Beste aeteur/aetriee I 1 AVROTROS sleept NPO alsnog voor de rechter Y rULTUUR 29 voor barre wandeltocht Schollaardt moet haar radioplek delen met Rob Stenders. Dat was niet de bedoeling, meent AVRO TROS. Dekker: „Het was ons toe gezegd door de NPO dat Anne mieke bij haar overstap van 3FM naar Radio 2 een prominente vaste plek in de middag zou krijgen." De omroep was eerder al van plan juridische stappen te onder nemen tegen NPO-radiobaas Jurre Bosman. Toen opnieuw met het radioschema werd geschoven en AVROTROS weer hoop kreeg op een dagelijkse plek voor Schol laardt, ging dat voornemen voorlo pig de ijskast in. Het leek erop dat AVROTROS zijn zin kreeg. Ingewijden vertel len dat de NPO bereid was KRO- NCRV-dj Gijs Staverman van zijn dagelijkse plek tussen 12.00 en 14.00 uur te halen. Hij zou verhui zen naar de vrijdagmiddag en ook in het weekend radio maken. Dat plan vond op het laatste moment tóch geen doorgang. „De NPO steekt liever energie in de toekomstige programmering van de radiozenders, dan stil te staan bij programmering die in tussen al succes heeft bewezen", reageert een woordvoerder van de NPO. „Door de dreigende bezuini gingen vinden wij dat meer in het belang van de luisteraar dan een interne juridische strijd." De voorgeschiedenis van deze radiosoap is complex. De NPO gaf aanvankelijk Schollaardt een dage lijkse plek ten koste van Rob Sten ders. Na bakken kritiek werd be sloten dit deels weer terug te draaien. Daarop tekende AVRO TROS, met succes, bezwaar aan bij een onafhankelijke geschillen commissie. Nu wordt de stap naar de bestuursrechter genomen. Ik zag beelden terug van een plein met drie man. Die moesten we nog vasthouden ook anders vertrokken ze weer, haha. Vijf jaar later zaten Coen, Giel en ik in Eindhoven. Daar werd het steeds gekker en hadden we voor het eerst: ja, er gebeurt nu iets. Acties moeten de tijd krijgen. Deze ook. Je moet het onbekende niet schuwen. Dit kan het begin zijn van iets moois." Mediastrateeg Evert Bronkhorst van Vizeum noemt de keuze voor een nieuwe opzet 'lovenswaardig', maar vraagt zich ernstig af of het wel gaat werken. „De dj's, in drie teams, doen dus alles lopend? Dan beperk je ze per dag tot een afstand van, laten we zeggen, zo'n 50 kilometer. Dat is wel heel beperkt. Krijgen mensen die een leuke actie bedenken wel vol doende aandacht als ze toevallig niet in de buurt zijn van zo'n team?" Bronkhorst heeft meer twijfels. „Ik denk dat de drie verschillende acties van het Rode Kruis niet zo breed aan trekkelijk zijn voor jongeren. Ik snap dat 3FM niets wil kopiëren en zelf iets heel nieuws willen opzetten, maar ik blijf toch voorstander van het Belgische model." Sinds 2013 organi seert Studio Brussel daar De Warm ste Week waarbij de gulle gever zelf bepaalt naar welk goed doel zijn geld gaat. „Daardoor is er veel meer draag vlak", meent de radiokenner. „Het kan allemaal bijzondere radio opleve ren, maar in het concept zitten nog veel vaagheden." Docent radiomanagement Sieb Kroeske is enthousiaster. „Ze houden het kleiner en de goede doelen be perken zich niet tot 'verweglanden'. Het past daarom meer bij de pu blieke omroep. Mensen die nu kritiek hebben, snappen er niets van. Het leunt meer op online en mobiel zijn en dat past naadloos bij de nieuwe generatie. Ik denk dat het nieuwe Se- rious Request echt de deur kan open zetten voor de groei van 3FM." brengst gaat (net als alle vorige edi ties) naar het Rode Kruis dat ditmaal niet slechts één doel centraal stelt. Het geld kan worden gebruikt voor het redden van levens in Nederland - denk aan EHBO- en reanimatiecur- sussen -de bescherming van na tuurgeweld door klimaatverandering en noodhulp bij oorlogen en conflic ten over de grens. Het Utrechtse TivoliVredenburg wordt die week omgetoverd tot het Mensen die nu kritiek hebben, snappen er niets van. Het past bij deze generatie Serious Request-hoofdkwartier. Ook vanaf die plek, met een radiostudio, krijgen de zwervende en onderweg radio makende presentatoren op drachten ingefluisterd. Dit is tevens het centrale punt waar luisteraars platen kunnen aanvragen voor geld. Daarnaast worden daar talloze work shops, lezingen en optredens gege ven. Het overgrote deel van de radio uitzending zal echter op locatie door de lopende dj's worden gemaakt. Coryfeeën „Heel goed dat 3FM een dergelijke ac tie bedenkt", stelt Ekdom, die anders dan oud Glazen Huis-coryfeeën als Giel Beelen, Domien Verschuuren en Paul Rabbering, wél wil reageren op het nieuwe Serious Request. „Ik heb laatst de homevideo teruggevonden van mijn eerste keer in Het Huis. Dat was in 2005 in Utrecht. Nu denk je: Het Glazen Huis, dat was altijd al zo groots, maar niet dus. Ik zag beelden terug van een plein met drie man. En die moesten we nog vasthouden ook, dinsdag 25 september 2018 De heren en dames in acteerland zitten dit jaar in één categorie. Grote afwezige is Flikken Maastricht- actrice Angela Schijf, die de afgelopen twee jaar won. Dat heeft alles te maken met het succes van De Luizen moeder. Zowel Ilse War- ringa alias Juf Ank (mid den) als Jennifer Hoffman alias Hannah (rechts) doen een gooi naar de prijs. Lies Visschedijk (links) van Soof maakt dit debutantenbal compleet. Geen nieuwkomers dit jaar in de categorie beste presentatrice. Talkshowkoningin Eva Jinek (links) mocht de prijs vorig jaar ophalen, BNNVARA-coryfee Geraldine Kemper (midden) doet voor de vierde keer mee (won nog nooit) en ook Chantal Janzen (rechts), die in 2017 een jaartje oversloeg, is er weer bij. Ze nam het beeldje al drie keer mee naar huis. AVROTROS stapt alsnog naar de rechter nu de NPO heeft beslo ten Annemieke Schollaardt toch géén dagelijks programma te geven op Radio 2. „Wij gaan hier niet mee akkoord", zegt om- roepwoordvoerder Eric Dekker tegen deze krant. Gudo Tienhooven 44 Gerard Ekdom, dj —Sieb Kroeske, docent radiomanagement Hoogtepunten uit veertien jaar Serious Request met Lot die elke dag voor dj Do- mien kwam, 'nagellakker' Tijn en de re cordopbrengst in 2012foto anp Kijk op de site bij /video naar de hoogtepunten uit veertien jaar Serous Request Glazen Huis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 29