bolclErmEin.nl Najaarsregen met vertrekgaranties! 4 Internetbedrijf verdient aan inzameling Onderzoek overgang Oss MARKET GARDEN HERDENKING „Je kunt er geen leed mee verzach ten, maar wel een hoop zorgen", schrijft Ingrid van Heel bij haar do natie. De Limburgse is één van de mee dan 14.454 mensen die tot gis teravond geld gaven via de website doneeractie.nl. De opbrengst gaat naar de families van de vier kinde ren van 4,4,6 en 8 jaar die donder dag verongelukten op het spoor in Oss. En naar de twee slachtoffers (11 en 32 jaar) die nog in het ziekenhuis liggen. Initiatiefnemer Nick Nietveld wil ook de machinist helpen en denkt na over een gedenkteken bij het spoor, waar een indrukwekkende zee van bloemen, knuffels, kaarsjes en kaartjes is ontstaan. Het is de plek waar al dagen op rij duizenden mensen samenkomen om hun ver driet te delen. Nietveld hoopte met zijn actie 60.000 euro op te halen. Voor een mooie uitvaart en ondersteuning voor de slachtoffers die nog leven. „Ik ging er vooral vanuit dat alle beetjes zouden helpen. Maar het gaat zo hard. Er komt van alles bin nen, van grote tot kleine bedragen", zegt Almeerder Nietveld, zelf vader van een meisje van 3. „Ik ben blij dat het zo gaat." Het bedrag stijgt zo snel en fors dat mensen zich ook zorgen zijn STRALING gaan maken of het geld wel goed te rechtkomt. „Vertrouwen is goed, controle is beter", zegt Osse onder nemer Arno Smits. Hij richt om die reden vandaag samen met de initia tiefnemer en de gemeente een stichting op. Dit alles gebeurt onder toeziend oog van notariskantoor Pinkse Phi lips Huberts uit Oss, zo schetst Smits. Hij zegt ook dat het geld op een rekening bij de Rabobank wordt gezet en financieel adviesbu reau Taylor Mates voor de begelei ding zorgt. „Het is een zorg van de gemeente, maar ook van heel veel Ossenaren dat we dit met zijn allen zorgvuldig gaan doen. Met grote dank naar de initiatiefnemer, die de actie met de beste bedoelingen is begonnen." Het wantrouwen komt ergens vandaan. Ruim twee jaar geleden liep een inzameling voor de familie van de doodgestoken Ossenaar Joeri Edelijn uit op een fiasco. Een bedrag van 2581 euro kwam niet bij hen terecht doordat de initiatiefne mer het in eigen zak stak, aldus de advocaat van de familie. Doneeractie.nl profiteert mee van alle gulle giften voor de slacht offers van het bakfietsdrama in Oss. Normaal houdt het internetbedrijf zelf zes procent van de opbrengst plus 85 cent per donatie, zo staat te lezen op de website. Daardoor zou de onderneming nu al meer dan 25.000 euro verdienen aan de inza melingsactie voor Oss. „Maar ik krijg korting", zegt Nietveld. „De exacte bedragen mag ik niet noe men. Daarover zijn we ook nog in overleg. Ze zijn heel loyaal." De website zelf wil niet op het kortingsbedrag ingaan. GROTE NEDERLANDSE ARTIESTEN! Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! bolderman.nl AA boekingen: www.bolderman.nl 6 dagen Herfstshoppen in Wenen 8-daagse najaars-actiereis Istrië, Opatija 8-daagse najaarsreis Barcelona en omgeving 8-daagse najaarsreis Florence, Pisa en Elba 5-daags All-inclusive Muziekspektakel Noord-Nederland ive I 1 d 8-daagse najaarsreis Bloemenrivièra en Cöte d'Azur maandag 24 september 2018 GO Doneeractie Oss overtreft alle verwachtingen De inzamelingsactie voor slacht offers van het bakfietsongeval in Oss levert al meer dan 221.609,00 euro op. De gulheid vanuit heel het land overtreft alle verwachtingen van initiatief nemer Nick Nietveld. Hij richt vandaag samen met de ge meente een stichting op zodat het geld goed terechtkomt. Paul Driessen Sebastiaan Quekel Oss Nick Nietveld. fotoanp OSS De Inspectie Leefom geving en Transport (ILT) on derzoekt of de elektromag netische straling van de spoorweginstallatie in Oss de elektrisch aangedreven stint heeft beïnvloed. Na het dodelijke ongeluk af gelopen donderdag in Oss maakten meer gebruikers melding van storingen met een stint (een elektrisch wa gentje waar zo'n tien kinderen in kunnen) bij een overweg. „Dat is voor ons de reden om de wisselwerking te onder zoeken tussen de elektromag netische straling van de spoorweginstallatie en de stint", zegt Frank Wassenaar van het ILT. „Wij willen alles uitsluiten." De gemeente Oss houdt 8 oktober een officiële herdenking voor de slachtof fers van het ongeluk. Kijk op de site bij /video voor informatie over de inzamelingsactie. Ruim duizend parachutis ten sprongen zaterdag uit vliegtuigen op de Ginkelse Heide bij Ede. Dit om de ope ratie Market Garden te her denken die 74 jaar geleden plaatshad. Door de wind kon de laatste sprong niet door gaan, maar de vele bezoe kers hadden genoeg te zien. Bij het Airbornemonument werd een minuut stil ge staan. Burgemeester René Verhulst prees de moed van zowel de geallieerden als van de verzetsstrijders. „Je kunt je afvragen: is 1 minuut wel genoeg?" foto anp/koen van heel v.a. slechts Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten. G R EX.CUTSIErGiZE 11 Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Vertrekdata: 17 nov/15 dec. Vertrekdatum: 15 okt. Vertrekdata: 15, 22 okt. Vertrekdatum: 22 okt. Vertrekdata: 15, 22 okt. Vertrekdatum: 12 nov.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 4