>LEN 19 SOPHIE ACTIVITEITEN BUREN Gelach had zaterdag moeten opstijgen uit de moestuinen van zorggroep Ter Weel aan het Joannaplantsoen in Goes. Gelach en het geluid van metalen tuingereedschap, begeleid door de geur van verse aarde. NABEELA Het enige hoorbare geluid in de verlaten tuin is dat van regendruppels die de grond raken. De activitei tenbegeleiders zijn afgedropen bij gebrek aan belangstelling voor het winterklaar maken van de moestui nen, weet een barmedewerkster te vertellen. Nationale Burendag is hier mede door het slechte weer letter lijk en figuurlijk in het water geval len. Op veel andere Bevelandse plaat sen zijn de Burendagactiviteiten wel een succes, soms met een aangepast programma of wat minder animo. Gezelligheidsdieren, lekkerbekken en creatievelingen nemen enthou siast deel aan activiteiten die buurt bewoners met evenveel enthousi asme hebben georganiseerd. Samen laten zij zien dat ook een druilerige Burendag een feestje kan zijn. Floortje (6) en Luna (7) (foto voor pagina) uit Driewegen doen zater dag goed hun best om het graszaad mooi in te harken. Niet alleen omdat Luna het buurmeisje is van Omnis Kindcentrum 't Opstapje, maar ook - of misschien vooral - omdat het hun nieuwe speelplein betreft. Ou ders, buurtbewoners en kinderen helpen op Burendag een handje mee aan de realisatie van de nieuwe, groene buitenruimte. Tevreden ziet ontwerpster lootje Vaas het grijze plein langzaam veranderen in een groen speelparadijs. Spelcircuit De Syrische Adnan Azem en zijn vrouw Amina Diwana bouwen sa men met Conny Boudens een zo hoog mogelijke toren. Zij en zo'n ze ventig andere senioren vermaken zich tijdens Burendag in buurthuis De Pit in Goes-Zuid. Op het pro gramma staan onder meer een Oud hollands spelcircuit, een gezamen lijke lunch en een cabaretvoorstel ling van De Freesias. Het is de tweede keer dat ouderen centraal staan tijdens Burendag in De Pit. En dat vinden ze fijn, merkt bestuurslid Ko Louwerse: „Het begon vanmor gen om half tien, maar de mensen stonden om negen uur al voor de deur." Ook al zijn er minder mensen dan vorig jaar, de sfeer in en rond het Goese Auris College en praktijk school De Wissel is gemoedelijk. Voor volwassenen is de overtrek kende bui een mooie gelegenheid om in de aula aan te schuiven bij de internationale lunch. Erik, Ivan en Tom (alle drie 10 jaar) hebben alleen oog voor de hometrainer waarop hun vriend Boaz (9) zich in het zweet trapt, net zo lang tot hij even veel calorieën heeft verbrand als een mini-Mars oplevert. Eet wat je ver brandt, heet de actie. Zo'n chocola dereepje heb je niet zomaar bij el kaar getrapt, merken de jongens. Maar opgeven? Dat is geen optie. Syrische keuken Surinaams, Pools, Turks, Indisch. Negentig inwoners uit de Goese Pol der schuifelen zaterdagavond langs het multiculturele buffet dat uitge stald staat in het restaurant van woonzorgcentrum Erasmuspark. De maaltijd is klaargemaakt door di verse wijkbewoners, net zoals dat afgelopen Burendagen gebeurde op initiatief van SVRZ, SMWO en Stichting Variant. Nieuw dit jaar zijn de hapjes van Nabeela Al Rahaal (foto) en haar man Ibrahim Al Obaied. Zij laten de aanwezigen kennismaken met de Syrische keu ken. En voor wie het toch liever houdt bij Hollandse kost is er stamppot veldsla met jus en een runderlapje. maandag 24 september 2018 Druilerige Burendag is ook een feest Ellen Smaardijk-Jobse Goes Sophie van 8 uit Driewegen (r) meet of de boomstammetjes ver genoeg uit elkaar staan. Ineke Wandel (met bril), Corina Pieterse met de schep en moeder Ceciele helpen mee. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 52