Volleyballer Boer redt bal, ramt teltafel en loopt hoofdwond op II Marit Huige rijdt driejaar op rij met beste fokpaard 15 moeilijk om nauwkeurig te passen en de juiste schotkansen af te wachten. Het duurde liefst veertien minuten voordat de geel-zwarten voor een treffer zorgden. „Je zag dat Ondo slimmer met de omstandig heden omging", zei Crucq. „Ze hielden de bal wat langer vast en kozen de juiste kant van de korf om te schieten. Wij wisten er minder goed raad mee. We hebben met deze groep nog nooit in zo'n harde wind getraind. We schoten daarom soms nog met wind tegen Nu overtuigde Ondo, dat top schutter Ronald Wisse miste van wege een enkelkwetsuur, aanvan kelijk ook niet. De ï-o viel ook pas na negen minuten. Bij rust was het slechts 6-5. Maar daarna kreeg het team van Jouri van den Broeke en Robin Wisse, twee coaches met een uitgesproken For- tis-verleden, de smaak te pakken. Onder leiding van Jeroen Mesu, die zes keer scoorde, sloeg de ploeg een flink gat. Bij 24-9 boog Fortis, dat tot overmaat van ramp twee strafworpen onbe nut liet, het hoofd. verder kon. „Mijn hoofd was naar achter geklapt, ik voelde dat dat niet oké was. Ik heb mijn nek ge fixeerd, omdat ik wist dat er niet aan moest worden gesjouwd. Henk Nooteboom heeft me er doorheen gepraat, dat was heel fijn. Vervolgens is het zekere voor het onzekere genomen en de am bulance gebeld." Op het moment dat die kwam, was het duel al hervat. In het zie kenhuis werd de hoofdwond ge hecht en een scan van zijn nek en rug gemaakt. „Daarop is uitgeslo- Ik wilde de jongens op sleeptouw nemen en inspireren, juist op zo'n bal ten dat ik iets gebroken zou heb ben. Maar alles doet zeer. Ik heb een flink ei op mijn hoofd en ben zo stijf als een hark. Het is inder daad een debuut om nooit te ver geten", beseft Boer. „Maar ik had het liever anders gezien. De jon gens hebben zich in de eerste set nog aardig herpakt en de tweede gewonnen. Ik ben ontzettend trots op het team. De derde en vierde set zijn verloren, maar dat is helemaal geen schande. We hebben een punt gepakt tegen een team dat vorig jaar derde is gewor den." Naomi Crucq ervoor om samen op wereldreis te gaan. Vanuit de eigen vereniging schoven talenten ver sneld door, terwijl van derdeklasser Seolto Rowena de Pagter en May- ella Kuizenga overkwamen. Crucq: „Het gaat nog helemaal niet zo ver keerd, hoor. Onze eerste twee wed strijden waren best goed. Eentje wonnen we ervan. Deze van van daag was helaas slecht." Harde wind Fortis had vooral moeite met sco ren. In de regen en de wind was het In een poging een bal te redden dook Boer in de eerste set hard te gen de teltafel. Zelf voelde hij met een pijn in zijn hoofd en nek, zijn medespelers zagen een gapende hoofdwond. De Thoolse libero weet nog precies wat er gebeurde. „Ik stond midden in het achter veld, toen er een bal bij een team genoot van zijn arm af schoot. We stonden een punt of zes, zeven achter. Het was eigenlijk tegen be ter weten in, want de kans dat we de bal daarna alsnog over het net hadden gekregen was niet zo groot. Het was ons debuut in de promotieklasse en er stond nogal wat spanning op de wedstrijd. Ik wilde de jongens op sleeptouw nemen en inspireren, juist op zo'n bal. Zo van: met inzet kun je ook een heel eind komen." Het pakte echter heel anders uit. De zware tafel werd door Boer on gewild een aantal meters verzet, zelf wist hij meteen dat hij niet In 2or6 opende Huige de suc cesreeks met de ruin Upper Cut. Bij de vorige editie was ze met de merrie Gigi van de Wiel, waarmee ze een maand geleden ook de Nederlandse titel in de klasse Z in de wacht sleepte, de beste. En zaterdag stuurde de Bevelandse ama zone de merrie Happy de Vigo B, gefokt door Goesenaar Daan Bakker, op overtuigende wijze naar de titel. De combinatie bleef in de barrage als enige foutloos. „Happy de Vigo kwam bij ons als jaarling op stal en is toen ze drie was zadelmak ge maakt en opgeleid. Maar om dat ze vrij slap was, hebben we eerst een veulen met haar ge fokt", vertelde Huige. „Ik breng haar nu een jaar uit op wedstrijd. Ze is veel sterker ge- worden. Ze heeft enorm veel vermogen. Het is een echte merrie. Eenkennig, maar ik kan ermee lezen en schrijven. Ze doet alles voor me." De vosruin Hamilton van fokker Loucky Hagens uit Cadzand was de beste in de dressuur. Elisabeth Geluk uit Sint-Annaland liep in de arena van het Hippisch Sportcen trum De Kroo met de expres sief bewegende Apache-zoon met de megascore van 77,00 naar de titel. maandag 24 september 2018 PM iar wéér zaaien Sander Ha- rinck (rechts) vocht felle, eerlijke duels uit met Jorian Schroevers van TOP Arne- muiden. fotomi- NETTA SCHRIJVER -Jan Boer De 41-jarige Jan Boer volley balt al sinds zijn zestiende in de hoofdmacht van AVC'87, maar speelde zaterdag na de onverwachte promotie van de Thoolse formatie voor het eerst in de promotieklasse. Het werd een kortstondig en me morabel debuut. Boer raakte na tien minuten geblesseerd en werd met een ambulance naar het ziekenhuis gebracht. Peter van Kouteren Tholen Marit Huige uit Nisse ging zaterdag in Nieuw- en Sint Joosland voor het derde jaar op rij met de titel 'Best Zeeuws gefokt springpaard' aan de haal. Lucien Roelandt Nieuw- en Sint Joosland A Marit Huige op Happy de Vigo B.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 43