Beste presentatrice 28 MEDIA &CULTUUI Serious Request: Glazen Huis maakt plaats VINCENT LUISTERT RADIO Quote van de dag Ik wil graag meer tijd doorbrengen met mijn vrouw, mijn kinderen en mijn kleinkinderen TELEVIZIER RING GALA NOMINATIES En de genomineerden zijn... Geen uithongering meer in het Glazen Huis, maar radio-dj's die het land in gaan naar de luisteraar. De nieuwe Serious Request-actie van 3FM wordt met gemengde gevoelens ontvangen. Bert Kranenbarg, van Bert op 5, elke mid dag van 4 tot 6 op Radio 5, is normaal gesproken een keurige man. Zijn pro gramma is gezellig, monter en luchtig. Er is uiteraard veel, voornamelijk Engelstalige, mu ziek, dat willen de mensen toch graag horen, weet Bert, en er zijn niet al te lange gesprekjes, over ditjes en datjes. Shirtje ruilen in het voet bal, wel of niet de klok verzetten of hert eten dat doodgeschoten wordt in de Oostvaarders- plassen. Twee keer per week komt radiocollega Frits Spits langs. Hij citeert dan uit zijn boek De Standaards Van Spits. Daarin schrijft hij over Nederlandstalige liedjes die indruk op hem gemaakt hebben. Die liedjes worden daarna gedraaid. Ze behoren tot 'het genre betere Ne derlandstalige lied.' Afgelopen vrijdag schrok ik me, toen ik langs Bert zapte, de spreekwoordelijke kolere. Niks gezellige praatjes, geen vaste rubrieken als 'Wat een vak', we konden niet 'Bellen Met Bert', er was slechts een muziekdiarree te horen. Frans Bauer en Marianne Weber, Peter Beense, De Toppers! Ik dacht: Zijn dit de nieuwe Standaards Van Spits? Is hij, onder im mense druk van de NPO die de gewone man beter wil bedienen, uit zijn elitaire ivoren toren afgedaald naar de snackbar des levens? Een getergde Bert bracht, na André Hazes Junior, klaarheid in de toestand. „Jaaaaaa, wen er maar vast aan", zei hij, "dit ga je vanaf 1 ja nuari elke vrijdag horen." Hij klonk veronge lijkt, gepikeerd, gefrustreerd en nerveus. Hij pleegde een daad van verzet en dat nog wel in zijn eigen gezellige programma. Metallica in JC ArenA Top 40 naar Qmusic Het moment op kerstavond, dat de dj's het Glazen Huis uitstapten. Gerard Ekdom ver geet het nooit meer. „Dan voelde je die frisse lucht. De emotie. De spanning over de vraag wat we had den opgehaald. Het gejuich van die mensen. Het was pure magie." Het was in de hoogtijdagen van het Glazen Huis, veertien jaar lang het concept van Serious Request, de jaar lijks terugkerende actie van de Ne derlandse radiozender NPO 3FM. In de week voor kerst sloten dj's zich op zonder vast voedsel om geld in te za melen voor het Rode Kruis. Op het hoogtepunt (2012) werd een record bedrag van 14 miljoen euro bereikt. De laatste jaren daalden de luistercij fers tot dramatisch niveau en liepen de verzamelde bedragen fors terug. 3FM besloot tot een nieuwe actie: Serious Request: De Lifeline. De uit hongering is achter de rug, het Gla zen Huis wordt definitief verlaten, nu drie teams van twee dj's (het is nog niet bekend wie dat zijn) te voet door het land trekken om bij de luis teraar te komen. Deze kan met lu dieke acties geld ophalen. De op- Wat is namelijk het geval. SterrenNL, een themakanaal van de NPO waarop uitsluitend Nederlandse muziek te horen is, krijgt Bert's zendtijd op vrijdag. De themakanalen van de NPO moeten een 'koppeling met de zenders' krijgen, vandaar. Bert wreef het ons twee uur lang in. Dit weer tot woede van Daniël Dekker, presenta tor bij SterrenNL. Hij verweet Bert met dédain over het genre, dan hebben we het over 'het slechtere Nederlandstalige lied' te praten. Als SterrenNL nou uitsluitend muziek uit De Standaards Van Spits zou draaien was er niets aan de hand. Hoe dan ook, Bert bewees vrijdag maar weer eens dat anno 2018 niemands positie in Hil versum veilig is. De omroep wikt, NPO be schikt. Bert dinsdag 25 september 2018 CONCERT Metallica keert terug naar Am sterdam. De po pulaire rock band staat op 11 juni 2019 in de Johan Cruijff ArenA. Het con cert maakt deel uit van een nieuwe Euro pese tour. De kaartverkoop voor de show begint vrijdag. MUZIEK De Nederlandse Top 40 is vanaf januari 2019 te horen bij Qmu sic. Radio 538, dat de iconi sche hitlijst mo menteel uit zendt, begint na 25 jaar met een eigen lijst. De Nederlandse Top 40 bestaat sinds januari 1965. GO Gudo Tienhooven Dennis Jansen —Jan Keizer zet met Anny Schilder een punt achter hun gezamenlijke carrière. Het succes van de satirische tv-serie De Luizenmoeder echoot door. Twee hoofdrol spelers uit de AVROTROS- monsterhit maken kans op een prijs tijdens het grote Televizier Ring Gala op 11 oktober. Deze krant maakt vandaag de nomi naties voor de Zilveren Televizier Ster in de categorieën beste acteur/actrice en beste presentatrice bekend. U s gaan te voet land In'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 28