B Speciale middag voor Harinck bij TOP 14 VELDKORFBAL ONDO-FORTIS Van 't Westende vergooit WK BijdeSouburgse korfbalclub Fortis hebben de trainers Peter Crucq en Hans de Meij het afgelopen jaar veel nieuwelingen moeten inpassen. „We hebben onze doelen bijgesteld." Judoka Sam van 't Westende hield een bijzonder slecht ge voel over aan zijn WK-optre- den van zaterdag. De Vlissin- ger, die uitkomt in de klasse tot 73 kilogram, werd in zijn eerste partij al uitgeschakeld. In de golden score was de Hongaar Miklós Ungvari te sterk. „In de eerste vier minuten ging alles goed", zei Van 't Westende direct na afloop. Beide judoka's kregen twee straffen voordat ze de golden score - de verlenging - in gin gen. „Maar daarna hield ik niet vast aan mijn eigen plan. Het ging mis omdat ik hem te veel opzocht. Ik had meer mijn rust moeten bewaren, in plaats van bezig zijn met de score te maken." Van 't Westende zag dit WK vooral als kans om kwalifica- tiepunten te behalen voor de Olympische Spelen in Tokio van 2020. „Alle punten zijn dan mooi meegenomen, om dat het in deze categorie al lastig genoeg is om de Spelen te halen." De klasse tot 73 ki logram is de middenklasse. „Hier doen zeker 90 judoka's mee, meer dan in de meeste andere categorieën en de ver schillen zijn onderling klein. Daarom is het extra zuur dat ik nu niet verder kom in dit toernooi." Karkach leert van nederlaag in Almere De Vlissingse kickbokser Anis Karkach heeft zaterdag zijn partij tijdens het WFL gala in Almere verloren. „Spanningen en zenuwen waren me de baas, waardoor ik net niet alles eruit heb kunnen halen", liet hij na afloop van zijn partij te gen Zahid Zairov weten. „Voor mij zijn dit mooie leer momenten en ervaringen die ik gelukkig mee mag maken op grote podiums." Voor Karkach was het pas zijn vijfde duel op het A-niveau. Van Assche valt buiten WK-selectie Turner Anthony van Assche ontbreekt volgende maand op het WK in Doha. De turner uit Sas van Gent heeft van bondscoach Bram van Bokho ven geen plaats in de selectie gekregen. Hij koos voor Mi- chiel Bletterman, Bart Deur- loo, Bram Louwije, Frank Rij ken, Casimir Schmidt en Epke Zonderland. Van Assche, die eerder dit jaar met blessures zat, maakt nog wel deel uit van het zoge noemde Kernteam Tokio. SCHAAL VOOR SAID BOUZAMBOU Van der Lijke voor in peloton UCI-punten Van Anrooij Twee junioren op podium Bij Fortis zijn ze wéér aan het bou wen. De eersteklasser uit Oost- Souburg heeft in de laatste twaalf maanden noodgedwongen veel veranderingen ondergaan. „Als coaches voor het derde jaar bij een club zitten, hopen ze te kunnen oogsten", vertelde Peter Crucq, die samen met Hans de Meij sinds 2016 voor de groep staat. „Maar dat zit er nu even niet in. Promotie naar de overgangsklasse hebben we voorlo pig uit ons hoofd gezet." Met een vertimmerd korfbalteam verloor Fortis zaterdag met 17-11 van Ondo, dat nog zonder puntverlies bovenaan staat. „Het is jammer dat we voor zo veel publiek niet wat be ter korfbalden", zei Crucq. „De meeste spelers zijn namelijk al ver der dan ze vandaag hebben laten zien. Daarom waren ze na afloop ook zo teleurgesteld." Waar Ondo en Fortis tot voor kort aan elkaar gewaagd waren, is er nu een duidelijk verschil. Bij de ploeg uit Sint-Laurens is de selectie in de afgelopen seizoenen nauwe lijks gewijzigd en zitten de automa tismen en slimmigheden erin ge slepen. Fortis heeft daarentegen in de afgelopen maanden de één na de ander in moeten passen, waardoor het niet elke zaterdag even makke- lijk loopt. „We hebben onze doelen moeten bijstellen", zei De Meij. „Tja, dat is nu eenmaal zo. Maar ook in dit team zien we nog steeds een mooie uitdaging." Zwanger De lijst van 'tegenslagen' is lang. In de afgelopen maanden raakten Kim Baas, Juul van de Linde en Mathijs de Vries geblesseerd, werd Joyce Schoonaard zwanger, verhuisde Anita Wielemaker, moest Justin Koppejan stoppen vanwege zijn werk en kozen Yasmin Swiers en Ook in dit team zien we nog steeds een mooie uitdaging Nog steeds is hij niet-spelend lid van de korfbalvereniging Tjoba, maar zaterdag speelde Sander Ha rinck met zijn huidige ploeg SDO tegen TOP. De hoofdklasser uit Ka- merik delfde het onderspit in Ar nemuiden: 23-17. Toch beleefde de voormalige spits van Tjoba een spe ciale middag. „Ik keek er echt naar uit", bekende de uit 's-Heer Hen drikskinderen afkomstige reboun- der. „Het was echt bijzonder om weer in Zeeland te korfballen." Speciaal voor hem was een clubje Tjoba-supporters in Arnemuiden. „Dat geeft je natuurlijk een kick. Het was leuk om het derbygevoel weer een beetje op te doen." Al gaf TOP weinig gelegenheid om te 'genieten'. SDO werd in het eerste kwartier overlopen. TOP heerste in de korfzone. Toen de kruitdampen waren opgetrokken, was er geen redden meer aan voor de hekkensluiter. Jorian Schroevers, Harincks di recte tegenstander, dwong hem om in de punt te spelen. Een positie die hij gewend was bij Tjoba, maar veel minder inneemt bij SDO, waar hij meer allrounder is. „Tegen een vent die langer en sterker is, ga je beter het reboundduel uit de weg." On wennig of niet, het resulteerde in drie treffers. Harinck hield er voor zichzelf een goed gevoel aan over. „Het waren fysieke duels, maar wel fair." Concurrenten Het was voor zijn ploeg niet ge noeg om in de derde wedstrijd van het veldseizoen van de nul af te komen. „Dat zal de komende wed strijden dan moeten gebeuren", weet Harinck, die in de volgende speelrondes de concurrenten Sporting Delta en Tweemaal Zes ontmoet. De inwoner van Woer den vertrouwt erop dat SDO in de hoofdklasse blijft. maandag 24 september 2018 PM JUDO KICKBOKSEN TURNEN Het was alweer een tijdje geleden, maar Said Bouzambou is dit weekeinde gehuldigd voor zijn 25ste interland in het Nederlandse zaalvoetbalteam. Kort voor vertrek naar Malta, waar Oranje vandaag en morgen interlands tegen het thuis land speelt, kreeg hij een gegraveerde schaal uitgereikt. Zijn 25ste interland speelde Bouzambou overigens al in ok tober 2017, een oefenduel in China tegen Vietnam speelde. Inmiddels is hij al 29-voudig international. WIELRENNEN Wielrenner Nick van der Lijke is za terdag 23ste ge worden in de Tour de l'Eurométro- pole. De Middel burgse prof van Team Roompot fi nishte in het Belgi sche Tournai in het peloton, op 11 se conden van de winnaar. Ploegge noot Brian van Goethem uit Phi- lippine kwam na 206 kilometer in dezelfde tijd bin nen, als 46ste. VELDRIJDEN Shirin van Anrooij pakte gisteren in het Zwitserse III- nau haar eerste UCI-punten. De pas zestienjarige veldrijdster uit Ka- pelle werd ze vende bij een wed strijd voor elite vrouwen. WIELRENNEN De Zeeuwse wiel renners Arjan Poleij (Kruiningen) en Jo- chem Kerckhaert (Schoondijke) zijn gistermiddag bij een juniorenkoers in Oosterhout res pectievelijk tweede en derde gewor den. Beiden moes ten na een wed strijd van zo'n vijf kwartier Daan Hoeks in de sprint voor laten gaan. Gedrieën hadden ze een kleine voor sprong Niet oogsten, m« Roeland van Vliet Sint Laurens Ondo-korfballer Dennis Witte speelt de bal af naar één van zijn medespelers. Remco Crucq, de meest ervaren kracht bij Fortis, verdedigt hem. foto lex de meester - Hans de Meij (Fortis) JaapJan Ritsema Arnemuiden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 42