Motorcrosser Mark Boot prolongeert titel in België Luteijn eindelijk weer pijnvrij op jacht naar goals k 9 maand of om de maand een ge vecht hebt." Maar na zijn optreden op 15 maart volgden de ramadan en de vakantieperiode, waardoor Kar- kach minder actief was. „Vanaf au gustus ben ik weer gaan opbou wen. Met mijn fitheid was niets mis. Maar ik was net niet helemaal ingesteld op deze wedstrijd. Het was een beetje een lastminute-par tij. Er was iemand uitgevallen voor Almere en ze vroegen: 'Wil jij vechten?' Natuurlijk! Ik ben altijd bereid om te vechten." Zahid Zairov, die zeven jaar ou der is dan de Walchenaar, is al ge ruime tijd prof Karkach zag hem al vechten toen hij zelf nog in de C-klasse uitkwam. „Tegen dat soort jongens keek ik eerst nog wel een beetje op. Nu kom ik die con stant tegen", zei de Souburger, die waarschijnlijk over drie weken weer een gevecht heeft in Brussel. „Op dit A-niveau tref je elke keer een sterke tegenstander. Daar moet ik maar gewoon aan wen nen." Voorafgaand aan de laatste wed strijd in Lummen had de Noord- Bevelandse crosser een behoorlijke voorsprong opgebouwd. Hij moest vooral zijn Belgische opponent Tim Louis in de gaten houden. Toch werd het door de omstandigheden een lastige wedstrijd. Al in de openingsfase van de eer ste manche, waarbij de regen met bakken uit de hemel viel, kwam Boot ten val. In het daaropvolgende moddergevecht wist de 27-jarige inwoner van Kamperland nog veel plaatsen goed te maken. Zoveel zelfs dat hij zich na deze manche al kampioen mocht noemen. Een tweede manche kwam er vervol gens niet, vanwege de barre weers omstandigheden. De wedstrijdlei ding besloot in overleg met de or ganisatie om het in alle klassen bij één manche te laten. Vanwege de hevige regenval wordt er in Lummen maar één manche verreden Ook Dailey van de Ketterij uit Vlissingen, teamgenoot van Boot bij het MC Mikkola Team, kan te rugkijken op een prima seizoen in België. In de klasse beloften/espoirs legde de zestienjarige Vlissinger beslag op een fraaie derde plaats in het eindklassement. Op het klets natte en gladde circuit in Lummen had Van de Ketterij het moeilijk. Hij finishte als zevende. De ook veel vuldig in Axel acterende Marnick Lagrou uit Massenhoven was op nieuw duidelijk de sterkste en ver zekerde zich van de dagzege én de titel. Komende zondag is zowel Boot als Van de Ketterij weer in eigen provincie te bewonderen. Beiden doen dan mee aan de Strandcross in Vlissingen. Misschien ontbrak er één ding. „Een derde goal?", vraagt Luteijn. Nee, Thomas de Rijke werd ge kroond tot man of the match. „Te recht", oordeelt Luteijn. „Thomas speelde een fantastische wed strijd. Ik gun het hem van harte. Ik ben allang blij dat ik weer lekker mee kan doen", vervolgt hij. Liefst vijftien maanden lang moest hij toekijken. Eind februari 2017 ging het mis voor de cen trumspits. Op eigen veld liep Lu teijn in het duel met Rood-Wit W een knieblessure op. Hij had niet meteen door dat er iets ernstigs aan de hand is. Dat was twee we ken later wel anders. „Op de trai ning had ik het idee dat ik iets af scheurde", haalt Luteijn zich voor de geest. Zijn knie werd echter niet dik of blauw. Hij bleef het proberen, maar zakte tijdens trainingen tel kens door zijn rechterknie. „Op den duur was ik er klaar mee", al dus Luteijn. Hij liet een MRI-scan maken van het gewricht. De diag nose was niet mals: een afge scheurde kruisband en inge scheurde meniscus. Op 24 oktober 2017 ging Luteijn onder het mes. Daarna begon het revalideren. Het werd een lang, slopend en met name veeleisend proces. „Vooral de eerste weken waren qua pijn echt heel pittig", vertelt Luteijn. „Ik sliep slecht en nam veel pijn stillers. Ik had enorm veel pijn." Daarnaast vond de derdejaars student psychomotorische kin dertherapie het vervelend om af hankelijk te zijn van anderen. „Je wilt niet constant vragen naar al les." Het veld in rennen En dan waren er de zondagen. Lu teijn stond bij elke thuiswedstrijd van Zeelandia Middelburg langs de lijn en reisde (vrijwel) overal mee naartoe. „Als we wonnen, was het prima", vertelt de aanval ler. „Maar zodra het minder ging, zat je jezelf op te vreten langs de kant. Dan wilde ik eigenlijk het veld in rennen. Ik ben op zich best geduldig, maar dit was echt lastig." Vooral de eerste weken waren qua pijn echt heel pittig. Ik sliep slecht en nam veel pijnstillers De tijd van toekijken is nu voor bij. Luteijn is fitter dan ooit, zo be weert hij. „je komt er sterker uit", aldus de spits van Zeelandia Mid delburg. „Het is heel wat waard om pijnvrij op het veld te staan. Dat herkennen mensen met zo'n blessure wel. Ik leg de lat niet per se hoog. Dat ik nu weer kan doen waar ik van hou, voetballen, is op dit moment het belangrijkste." dinsdag 25 september 2018 PM n niet wegslikken Anis Karkach bokste vijf partijen op het A-niveau, de hoogste klasse. Twee daar van won hij, de overige drie eindigden in een nederlaag. Motorcrosser Mark Boot uit Kamperland heeft opnieuw de Belgische titel bij de Belgische Motorbond in de klasse Inters 250 cc op zijn naam geschre ven. Herman Heuvink Lummen Zondagmiddag walste Zeelan- dia Middelburg over WSC heen. De Walcherse tweede klasser was met 6-1 te sterk voor de formatie uit Waalwijk. Niels Luteijn maakte twee tref fers. De drie punten waren wel kom, de doelpunten van Luteijn mooi meegenomen. De groot ste winst: de aanvaller stond weer zonder pijn en angst op het veld. Stefan Maas Middelburg -Niels Luteijn Niels Luteijn staat weer pijnvrij op het veld en scoorde zondag meteen tweemaal, foto dirk-jan gjeltema Anis Karkach, hier op archiefbeeld, was in Al mere vooral tegen zich zelf aan het vechten. FOTO LEX DE MEESTER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 41