Ook naalden in aardbeien Nieuw-Zeeland Eerste baby orka Morgan 7 'Orca Ocean' Tenerife even gesloten voor publiek Ewbank blij met opname van liedtekst in Dikke Van Dale SUPERSTUNT GOLDEN TULIP STRANDHOTEL WESTDUIN Ontspannen aan de Zeeuwse kust AUCKLAND Een Nieuw-Zee- landse supermarktketen heeft alarm geslagen nadat naalden wa ren aangetroffen in aardbeien. Het betreffende fruitmerk wordt uit de schappen gehaald, bericht de krant The New Zealand Herald. Het bedrijf Countdown adviseert klanten uit Australië afkomstige aardbeien voor de zekerheid te snijden voor consumptie. Het is onduidelijk of de naalden zijn aangetroffen door een mede werker of klanten van de super markt. Een woordvoerster van het bedrijf wilde niet in detail treden over de vondst. In het nabijgele gen Australië bestaat al langer on rust over naalden in fruit. Daar berichten media over een 'aard- beiencrisis'. Op meerdere plekken in Aus tralië zijn de afgelopen tijd naal den aangetroffen in het rode fruit. Een hoge medewerker van de branchevereniging van aardbei entelers sprak eerder over 'com mercieel terrorisme' dat de sector schade toebrengt. Klanten wordt geadviseerd de aardbeien door te snijden voor gebruik De autoriteiten kregen ook mel dingen over naalden in andere fruitsoorten, zoals bananen en ap pels. Het gaat vermoedelijk in sommige gevallen om grappen of copycatgedrag. De Australische regering heeft strenge straffen aangekondigd. HILVERSUM Liedjesschrijver John Ewbank ontdekte dit weekend dat zijn omstreden zin 'de dag die je wist dat zou komen is eindelijk hier' uit het Koningslied is opgenomen in de Dikke Van Dale. De zin werd destijds berucht omdat hij volgens critici taal kundig fout was. Maar volgens Van Dale-hoofdredacteur Ton den Boom is de zinsconstruc tie wel ongebruikelijk, maar niet verkeerd. De zwaardwalvis die in 2010 meer dood dan levend ronddreef in de Waddenzee, is moeder geworden. Orka Morgan is zaterdag bevallen van een gezond kalf. Moeder en baby verkeren in goede gezond heid, zo laat Loro Parque weten. Morgan verhuisde in 2011 naar dit pretpark op Tenerife. Volgens me dewerkers gedraagt de kersverse moeder zich voorbeeldig.Orca Ocean, het orkaverblijf in Loro Par que, blijft even gesloten voor pu bliek om moeder en het kalf, waar van het geslacht nog niet is vastge steld, rust te geven. Over orka Morgan is al jarenlang een juridische strijd gaande. Het dier werd in 2010 ernstig verzwakt gevonden in de Waddenzee en naar het dolfinarium in Harder wijk gebracht. Een jaar later ver huisde het naar Tenerife. Tegen dat besluit werd fel geprotesteerd door dierenactivisten. Zij vonden dat Morgan in zee moest worden teruggezet. Deskundigen spraken elkaar tegen over de vraag of de ooit verdwaalde jonge orka in zee zou kunnen overleven. De Raad van State oordeelde in 2014 dat het juiste besluit was genomen. Dat Morgan achttien maanden geleden zwanger raakte, is volgens Stichting Free Morgan het bewijs dat de orka in een fokprogramma zit. Dit zou tegen de afspraken zijn. De rechter oordeelde anders en het dier bleef in het park. Morgan is inmiddels 11 jaar oud. De afgelopen jaren waren er soms berichten dat andere orka's haar aanvielen. Het Loro Parque sprak dat tegen. Mede door de documen taire Blackfish over orka Tilikum, die in Amerikaanse dolfinaria drie mensen doodde, is het houden van orka's in dierenpretparken wereldwijd onder druk komen te staan. Boek nu op marrea.nl of bel 0571-277744 /Warrea maandag 24 september 2018 Boek snel! Zeer geliefd hotel bij onze vaste gasten Nieuw dit najaar is dit supervoordelige arrangement naar het luxe en prachtig ingerichte Golden Tulip Strandhotel Westduin in Koudekerke! Uw luxe hotelkamer is van alle comfort voorzien met balkon of terras en Nespresso apparaat. Het hotel beschikt verder over Restaurant Bij Jules, bar Paal 15 en een binnenzwembad, sauna en fitnessruimte. Heerlijk overdag genieten van de zilte zeelucht, 's avonds dineren op topniveau, ontspannen in de relaxruimte en daarna slapen als een roos. Hoe heerlijk is dat! Pure luxe in Zeeland voor een stunt prijs. Boek dus snel! Highlights: Hotel ligt op 50m van het strand Struinen door natuurgebied Westduin Bezoek Middelburg, Vlissingen, Domburg, Zierikzee of Veere Deltapark Neeltje Jans Geniet van mosselen, kreeft en oesters in het hotel Museum en maritieme attractie Het Arsenaal Beoordeeld met een 8,1 op Zoover! Inhoud arrangement: 2 x overnachting 2 x uitgebreid ontbijtbuffet 1 x3-gangen diner (aankomstdag) Gebruik zwembad, sauna en fitness Gebruik WiFi Prijs: 109,00 p.p. oktober 95,00 p.p. november 89,00 p.p. december t/m februari Toeslag bij verblijf op vrijdag- of zaterdagnacht: 10,00 p.p. november t/m maart 20,00 p.p. oktober Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen per kamer. Toeristenbelasting: 2,50 p.p.p.n. Reserveringskosten: 14,50 per boeking Geldig t/m februari 2019, m.u.v. feestdagen. Bel ons gerust voor vragen, wij staan u graag te woord. GO Sanne Schelfaut Rotterdam/Puerto de la Cruz Morgan en het kalfje samen in het pretpark, foto loro parque voor 1 V y hotelarrangementen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 7