gemeente kunnen we leren van eikaars kennis en kunde. Laten we dat ook doen!" „Ik had niet zoveel vooroordelen. Er werd me verteld dat Zeeuwen stug zouden zijn. Dat zijn ze niet. Ze laten misschien niet meteen het achterste van hun tong zien. In de Randstad zijn mensen di recter. Het Zeeuws heb ik echt onderschat. Het verbaasde mij dat nog zoveel mensen dialect praten, zelfs kleine kinderen. Nu kan ik het redelijk verstaan, maar zeker in het begin moest ik me goed concentreren." „Ik zie vooral voordelen! Rei merswaal en Zeeland hebben veel te bieden: ruimte, voorzie ningen, een bruisende economie. Het openbaar vervoer valt hier wel tegen. Hoe afhankelijk je van vervoer bent, merk ik nu mijn kinderen sinds dit schooljaar naar Goes reizen. Gelukkig fiet sen ze graag, maar een meisje van 12 laat je niet in het donker alleen naar huis fietsen. Het vraagt or ganisatietalent van ouders om hier je kinderen te laten leren en sporten." „Jawel, ik fiets bijna elke dag van mijn huis naar het gemeentehuis, maar dat is een kort stukje en telt niet. Ik was van plan om veel te fiet sen, maar ik ontdekte al snel dat even naar Krabbendijke of Yer- seke fietsen toch langer duurt dan ik dacht. Het valt me tegen van mezelf dat ik zo weinig fiets. Met de aanschaf van een elek trisch exemplaar komt daar onge twijfeld verbetering in!" 1 dinsdag 25 september 2018 BE merswaal wat bij in- geschoten bij José >yan Egmond.- -VoTOSMARCELLEBAVIDSE - José van Egmond bezoekt in de nieuw jaarsnacht 2018 Krabbendijke. Van Egmond monteert eigenhandig een buurtpreventiebordje in Waarde. Vijftig jaar zwembad Den Inkel in Krui ningen. Joeri Wisse Kruiningen Is het een groot verschil, wet houder in Randstadgemeente Pijnacker-Nootdorp of burge meester in Reimerswaal? U moedigt mensen ook aan actief contact te zoeken, door bijvoor beeld naar uw spreekuren in de dorpen te komen. U wilde verbindingen leggen en samenwerking verbeteren, zei u bij uw installatie. Wat is daar van gekomen? Hoe zit het met de vooroorde len die u had. Kloppen ze? Zijn er ook nadelen aan Zee land? Wat mist u hier? U heeft Reimerswaal leren ken nen op de fiets. Rijdt u nog wel eens een rondje? 111 l

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 52