0 O O lil Directeur AH to go verwacht geen inkrimping 14 Boodschappen doen en niet meer langs de kassa. Dat kan sinds gisteren in de twee AH to go- winkels in het Academisch Medisch Centrum (AMC) in Amsterdam. Kort Estafettestaking AkzoNobel Werknemers van AkzoNobel zijn gisteren aan een estafettestaking begonnen van vier keer 48 uur. De locatie in Wapenveld trapte af. Morgen is het de beurt aan de Akzo-ves- tiging in Sassenheim. Daarna gaan Hengelo en Arnhem elk 48 uur 'plat'. De vakbonden dringen al langer aan op een nieuwe cao en een oplossing voor een pensioenconflict. De afgelopen tijd staakte het personeel van Akzo al enkele malen. Megafusie van gouddelvers De grote goudproducenten Barrick Gold en Randgold gaan fuseren. Door de combinatie ontstaat een gouddelver met een markt waarde van circa 18 miljard dollar. Barrick is al 's werelds grootste producent met wereld wijde activiteiten. Randgold is voornamelijk actiefin Afrika. Michael Kors biedt 2 miljard dollar voor Versace Versace staat op het punt verkocht te wor den aan de Amerikaanse concurrent Michael Kors. Die zou zo'n 2 miljard dollar over hebben voor het Italiaanse modehuis. Michael Kors kocht vorig jaar nog voor circa 1 miljard euro schoenenmerk Jimmy Choo. Versace werd in 1978 opgericht door Gianni Versace. De ontwerper werd in 1997 in Miami vermoord, waarna zijn zus Donatella zijn rol overnam. Investeerder Blackstone heeft een belang van 20 procent in Versace, de rest is in handen van de familie. Miljardendeal Siemens Het Duitse industrieconcern Siemens is dicht bij een megadeal van 13 miljard euro voor diverse energiecentrales in Irak. Moch ten de partijen het eens worden, dan is dit de grootste opdracht ooit voor Siemens. Het Duitse bedrijf kan dit zakelijke succes goed gebruiken, want momenteel worden dui zenden banen geschrapt. Flitsen Signify TomTom RELX Shell Een trotse AH to go-directeur Jan-Wil lem Dockheer sprak bij de opening van de zogenoemde Tap to go-winkels van 'een Europese primeur'. „Dit is de toe komst." Hoe die toekomst er dan uit ziet? Als we Dockheer mogen geloven, gaan klanten (in de nabije toekomst) naar de plaatselijke supermarkt, scan nen het product dat ze nodig hebben, en lopen naar buiten zonder een seconde bij een kassa te hebben stilgestaan. De aankoop wordt tien minuten na de aan koop van de bankrekening afgeschreven en daarmee is de kous, voor de klant, af. „Stap 1: Eerst de Tap to go-app downloa den. Daarmee activeert de klant het sys teem. Er wordt 1 cent overgemaakt om de bankrekening aan de Tap to go-kaart te koppelen. Vervolgens kan de klant via die kaart of zijn mobiel boodschappen scannen. Of nee, tappen." „De klant tikt kort met de geactiveerde kaart of telefoon tegen het prijskaartje op het schap van het product. Vervol gens licht er een groen lichtje op, als teken dat het product in het digitale winkelmandje zit. That's it. Mocht er iets per ongeluk zijn getapt, dan is er niets aan de hand. De klant moet dan wel even 'untappen'. Dat klink inge wikkeld maar is het niet: de kaart of de mobiele moet iets langer tegen het prijskaartje worden gehouden om het van het lijstje te verwijderen." „Inderdaad. Als de klant klaar is, loopt hij of zij naar buiten. Niet lan ger in de rij voor de scankassa. Via de app wordt het bedrag even later afge schreven." „Er zit een heleboel technologie in dit systeem, ons moederbedrijf heeft hier veel in geïnvesteerd. Hoeveel? Nee, dat zeg ik niet. Maar we hebben niet voor niets de tijd genomen om dit goed te brengen. Tijdens onze testfase in Zaandam kwamen we er- PENSIOENCONFLICT DUURT AL MAANDEN BARRICK GOLD WORDT NOG GROTER NIEUWE PROOI VOOR AMERIKAAN ORDER VOOR ENERGIECENTRALES Porsche gaat stoppen met de verkoop van dieselauto's. Daarmee is het de eerste Duitse automaker die dieselwagens in de ban doet. De Duitse autosector wordt ge plaagd door het sjoemeldieselschandaal, waarbij uitstoottests werden gemanipuleerd. Het Franse supermarktconcern Carre- four heeft gisteren krachtig ontkent zijn branchegenoot en grote concurrent Casino te hebben benaderd voor een fusie. m De oude Philips lichtdivisie was de grootste daler in de AEX. 11% TomTom Het leed voor de navigatie- specialist is nog niet geleden. O m De digitale uitgever streed met Shell om de eerste plek in de AEX. *12% Het olie- en gasconcern profiteerde van de stijgende olieprijzen. dinsdag 25 september 2018 'Shoppen zonder pin of kassa is de nieuwe standaard' E o c Sanne Schelfaut Amsterdam Hoe werkt Tap to go? Tappen? Op dit moment kan Tap to go alleen met een pasje of telefoons met besturingssys teem Android. Kijk op de site bij /video naar de werking van het kassaloos winkelen in een AH Tap to go En dan naar buiten? Albert Heijn heeft de Tap to go tien maanden lang getest in het hoofd kantoor in Zaandam. Welke kinder ziekten kwamen jullie tegen?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 14