I7i] Sergio Padt betuigt spijt 18 Amateurclubs loten thuis tegen Feyenoord Kort LaverCup Valcke declareerde fors Modric beste speler Giro start met klimtijdrit Flitsen Quote van de dag 'Het kostte me moeite niet te gaan huilen' Bertens Serrarens Amateurs thuis tegen profs, dat is de charme van het bekertoernooi. Maar steeds vaker moeten de amateurs uit veiligheidsoverwegingen uitwijken naar elders. Dan is de lol er al deels vanaf. Gemopperd mm Voormalig secretaris-generaal Jéröme Valcke (foto) van de FIFA heeft voor 'zake lijke reizen' in totaal 9,95 miljoen euro in re kening gebracht. Dat blijkt uit de uitge breide toelichting van het internationaal sporttribunaal CAS na een vonnis in juli. Het CAS wees destijds het beroep van Valcke tegen zijn straf af en kwam twee maanden later met de schriftelijke onder bouwing. Valcke is wegens fraude door de FIFA geschorst voor tien jaar. De Zwitserse justitie is nog bezig met een strafrechtelijk onderzoek. Luka Modric is in Londen bij het jaarlijkse gala van de wereldvoetbalbond gehuldigd als beste speler van het jaar. De 33-jarige Kroaat kreeg de voorkeur boven de Portu gees Cristiano Ronaldo (ex-Real Madrid, nu Juventus) en de Egyptenaar Mohamed Salah (Liverpool). Modric leidde als aanvoerder Kroatië naar een historische finaleplaats bij het WK afgelopen zomer in Rusland. Daarin was Frankrijk met 4-2 te sterk. De 102de Ronde van Italië begint volgend jaar met een tijdrit in en rond Bologna. De afstand die de renners bij de eerste test moe ten afleggen is iets meer dan 8 kilometer met aankomst bergop. Op bepaalde delen in is het stijgingspercentage 16 procent. In Rijswijk sprongen ze bij tweede klasser Te Werve na de loting bijna een gat in de lucht. Ajax op bezoek in Rijswijk, wat een affiche. Dolgraag wilden de bescheiden amateurs op het eigen complex aan het Julialaantje spelen. Al snel bleek dat dit om veilig heidsredenen geen haalbare kaart was. Te Werve wijkt morgen uit naar Noordwijk, ook al omdat een andere locatie in Rijswijk onmoge lijk was en een avondje in het sta dion van ADO Den Haag te duur was. „Als we alles tegen elkaar af wegen denken wij dat dit de beste oplossing is voor alle belangheb benden", zegt voorzitter Ivo van Dijk. Bij Gemert hoopten ze ook op een kolkend sportpark Molenbroek. Een stunt in Gemert tegen Feyen oord, het zou voor de eeuwigheid zijn. Maar op basis van veiligheids overwegingen wordt er uitgeweken naar het stadion van Helmond Sport, zo'n elf kilometer verderop. Met pijn in het hart. Voorzitter Carlo Hanzenveld diende het zijn 1300 leden uit te leggen. „Op ons ei gen sportpark kunnen we de veilig heid gewoon niet garanderen", zegt de preses. Pas een paar dagen na de loting werd het de amateurs duidelijk wat er allemaal bij komt kijken als de top van Nederland op bezoek komt. „Fans die vanuit Rotterdam zonder kaartje naar Gemert afreizen, dat heb je gewoon niet in de hand, daar heb je geen grip op. Het is niet an ders." De gemeente Gemert-Bakel en de burgemeester hoefden er niet eens een streep doorheen te zetten, dat had de club dus zelf al gedaan. „Er was geen negatief advies", zegt Hanzeveld. „Het was mooie Ge- mert-promotie geweest, we had den onszelf op de kaart kunnen zet ten." In Gemert wordt wel gemopperd op de door de autoriteiten verplicht gestelde combi voor het bekerduel, de busrit gekoppeld aan het toe gangskaartje. De beperkte parkeer gelegenheid op De Braak in Hel- De 28-jarige Padt bracht de nacht van zondag op maandag in de cel door. De derde doelman van het Nederlands elftal had zich na de verloren thuiswedstrijd tegen AZ (1-3) misdragen in de trein vanuit Groningen. Padt had geen geldig vervoersbe wijs voor het ritje naar zijn woon plaats Kropswolde, dat amper vijf minuten duurt. De situatie esca leerde toen het treinpersoneel Padt een proces-verbaal voor zwartrij den uitschreef. Luidkeels beledigde Padt twee conducteurs. Een bevei liger kreeg een klap. Voor beide ver grijpen - belediging en mishande ling - werd aangifte tegen de doel man gedaan. De treindeuren werden gesloten tot de politie arriveerde. Zij namen Padt mee naar het bureau. Hij kwam gistermiddag op vrije voe ten, maar blijft volgens de politie verdachte in de zaak. „Wij maken nu een dossier op", zegt een politie woordvoerder. „Dat gaat naar justi tie. Zij bepalen of er tot vervolging wordt overgegaan." De clubleiding had gisteren een dinsdag 25 september 2018 GO VOETBAL VOETBAL WIELRENNEN Er wordt voortaan ook een Gouden Bal aan de beste voetbalster uitgereikt. Dat heeft France Football laten weten. De finale van de laatste Davis Cup oude stijl tussen gastland Frankrijk en Kroatië (van 23 tot en met 25 november) zal in het Stade Pierre-Mauroy in Lille op gravel worden ge speeld. De Nederlandse badmintonbond heeft in de Australiër Victor Anfiloff een nieuwe technisch directeur gevonden. Tiger Woods (42) kijkt terug op zijn overwinning in de Tour Championship in Atlanta, zijn 80ste titel l Ook de tweede editie van de Laver Cup is een prooi ge worden voor de Europese tennissers. Roger Federer en Alexander Zverev wonnen hun enkelpar tijen van res pectievelijk John Isner en Kevin Ander- son. O n Kiki Bertens (foto) is op de wereldranglijst gestegen van de twaalfde naar de elfde plaats na haar toernooizege in Seoel. Ze bereikte giste ren in Wuhan de tweede ronde. 3 De Graafschap moet het drie wedstrijden doen zonder Fabian Serra rens. De 27-ja- rige spits kreeg vrijdag in de slotfase van het uitduel met Heracles (4-0) de rode kaart. Bekervoetbal: Mikos Gouka Gemert A Sergio Padt. fotoanp De focus moest, na een vrije dag voor de spelersgroep, weer vol ledig liggen op het bekerduel met FC Twente. Maar in plaats daarvan vergrootte Sergio Padt de sores rondom FC Groningen door een nacht in de cel te be landen. Sander de Vries Groningen -

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 18