'In gedachten ben ik altijd met Lesley bezig' Nico Peeters geniet met voile teugen van zijn teams 17 HET LAATSTE WOORD Het 5-5-gelijkspel van de Middelburgse tafeltennissers tegen Hilversum 2 spreekt tot de verbeelding. Toch wil men in De Zandkuil nog niet te vroeg juichen. De stap naar de eerste divisie komt ook te vroeg voor het team. De tafeltennissers van TTC Mid delburg hebben hun goede start in de tweede divisie nog meer kleur gegeven. In de thuiswedstrijd te gen het sterker ingeschatte Hilver sum werd zaterdag met 5-5 gelijk gespeeld. Desondanks wordt er nog niet over een terugkeer naar de eerste divisie nagedacht. Na de degradatie uit de eerste di visie en het vertrek van de broers Arjan en Elwin Huiden zijn de verwachtingen dit seizoen toch wat getemperd bij de tafeltennis sers uit Middelburg. De pas veer tienjarige Jonathan Claus en de ge routineerde Wouter van der Mark, twee jongens van de club, kwa men het eerste team versterken. TTCM werd zaterdag in De Zandkuil vooral op sleeptouw ge nomen door Sören de Witte. Hij won al zijn drie partijen en wordt door trainer Jan-Henk Bomhof als de ervaren kracht beschouwd. „Hij speelt al veel langer op dit niveau en hij wint zijn potjes eigenlijk vrij makkelijk", zei hij. „Jonathan komt uit de jeugd en Emiel de Rijke uit de hoofdklasse, dus mag je er niet te veel van verwachten." De goede start van de competi tie komt dan ook als een verras sing. Bomhof: „We halen eigenlijk meer punten dan we verwacht hadden. Ook vandaag hebben we met deze 5-5 er alles uitgehaald. Er zit best wel wat rek in, maar we zullen waarschijnlijk nog weieens tegen een zeperd aan lopen. Ze spelen namelijk wel op de toppen van hun tenen." Met Jonathan Claus heeft TTCM wel een talent in handen. De jonge Zeeuw werd vorig jaar uitgeleend aan TLGB uit Berkel en Roderijs en werd met die club kampioen van Nederland bij de jeugd. Ook wordt hij door 'Papendal', waar de cen trale trainingslocatie is, als belof tevol beschouwd en haalde hij al de nationale selecties. „Vooral de ouderen binnen de club vinden het weer heel mooi dat we met vier eigen leden spe len", vertelde voorzitter Alwin van de Kop. „Vorig jaar speelden we met twee externe spelers, dus het is altijd een beetje ambitie versus clubgevoel. De broers Huiden had den het hartstikke naar hun zin hier in Middelburg, maar het was nooit zo dat zij hier tien jaar zou den spelen. Met Jonathan Claus hebben we wel een groeibriljantje in ons team en daarom is het be langrijk dat hij kan aanhaken op dit niveau. Dan kan hij door groeien. En daarna kunnen we pas weer gaan denken aan promotie." Volgens Van de Kop is er genoeg aanwas in de regio. Er wordt veel gedaan om nog meer jonge leden te werven. „Je merkt ook gewoon dat tafeltennis last heeft van de al gemene tendens in teamsporten. Hockey en vrouwenvoetbal zijn nog uitzonderingen, maar alle an dere sporten hebben te maken met ledenverlies. In Zeeland zie je dat sommige clubs zo klein worden dat ze verdwijnen. Wij zijn nog een grote vereniging en we heb ben een eigen accommodatie, waardoor we het ledenaantal rede lijk op peil kunnen houden." Bettine Vriesekoop Met 140 leden is TTCM de tweede vereniging van de regio Zuidwest. Onlangs is de vereniging begon nen met een starterscursus voor basisscholieren in Middelburg en omgeving. Ook komt eind oktober oud-Europees kampioene Bettine Vriesekoop langs om een clinic te geven. „Via allerlei internetsites kun je de wedstrijden van Lesley volgen. Toch kies ik ervoor om de stand niet bij te houden. Ik wacht braaf tot het moment dat Lesley een whatsappje stuurt met het resul taat. Naar de tussenstanden kijken, vind ik veel te spannend. Vandaag hoorde ik het resultaat al snel van mijn zwager, die de wedstrijd wel had gevolgd." „Normaal gesproken spreek ik Les ley één tot twee keer per dag via de telefoon. Of het dan over tennis gaat? Zo min mogelijk eigenlijk. Ze is al heel de dag met tennis bezig, dus ik vraag eerder naar het weer enzo. Al houd ik heus wel in de ga ten tegen wie ze moet spelen. Zo had ik gezien dat de tegenstander in de finale bijna altijd de eerste set verliest. Ik heb haar dan uiteraard ook meegegeven er van begin af aan bovenop te zitten in de wed strijd." „Het is en het blijft natuurlijk vrouwentennis. Iedereen kan van iedereen winnen. Kijk bijvoor beeld naar de finale van vandaag. Lesley komt 4-0 achter in de tweede set, haalt de achterstand te rug tot 4-4, maar daarna schiet het weer alle kanten op. Voorspellen is dus ontzettend lastig. Wat sowieso positiefis, vind ik de toegenomen Het prestigeduel in de eerste divisie tussen het eerste en tweede team van 's Lands Welvaren maakte on gekende krachten los. Het eerste won met 6-2, maar was dicht bij puntverlies. De thuisblijvers kregen ongelijk in Kwadendamme. In het biljart centrum van Nico Peeters ontstond een kleurrijke avond. Voor de pauze versloeg Dirk Weeremans van het eerste team zijn tegenstander Rudy Persyn met 1.944 gemiddeld en een slotserie van twaalf caramboles. Na de thee bleef het vuurwerk voortduren met een winstpartij Ik wacht braaf tot het moment dat Lesley een whatsappje stuurt begeleiding vanuit de KNLTB. In Portugal en ook in Frankrijk deze week is er een trainer vanuit de bond aanwezig." „Toen ik Lesley vorige week zag, was het zes weken geleden sinds de laatste keer. Ze vliegt natuurlijk van hot naar her voor haar sport. Over twee weken vliegt ze bijvoor beeld weer naar Hongkong. Zelf zie ik Lesley meestal maar een paar keer spelen in een jaar. Als het aan te rijden is, dan ga ik zeker kijken. Zo was ik laatst bijvoorbeeld in Luxemburg. Steunen doe ik haar natuurlijk altijd. Ookal volg ik de wedstrijden niet live, in gedachten ben ik altijd met haar bezig." van Francis Forton voor het eerste team met een gemiddelde van 2.105 en van Marcel Hopmans voor het tweede met 1.904 (tegenstander Ronny Brants liet 1.714 noteren). Lokaalhouder en teamcaptain Nico Peeters glunderde van oor tot oor. „Dit is waar ik het allemaal voor doe. Spelers die er alles over hebben om prestaties te leveren in goede sfeer. Met een paar subspon sors investeer ik heel wat in de bil- jartsport in Zeeland, maar haal daar als liefhebber ook veel genoegen uit. Met twee eerstedivisieteams, een eredivisieteam in de topcom- petitie en drie teams in lagere divi sies krijgen we regionaal en lande lijk veel waardering." maandag 24 september 2018 A Jonathan Claus is pas veertien en wordt als een groot talent beschouwd. Hij speelt voor het eerst in het eerste team van TTCM. foto lex de meester TTC Middelburg denkt niet meteen aan promotie Quincy Hofland Middelburg Tennisster Lesley Kerkhove schreef gisteren haar vierde titel in de ITF-tour op haar naam. Na drie jaar zonder trofee was er eindelijk weer zilverwerk bij het ITF-toernooi van Lissa bon. Vader Robin Kerkhove wachtte tijdens de finale (6-2 7-6 tegen de Turkse Pemra Ozgen) vol spanning af in Zierik- zee. Bas Dingenouts Zierikzee Hoe heb je de finale gevolgd? Spreek je je dochter vaak in een week als deze? Zie je Lesley de komende tijd stappen maken op de ranglijst? Joop van den Oudenhoven Kwadendamme A Lesley Kerkhove. —Robin Kerkhove Zie je je dochter eigenlijk vaak?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 45