Aantal tijgers in Nepal bijna verdubbeld 5 Verdubbeling klachten PostNL Bij de Consumentenbond ko men steeds meer klachten binnen over de pakketbezor ging van PostNL. De organisa tie verwacht dit jaar een ver dubbeling van het aantal mel dingen. Vorig jaar ontving de bond 1374 klachten op het Klachtenkompas, nu staat de teller al op 2031. Uit een onderzoek onder bijna vierduizend klanten van PostNL van het tv-program- ma Kassa blijkt maar liefst 86 procent niet tevreden te zijn met de aangeboden oplossing na een klacht. Uit een rond gang blijkt dat consumenten hun pakketten soms op de gekste plaatsen aantreffen, zo als in de kliko. Ook blijken pakketbezorgers zelf handte keningen te zetten op aange tekende poststukken. PostNL neemt de klachten se rieus en gaat sancties opleg gen bij bezorgers die de regels aan hun laars blijven lappen. VS: arme migrant krijgt geen verblijfsvergunning De Amerikaanse regering wil het moeilijker maken voor buitenlanders om een vaste verblijfsvergunning te krijgen. In een zaterdag ingediend voorstel staat dat immigratie ambtenaren voortaan moeten meewegen of iemand voedsel hulp krijgt, in een sociale huurwoning woont of gebruik maakt van Medicaid, het zorg- programma voor de allerarm sten. Deze richtlijn moet voor komen dat immigranten 'een last worden voor Amerikaanse belastingbetalers', aldus de minister van Binnenlandse Zaken. Doorrijden na ongeluk loont, je komt er vaak mee weg Zeiler hulpeloos op boot na zware storm Schepen uit meerdere landen zijn bezig met een race tegen de klok om een gewonde so lozeiler te redden. De man deed volgens CNN mee aan de Golden Globe Race toen zijn boot in de problemen raakte op zo'n 3300 kilometer ten zuidwesten van Perth, Australië. Hij sloeg alarm in een serie tekstberichten. Hij schreef dat zijn mast is afge broken en dat hij ernstig ru gletsel heeft opgelopen. Hij zou niet meer kunnen lopen. Openbaar vervoer Amsterdam urenlang plat door stroomstoring Het openbaar vervoer in Am sterdam lag gisterochtend urenlang stil. Alle metro's en een aantal bus- en tramlijnen kampten met een stroomsto ring. Rond twaalf uur reed al les weer normaal. De storing lag bij de telecomleverancier KPN en had effect op het com municatienetwerk van het Amsterdamse openbaar ver voersbedrijf GVB. Voor deel nemers aan de Dam tot Dam- loop waren er voldoende mo gelijkheden om hun bestem ming bereiken. KATHMANDU Nepal heeft het voor elkaar: in bijna tien jaar tijd is het aantal wilde tijgers in het Aziatische land verdubbeld. Er lopen nu zo'n 235 tijgers in Nepal, terwijl dit er in 2009 nog maar zo'n 121 waren. Het Wereld Natuur Fonds, dat het nieuws gisteren naar buiten bracht, reageerde verheugd: „Elke tijger telt, voor Nepal en voor de hele wereld." In 2010 spraken dertien landen waar tijgers in het wild leven met elkaar af dat zij proberen dit aantal te verdubbelen vóór 2022, volgens de Chinese kalender het jaar van de tijger. Deze afspraak was nodig om te voorkomen dat de koning van de jungle zou uitsterven. Zo'n honderd jaar geleden liepen er namelijk nog honderdduizend tijgers op de aarde rond, in 2010 waren dit er nog slechts 3200. Het roofdier is geregeld doelwit van stropers. In Azië worden elen van de tijger verkocht als medicijn. Maar ook door het steeds kleiner wordende leefgebied liep het aantal tijgers terug. De dieren hebben uitgestrekte gebieden nodig om te kunnen jagen en zich te kunnen voortplanten, maar veel bossen zijn vervangen voor huizen, fabrieken, plantages, wegen, en houtkapbedrijven. Eind 2017 werden 1600 camera's geïnstalleerd op het grensgebied van Nepal en India, om het aantal tijgers en hun leefgebied beter in kaart te kunnen brengen. Het succes van Nepal heeft te maken met de grote politieke wil in het land om de tijger te beschermen. „Het beschermen van tijgers heeft hoge prioriteit voor de overheid", vertelt Bishwa Nath Oli van het ministerie van Bossen en Milieu. „Onze toewijding aan het wereldwijde tijgerprogramma zal alleen maar groter worden nu de populaties in Nepal groeien en onze maatregelen goed uitpakken." Andere landen die de zogeheten Tx2-doelstelling hebben onderte kend zijn onder meer Bangladesh, India, Rusland, en Vietnam. maandag 24 september 2018 DEN HAAG WASHINGTON Nelly Vollebregt Volgens de voorzitter van de Vereniging Verkeersslachtof fers is de pakkans bij het doorrijden na een ongeluk heel vaak erg klein. PERTH AMSTERDAM Bezoekers nemen een kijkje in de jubilerende Amster damse I Jtunnel. De ondertunneling van het water werd vijftig jaar geleden geopend. Gisteren was er daarom een open dag. foto remko de waal, anp 50 JAAR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 5