i Dakotech dakkapel Vers fruit voor gestrande zeelui 26 Li 27 28 29 4 Staatssecretaris Knops eregast op Nationale Oesterpartij in Middelburg montage! De brief over de marinierskazerne die staatssecretaris Barbara Visser van Defensie tien dagen geleden naar de Tweede Kamer stuurde, heeft twijfel gezaaid. De een leest erin dat de verhuizing van de ka zerne van Doorn naar Vlissingen ge woon op koers ligt, de ander conclu deert dat de verhuizing mogelijk wordt afgeblazen. Knops ziet steeds meer economi sche dynamiek en zelfbewustzijn in grensregio's. Het ultieme voorbeeld: het grensoverschrijdende huwelijk dat de havens van Zeeland Seaport en Gent t januari dit jaar sloten. „De Randstad raakt vol, filevorming is er een probleem. De randen van Ne derland bieden echter nog volop ruimte. De marinierskazerne is dan ook op zijn plaats in en van belang voor Zeeland." Kortom, wat betreft Knops verhuizen de mariniers naar Vlissingen. De Nationale Oesterpartij, een netwerkbijeenkomst van zaken mensen en beleidsmakers, stond dit jaar in het teken van de groeiende samenwerking van Zeeland en Vlaanderen. De Vlaamse VRT- nieuwslezer Goedele Wachters leidde dan ook het gesprek. Ze vroeg Knops hoe hij staat tegenover een inniger samenwerking tussen beide regio's. „Als je mogelijkheden ziet om te groeien aan de grens, moet je de kansen pakken." Volgens de staatsecretaris is er de afgelopen 15 jaar flink vooruitgang geboekt in de samenwerking tussen Zuid-Neder land en Vlaanderen. Niet alleen op economisch gebied, maar ook in zorg en onderwijs. Naast North Sea Port noemt hij Brainport Eindhoven waar Vlaamse kennisinstellingen mee verbonden zijn. Natuurlijk zijn er barrières. Er zijn verschillen in wetgeving, belastingstelsel en btw bijvoorbeeld. Werken over de grens is daardoor best ingewikkeld. Knops: „En hoe de Belgische ambtenarij werkt, is aan een Nederlander niet uit leggen." Wachters, grijnzend: „Ook aan niet aan een Belg." Knops voegt eraan toe dat nieuwe wetge ving wel rekening moet houden met samenwerkingsverbanden die over de grens heen gaan. In Middelburg wordt 5 november de koers uitgezet voor betere samen werking, zeker in de grensstreek. Dan vindt een Vlaams-Nederlandse top plaats waar premier Rutte en Geert Bourgeois, de minister-presi dent van Vlaanderen, hopen gren zen te slechten. binnen 1 dag! m Het personeel kan niet van boord, omdat ze dan afstand doet van loon en andere regelingen. De si tuatie is behoorlijk schrijnend. „Ze kunnen geen kant op", zegt Leontine Verhoef van het Varens centrum in Terneuzen. De Stichting Varenscentrum heeft besloten een inzamelingsac tie te houden, omdat het perso neel aan zijn lot wordt overgelaten en al maanden geen vers fruit heeft gezien. „Het personeel heeft bijna geen geld meer en ook be hoefte aan allerlei producten. Ze moeten hun contract uitdienen anders krijgen ze geen loon meer. De rederij heeft meerdere sche pen die aan de ketting liggen, maar zover bekend is dit het enige schip in Nederland." De rederij heeft grote financiële problemen. Een oplossing is voor lopig niet in zicht. „Dit kan nog heel lang gaan duren. Daarom za melen we nu levensmiddelen in die je voor het dagelijks gebruik nodig hebt", vertelt Verhoef. De inzameling, die gisteren is gestart, is meteen een succes. „Er staan al twee tassen met boodschappen klaar. Er zit hier een bemannings lid met tranen in zijn ogen. Hij weet niet goed wat er gebeurt, want ze spreken maar heel ge brekkig Engels. We hadden niet verwacht dat mensen zo snel in actie zouden komen om te helpen. We zijn er gewoon een beetje door overdonderd, zo mooi om te zien dat de stad hier samenkomt tijdens zo'n actie. Morgen wordt er weer een lading fruit gebracht. Dat hebben ze al maanden niet gehad." Wie ook iets kwijt wil, kan zijn spullen afgeven bij het Zeemans huis aan de Westkolkstraat 40 in Terneuzen, tussen 15.00 en 23.00 uur. dinsdag 25 september 2018 GO 'Kazerne op zijn plek in Zeeland' De marinierskazerne komt naar Zeeland. Staatssecretaris Ray- mond Knops van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties be vestigde het gisteren in Middel burg tijdens de Nationale Oester partij nog eens. Weliswaar zei hij het tussen neus en lippen door, maar hij zei het. Frank Balkenende Middelburg Knops deed zijn uitspraken op de Nationale Oesterpartij, een net werkfeestje voor zakenlui en beleidsmakers, foto dirk-jan gjeltema ACTIEDAsRII VRIJ I ZAT SEPT SEPT Twintig Russische beman ningsleden zitten als sinds half mei 'gevangen' op het schip Kuza Minin in Terneuzen. Het schip ligt aan de ketting in de Massagoedhaven, omdat de rederij niet aan haar betalings verplichtingen kan voldoen. Maurice Steketee Terneuzen De voordelen van een Dakotech dakkapel Dakotech is dè dakkapel specialist van Zeeland sf De scherpste prijzen en de hoogste kwaliteit Duurzaam en weersbestendig, tevens voorzien van kunststof kozijnen sf Snelle levering en montage, binnen 1 dag geplaatsta Assamblage en montage door eigen team ervaren monteurs DIRECT PROFITEREN? Vraag onze GRATIS BROCHURE of een GRATIS ADVIESGESPREK aan via DAKOTECH.NL/CONTACT of BEL 0113 603 148. *Gratis montage is alleen geldig voor de plaatsing op locatie. Vraag naar de voorwaarden. Alleen geldig tijdens de genoemde actiedagen. Contactgegevens Danielsweg 6, Heinkenszand Tel.: 0113 603 148 E-mail: contact@dakotech.nl DAKOTECH De Kuza Minin ligt sinds mei aan de ketting in Terneuzen, het personeel kan geen kant op. fotoadrivandewege Uw partner voor ramen, deuren en dakkapellen. www.dakotech.nl 0113 603 148

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 36