na slaan van conducteur Cocu blijft in gevarenzone m 19 of Ajax, maar duels mogen niet op eigen veld PROGRAMMA mond zou de oorzaak zijn, vreemd voor een club in het betaalde voet bal. Bezoekers moesten ook een ko pie van een identiteitsbewijs inle veren alvorens ze in aanmerking kwamen voor een entreebewijs. Is dat nog wel de charme waar zo naar werd uitgekeken? Geen vaders met kinderen die fluitend naar het veld van hun geliefde amateurclub wandelen voor een legendarische wedstrijd met een topclub, maar identiteitsbewijzen, buscombi's en uitvakken. En soms ook onhandige aanvangstijden, zoals Rosmalen - ADO Den Haag morgen (17.00 uur). „Dat sommige clubs niet op eigen terrein tegen een profclub kunnen spelen, dat is wel een smetje", zegt Jan-Dirk van der Zee namens de KNVB. Maar Van der Zee, directeur ama teurvoetbal, ziet nog altijd de charme van de strijd tussen rijk en arm. „Ik voorspel wat verrassingen hoor in deze fase van het toernooi. Onderschat de kracht van de Tweede Divisie niet." Amateurs tegen profs. In Zeist kijken ze er dus reikhalzend naar uit. Bart Logchies, de ervaren trai ner van zaterdag-hoofdklasser Swift, snapt dat. De trainer kan er smakelijk over vertellen. De pure aversie van de verwende profvoet ballers om op het complex van amateurs een echte wedstrijd te spelen. Alsof ze op weg waren naar een avondje bejaarden wassen in plaats van een potje voetballen. Niks is goed, alles is 'ongelooflijk'. Vitesse Precies een jaar geleden streek Vi tesse, toen nog bekerhouder, neer op het bescheiden complex van de Amsterdamse amateurclub. De hautaine profs werden uitgescha keld. „Het is het voordeel van thuis spelen tegen profs", zegt Logchies. „Ze komen met tegenzin. En ja, door onze stunt speelde Swift dus opeens in de Kuip tegen Feyenoord. Voor amateurvoetballers toch nog altijd een onvergetelijke ervaring natuurlijk." Eerste ronde lang onderhoud met Padt. „Sergio heeft zich in zijn privétijd absoluut niet goed gedragen", zei technisch manager Ron Jans. „Daar baalt hij zelf enorm van. Net als wij. Je moet normaal en netjes doen, zeker te genover hulpverlenend personeel. We nemen dan ook duidelijk af stand van wat Sergio heeft gedaan." Geen straf Groningen legt Padt echter geen straf op. Jans: „Natuurlijk hebben wij als club gedacht: moeten wij Sergio extra straffen? Hij moet door het Openbaar Ministerie behandeld worden als ieder ander mens. Daar ben ik het helemaal mee eens. Het is als club om zijn gedrag af te keu ren, maar tegelijkertijd ook om hem te steunen. Wij werken wel met mensen hè. En wat er nu met Sergio en zijn omgeving is gebeurd - dat is echt heel erg pijnlijk." Padt deed zelf afstand van zijn aanvoerdersband. „Ik ben gewoon ontzettend dom geweest", zei Padt De arrestatie van Padt is het laatste wat Groningen nu kan gebruiken gisteravond. „Er gebeurt natuurlijk veel, we staan er met Groningen niet goed voor. Maar het mag niet dat ik zo reageer. Daar heb ik enorm veel spijt van. Ik herken mezelf niet in dit hele gebeuren. Zo ben ik niet." Wat wél vaststaat, is dat de arres tatie van Padt het laatste is wat Gro ningen, na een in alle opzichten moeizame seizoensstart, momen teel kan gebruiken. De club staat onderaan in de eredivisie met slechts drie punten. Hoopgevend was tegen AZ de spirit van het elf tal, dat ondanks de nederlaag met applaus van het veld stapte. On danks de 1-3 nederlaag, ging het eindelijk weer over voetbal met op gestroopte mouwen. Crisisberaad Maar amper een half etmaal later stond het volgende crisisberaad al weer voor de deur, veroorzaakt door uitgerekend aanvoerder en boegbeeld Sergio Padt, meer dan ooit de verpersoonlijking van een club in nood. Het was zoals gewoonlijk hectisch en bijzonder meeslepend in het Sükrü Saracoglu Stadion in Istan boel. Een van de derby's van Istan boel moest door het kwakkelende Fenerbahce worden aangegrepen om de slechte resultaten een halt toe te roepen. De pijnlijke reeks nederlagen in de Turkse Süper Lig, de ongelooflijke oorwassing in de Europa League tegen Dinamo Za greb (4-1), de lage positie op de ranglijst. Het moest allemaal maar eens afgelopen zijn, zo liet de trouwe en bloedfanatieke aan hang vooraf merken met een schitterende blauwgele muur achter het doel. Tot hier en niet verder. En Fenerbahce gaf gisteren ook gas vanaf het allereerste fluitsig naal van arbiter Firat Aydinus. Maar ze voelden het gisteren aan komen in Istanboel. Fener scoorde niet en op slag van rust sloeg Ryan Babel op een schitterende manier toe. De Turk Mehmet Topal en de Mexicaan Diego Reyes zagen de spits van Oranje soepel weg draaien en verwoestend uithalen. De bal verdween als een streep voorbij keeper Harun Tekin. Emotie De emotie spatte meteen van de tribunes af. De fanatieke aanhan gers van Fenerbahce, slechts in het rechterrijtje na de dramati sche start van het seizoen, keken elkaar verbijsterd aan. De gehate stadgenoot, die vorig seizoen wei gerde om het restant van een ge staakte bekerwedstrijd uit te ko men spelen in het Sükrü Saraco glu Stadion, ging met een glim lach de kleedkamer in. Senol Gü- nes, de ervaren trainer die vorig seizoen tegen Fener werd geraakt door een voorwerp dat van de tri bune werd gegooid, voorspelde zijn spelers een hete tweede helft. En hij kreeg gelijk. Phillip Cocu bracht na rust het jonge talent Eljif Elmas. De 19-ja- rige kwam voor Topal, waar een paar minuten eerder de kleine Fransman Mathieu Valbuena al binnen de lijnen was gekomen voor Aatif Chahechouhe. Günes reageerde snel door Jeremain Lens en Oguzhan Özyakup naar de kant te halen. De gebalde vuist bij Cocu ver raadde even later opluchting toen Fener eindelijk loon naar werken kreeg, exact twintig minuten voor tijd. De Ghanees André Ayew was de gevierde man in het stadion dat werkelijk leek te ontploffen van vreugde. De 1-1 was een startsein voor Fenerbahce om het gaspe daal nog eens vol in te drukken. Een zege in de beladen derby kon Phillip Cocu en zijn assistenten Chris van der Weerden en Erwin Koeman wat lucht verschaffen. Voorzitter De nieuwe voorzitter Ali Koe en technisch directeur Damien Co- molli mogen dan pal achter de hoofdtrainer staan, als het geduld van de emotionele supporters op raakt, is het oppassen geblazen in Istanboel. Maar het bleef bij één puntje. En dus staat Fener nog al tijd maar dertiende. »Of het punt de positie van Cocu kan redden de komende weken is afwachten Besiktas schuift naar plek vier achter Basaksehir (Eljero Elia), Galatasaray (Ryan Donk en Garry Mendes Rodriques) en Kasim- pasa. En zo gingen eigenlijk beide kemphanen uit Istanboel met ge mengde gevoelens het veld af na een intens gevecht. Of het punt de positie van Cocu kan redden de komende weken, is afwachten. Zondag wacht de uit wedstrijd tegen Caykur Rizespor, daarna de Europese ontmoeting thuis tegen Spartak Trnava en ver volgens komt Basaksehir op be zoek. dinsdag 25 september 2018 GO niet altijd feest -***- 20 september 2017: de fans van Swift rennen naar aanvoer der Mike Ruijter en keeper Bog- dan Constantin toe, nadat de club bekerhouder Vitesse na strafschoppen heeft verslagen in de eerste ronde van het toer nooi. FOTO PRO SHOTS TOTO KNVB-BEKER Vandaag 17.00 uur AFC-Telstar 18.30 uur RKC-NAC 19.45 uur Almere City - FC Dordrecht DVS'33 - Roda JC FC Den Bosch - Fleracles FC Volendam - Willem II Go Ahead - FC Eindhoven Flelmond Sport - Fortuna Spakenburg - DFS Kon. FIFC - Flarkemase B. Noordwijk - Sparta ODIN'59 - FC Lisse Rijnsburgse B. - TOP Oss Scheveningen - Cambuur VVSB - De Graafschap Westlandia - VVV 20.00 uur Kozakken B. - ONS Sneek 20.45 uur Excelsior - NEC Morgen 17.00 uur OJC Rosmalen - ADO 18.30 uur Excelsior Maassluis - PSV 19.45 uur DOVO-Urk Eemdijk - ASWH RKAV Volendam - Vitesse Groene Ster - TEC Staphorst - PEC Zwolle Katwijk - SC Fleerenveen 20.45 uur Te Werve - Ajax* duel wordt gespeeld in Noordwijk. Donderdag 17.00 uur Alcides - AZ OFC - FC Emmen 18.30 uur FC Groningen - FC Twente 19.45 uur FC Utrecht - MVV 20.45 uur Gemert - Feyenoord* duel wordt gespeeld in Helmond. Het was rennen en vliegen gis teren in Istanboel. De derby tussen Fenerbahce en Besik- tas was voor Fener-coach Phil- lip Cocu de kans op eerherstel. Het bleef bij één puntje na een prima treffer van André Ay- ewekst. Mikos Gouka Istanboel Phillip Cocu (r) schudt de hand van collega Senol Günes. FOTOEPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 19