Bart Corstanje leidt Breskens bij vuurdoop naar ruime zege 13 Het geheime wapen - de wind - doet De Meeuwen de das om Eerste klasse B Het debuut leverde dus geen pun ten op, toch was trainer Daan Ei kenhout niet ontevreden. „We heb ben alles gegeven, meer zat er op dit moment nog niet in." Nadat de aftrap symbolisch was verricht door Rob van der Zwaag, burgemeester van de gemeente Veere, werd om 14.30 uur de bal voor het eerst in de historie van De Meeuwen aan het rollen gebracht in de eerste klasse. Het eerste kwar tier van de wedstrijd zal bij weinig toeschouwers op het netvlies ge brand zijn, want kansen waren er nauwelijks. Na de afwachtende openingsfase van beide kanten was het vooral Forum Sport dat dic teerde. Waar Menno de Nooijer vorig jaar de hoop uitsprak dat de wind in Zoutelande de ploeg punten op ging leveren, was dat in de eerste helft precies omgekeerd. De thuis ploeg had veel moeite met windje tegen, werd vastgezet door de te genstander en kwam daardoor nau welijks aan voetballen toe. De eerste kansen waren dan ook voor de bezoekers. Doelman Kerk- hove bracht op de eerste grote kans nog redding, maar nadat een schot van Brian de Jong via een verdedi ger van richting veranderde, was de eerste tegentreffer een feit. Ook in het vervolg van de eerste helft bleef Forum Sport de boven liggende partij, maar gescoord werd er niet. Ook niet door de thuisploeg, toen Robin Dek in de 42ste minuut voor het eerst gevaarlijk opdook '1 voor het vijandelijke doel. De spits kwam niet tot een schot. Hoe anders was dat in de tweede helft. De ploeg uit Zoutelande kon de bal nu wel in de ploeg houden en creëerde zowaar ook nog een aantal kansen. Vijf minuten na rust pro duceerde De Meeuwen al het eerste schot op doel. Delano Langezaal vuurde van een meter of twintig echter recht op de doelman. Eikenhout zag twee verschil lende helften en wist precies waar dat aan lag. „De eerste helft voetbal den we met tegenwind en werden we vastgezet. We kregen de bal niet ver genoeg en stonden continu vast op eigen helft." In het tweede bedrijf was zijn ploeg wel de bovenliggende partij en ging het nadrukkelijk op zoek naar de gelijkmaker. Dek was heel De eerste helft hadden we tegenwind en werden we vastgezet dichtbij, maar zijn schot ging net langs de verkeerde kant van de paal. Een klasse hoger spelen, betekent ook veel leermomenten en één les leerde de ploeg zaterdagmiddag meteen: balverlies op een gevaar lijke plek wordt afgestraft. De Meeuwen slaagde er zelf niet in grote kansen te creëren, leed vlak voor tijd balverlies op het midden veld en werd in de counter getrak teerd op de genadeklap. De rappe invaller Lorenzo Seymonson werd de diepte ingestuurd, trok naar bin nen en liet Kerkhove kansloos in de korte hoek. Vastigheid De opstelling van de thuisploeg kende één nieuwe naam ten op zichte van vorig seizoen. Van de nieuwelingen had alleen de van Goes overgekomen Yannick van de Woestijne had een basisplaats ge kregen in de 4-3-3-opstelling van Eikenhout. In de voorbereiding probeerde de trainer verschillende formaties en speelstijlen uit, maar voorlopig kiest hij voor vastigheid. „De afgelopen weken hebben we wat dingen geprobeerd, maar dat is niet uitgepakt zoals ik had gehoopt. Deze opstelling geeft de spelers voorlopig het meeste vertrouwen", verklaarde hij. De trainer was na af loop realistisch. „We hadden van daag eigenlijk punten moeten pak ken, maar met de tweede helft kun nen we verder!" Veron Schram is klaar om binnen de lijnen te komen, er is alleen één probleempje: zijn shirt blijkt nog in de kleedkamer te liggen.De invaller rent er snel om, valt iets later dan gepland in en kort daarna beslist Breskens het eerste compe titieduel: 3-0. Vierde klasse A |3 Steen Corstanje kan er na afloop wel om lachen. Zulke dingen maak je soms mee, al hoopt hij niet dat het dit seizoen nog vaker gebeurt. Na tweeënhalf jaar bij Hoek 2, waar hij zijn vuurdoop als oefenmeester beleefde, is hij nu voor het eerst hoofdtrainer van een club. Als spe ler van Zaamslag heeft de oud doelman in het verleden vooral veel opgestoken van Kenny Ver- hoene. „Zijn aanpak beviel me", vertelt Corstanje. „Kenny is de enige trainer die ik ooit gehad heb, waarbij iedere speler op iedere po sitie wist wat hij moest doen. Zo wel in balbezit als bij balverlies." Dat probeert hij er nu bij Bres kens ook in te krijgen. Het is wel anders dan bij Hoek 2. „Bij het tweede van Hoek heb ik altijd ge zegd dat ik de spelersgroep als een eerste elftal benaderde. Vaak kreeg je ook goede spelers terug van de eerste selectie. Dat beschouwde ik als een luxe, die ik hier niet heb. Ik had alleen niet verwacht dat er zo veel meer bij zou komen kijken. Dan doel ik vooral op randzaken. Alles eromheen is anders. Er wordt iets van je verwacht als je op de club bent, bestuursleden bellen om te overleggen; je bent veel meer bij de hele organisatie be trokken. Daar steek je stiekem toch veel tijd in." Deze zondag krijft hij loon naar werken. In de eerste helft zat het duel met Steen een beetje vast, analyseert Corstanje. Tijdens de rust schakelt hij over naar een sys teem met twee spitsen. Het levert meteen de 1-0 van Jelle de Vreeze op, na een prima actie van Jan van de Broecke. Na 73 minuten schiet Niels de Booij de tweede treffer binnen, in blessuretijd maakt Inid Preganlija ook nog een derde goal namens Breskens. maandag 24 september 2018 PM Koekje van eigen deeg bij debuut tl De Meeuwen Q Forum Sport 23. De Jong 0-1 84. Seymonson 0-2 Promovendus De Meeuwen speelde zaterdag een goede tweede helft, kreeg een aantal mogelijkheden, maar stond na de eerste 90 minuten in de eerste klasse toch met lege handen. Fo rum Sport bleek te sterk: 0-2. Daniël Wissel Zoutelande Forum Sport (blauw) neemt het doel van De Meeuwen onder vuur. foto lex de meester - Daan Eikenhout Soms moet je als trainer even tot tien tellen. Dat doet Bart Corstanje dan ook halverwege de tweede helft van het duel met Steen, als hij een vervanger voor de geblesseerd geraakte Tim van Hasselt in wil brengen. Barry van der Hooft Breskens Breskens 51. De Vreeze 1-0 73. De Booij 2-0 90+2. Preganlija 3-0 Bart Corstanje bij zijn debuut. FOTOCAMILE SCHELSTRAETE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 41