Dag van ontmoeten in Zierikzee 18 Expositie in koorkerk brengt erfgoed tot leven De Stadsraad Brouwershaven en de daaruit voortgekomen stichting maken zich sterk voor een nieuwe invulling van het kerkgebouw, waar nauwelijks meer diensten worden gehouden. Gedacht wordt aan een horecabestemming voor het grootste deel van het gebouw. De koorkerk moet daarnaast een publieke functie krijgen. Een plek waar de Gouden Eeuw van Brou wershaven op een aantrekkelijke, interactieve manier wordt gepre senteerd. En waar het middendeel bruikbaar blijft voor concerten, le zingen en kleine voorstellingen. Ontwerpbureau Kinkorn uit Til burg, dat veel voor grote musea doet, maakte een ontwerp. Platgebrand In de kerk komen drie grote 'do zen' te staan waar in en op via de nieuwste technieken het erfgoed van Brouwershaven kan worden Je hebt nu iets om het te kunnen visualiseren. Ikzelf ben razend enthousiast beleefd. Brouw was er vroeg bij met z'n Gouden Eeuw, zo'n beetje tussen 1500 en 1600. Een tijd dat de stad groot werd door de zeehandel, maar ook twee keer werd plat ge brand en waar de boel regelmatig overstroomde. Een grote geschie denis die je eigenlijk met verve zou moeten presenteren, vindt Pieter van der Hulle van de stichting. „We willen met hedendaagse mid delen spelen met het verleden. Kijk naar dat verhaal net over Cats. Door de manier van presenteren kun je veel makkelijker kennis ne men van zijn werk." Vastbesloten Stadsraad en stichting zijn vastbe sloten niet stil in een hoekje te gaan zitten afwachten tot nie mand zich meer raad weet met de monumentale kerk. Daarom heb ben zij Kinkorn gevraagd een ont werp te maken, al is nog niet be kend wanneer de plannen uitge voerd gaan worden. „Maar je hebt nu ook iets om het te kunnen vi sualiseren. Ikzelf ben razend en thousiast", aldus Van der Hulle. Dat zijn de organisatoren ook over het evenement Dichter bij Cats dat zondag, met veel meer publiek dan verwacht, werd afge sloten. Koppenol, die een biogra fie schrijft over Cats, liet zien hoe er door de eeuwen heen wisselend over de in Brouwershaven geboren man is gedacht. Van de Epke Zon derland, die het vogelnestje van Joost van Vondel en de salto van Bredero totaal liet verbleken tot aan Musch, het dit jaar verschenen boek van Jean-Marc van Tol, waarin Cats wordt weggezet als iemand die zijn dochter mis bruikte. Bij elk van de circa 800 voordeuren in de Zierikzeese wijk Malta is aangebeld. Alle wijkbewoners zijn de afgelopen weken hoogstpersoonlijk uitgenodigd voor Burendag. Wie zaterdag langskwam, kon het zelf ervaren: het was een gezellig feestje in en om jongerencentrum 4SD. Het is de tweede keer dat Malta de landelijk ge houden Burendag viert. „Maar we zijn op weg naar de twintigste editie", grijnst buurtbewoner Roelof Pots. Een clubje van zeven mensen uit de wijk organiseert, met ondersteu ning van SMWO, een dag van ontmoeting. Waarom? „Het is heel simpel. Iedereen die hier door de wijk loopt, komt mensen tegen. Maar het is de bedoeling dat je bekenden tegenkomt. Het is veel leuker 'hallo' zeggen tegen kennissen dan tegen wildvreem den." Daar zijn Klazien Matthijsse en Corry Stoutjesdijk het helemaal jONGERENCENTF mee eens. De twee vriendinnen wonen al decennialang (de één 60, de ander 51 jaar) in de wijk. „Het is een fijne buurt. We vin den het alleen heel jammer dat het MFC (multifunctioneel cen trum, red) weg is. Maar het is leuk voor de jeugd dat er een jongeren centrum is. En daar is ook voor ons oudjes van alles te doen." Zoals jeu de boules, waar de man van Corry zich op Burendag voor het eerst aan waagt. Verder is er muziek, een loterij, kun je brunchen en kunnen er bijenho tels worden geknutseld. Los van invulling waren Matthijsse en Stoutjesdijk toch wel even een kijkje komen nemen. „Ze doen zoveel hier en zo kunnen we laten zien dat we het leuk vinden dat er hier van alles wordt gedaan. Dit zorgt allemaal voor levendigheid in de buurt." Ook elders op Schouwen-Dui- veland werd Burendag gevierd. IN DE REGIO Gratis dansworkshop voor meiden Bijeenkomst voor mensen die werk zoeken MIJN DORP, MIJN STAD maandag 24 september 2018 SD De Gouden Eeuw van Brouw beleven Praat professor Johan Koppenol over Jacob Cats dan komt er geen stoffige (al 358 jaar dode) dichter op je netvlies, maar top- turner Epke Zonderland. Hele maal naar de smaak van de Stichting Cultuur Erfgoed Brouwershaven, die de 'Gouden Eeuw van Brouwershaven' ei gentijds wil exposeren in de Grote Kerk. Zondag was de grote finale van de manifestatie Dichter bij Cats. Esme Soesman Brouwershaven -Pieter van der Hulle Esme Soesman Zierikzee Roelof Pots helpt 6 jarige Aiyana Oudzegel met maken van bijen hotel, Leen Verloo kijkt toe. foto dirk-jan gjeltema THOLEN Meiden voor Mei den en Jongeren werk Tholen hou den morgen, dins dag, speciaal voor meiden, een gratis dansworkshop met thema 'Dance, Dance, Dance'. De dansworkshop wordt verzorgd door John Hasny en is in Gemeen schapscentrum Meulvliet in Tholen. Meiden van 12 tot en met 16 jaar kun nen van 18.30 uur tot 20.00 uur deel nemen aan de workshop. Meiden van 16 tot en met 23 jaar zijn welkom van 20.30 uur tot 22.00 uur. Bij de aanmelding kunnen verzoeknummers doorgegeven wor den. Aanmelden kan door een mail- tje te sturen naar naomi@van- mierlo@tholen.nl. ZIERIKZEE Bibliotheek Zierik zee houdt op woensdag een bij eenkomst voor werkzoekenden. Tijdens de bijeen komst wordt aan iedereen die van baan wil verande ren of werk zoekt de kans geboden om ervaringen te delen. Bovendien krijgen de deelnemers tips en suggesties van verschillende erva ringsdeskundigen en professionals. Een lidmaatschap van de Openbare Bibliotheek is niet noodzakelijk om deel te nemen. Van 10.00 tot 12.00 uur is iedereen welkom. Aanmelden is noodzakelijk via de website www.bibli- otheekooster- schelde.nl/walken- talk. JOHNNY CASH-DOMINEE DREISCHOR „U mag best meezingen hoor als u de num mers kent", klonk het zondag bij de dienst in de Adriaans- kerk in Dreischor. Niet met psalmen en gezangen, maar met nummers van countrylegende Johnny Cash. Dominee Piet van Die hield daar, met de band Cashflow3, een dienst die draaide om 'the man in black'. Dat was de bij naam waaronder Johnny Cash bekend was. De Amerikaanse muzikant was diepgelovig, maar worstelde ook met drank en medicijngebruik. Dominee Van Die uit Papendrecht is fan van Cash. foto dirk-jan gjeltema BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 19.00-22.30 uur: Boogschieten Jeugd Ar- temis; BURGH-HAAMSTEDE Dorpshuis, 13.00-16.45 uur: Bridge; 19.00-20.30 uur: Tai- Chi; DREISCHOR Trefpunt de Dorsvloer, 14.45 uur: Slagwerklessen Muziek vereniging Crescendo; 17.00 uur: Repetitie Slagwerkgroep CresBeat; ELLEMEET Dorpshuis, 19.00-23.00 uur: Biljartvereniging Onder Vrien den; KERKWERVE Dorpshuis, 14.00-16.00 uur: Kaarten maken, 19.00-21.00 uur: Gym voor dames; NIEUWERKERK Ons Dorpshuis, 13.30 uur: Kof fie en ontmoeting 65 plus; 19.00 uur: Muziekvereniging; NOORDGOUWE Dorpshuis, 19.00 uur Pilates, 19.15 uur: Bodyshape, 20.15 uur: Badminton; OOSTERLAND Dorpshuis, 19.45 uur: Repetitie zangvereniging V.Z.O.S.; OUWERKERK Dorpshuis, 10.00-11.00 uur: Yoga; 19.00 uur: Koor Rodonis; ZIERIKZEE FiZi, 20.00 uur: Stormvloed in de Schelphoek; ZONNEMAIRE Dorpshuis, 09.00-10.30 uur: Dansen voor ouderen; 19.30- 21.15 uur: Repetitieavond Nut en Uitspanning.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 49