M Walnoten tegen de ongezonde trek Koudste 23 september ooit gemeten: 10,9 graden 3 Justitie: aanwijzingen dat vader vrouw, kinderen (4 en 6) en zichzelf doodde tijd zoeken zulke jongens in Neder land altijd landgenoten op. Ik denk dat hij op die manier naar het westen is getrokken." Getraumatiseerd Door de jaren heen had ze af toe nog contact met Heng. „Hij was wel degelijk getraumatiseerd toen hij uit Angola kwam, dat geldt eigenlijk voor al die minderjarige asielzoekers, maar het leek hem hier altijd goed te gaan. Via hem leerde ik ook Julia kennen. Zij zat vroeger in het vluchtelingen werk, maar of zij elkaar ook daarvan kennen, weet ik niet zeker. Ik had kort geleden nog contact met haar. Ja, toen kwam ook ter sprake dat ze uit elkaar zouden gaan." Ook Heng leek zich te willen inzet ten voor hulpbehoevenden: voor kin deren uit zijn geboorteland. Zijn po gingen komen echter verward over. Zo beweert hij oprichter te zijn van een hulporganisatie die al bestaat van vóór zijn geboorte. „Hij liep al een tijdje bij de ggz", aldus een buurman. En toch ging het zaterdag gruwelijk mis. De vraag of dat te voorkomen was, dringt zich nu natuurlijk op. rijtjeswoning aan de Cremerstraat in Papendrecht al vaker vanwege heftige ruzies. Op de lichamen van de kinde ren Esther (6) en Mordechai (4) én op de lichamen van hun ouders Julia en Heng vond de politie sporen van geweld. Justitie zegt bijna zeker te weten dat de vader het gezin al vóór de brand ombracht en daarna zelfmoord pleegde. Maar hoe de brand ontstond, is nog onduidelijk. Moeder Julia (32) had nét een huis gekocht op een steenworp afstand van de Cremerstraat, ongetwijfeld om de kinderen in hun eigen buurt en op hun eigen school te laten blijven. Sinds een jaar werkte ze bij de ge meente Alblasserdam als medewerk ster armoedebestrijding. De in het Duitse Stendal (niet ver van Berlijn) geboren Julia had haar leven ogenschijnlijk op orde. Onder tussen leek haar vriend Heng Pedreira (32 jaar, geboren in Angola) de afgelo pen tijd steeds warriger en bozer te worden. Waardoor dat kwam, blijft vooralsnog gissen. Op Facebook staan verwarrende filmpjes waarin Pedreira tekeergaat over racisme in Nederland, maar ook klaagt over zijn kinderen: „Ik heb al leen maar, om mijn spullen op te ber gen, een kast onder de trap. Ik raad je aan: neem geen kinderen, neem geen vrouw of man, alleen maar hoofdpijn in je leven. Kinderen zijn leuk en lief, maar als je ze niet hebt, bespaar je je zelf een hoop ellende." Pedreira kwam op z'n vijftiende met zijn broer naar Nederland als asielzoeker uit Angola, waar toen nog een burgeroorlog woedde. In eerste instantie belandde hij in Friesland. „Hij was een goede leerling, sprak snel Nederlands", weet zijn toenmalige be geleidster (die anoniem wil blijven) uit Harlingen nog. „Na verloop van Terwijl de schok van 'Oss' nog doorwerkt, diende zich zaterdag opnieuw een drama met kleine kinderen aan. Een heel gezin werd thuis in Papendrecht dood aangetroffen na een korte felle brand. Neem geen kinderen, neem geen vrouw of man, alleen maar hoofdpijn De eerste knuffels, gedichten en blij ken van medeleven lagen er gister morgen al. Onder een partytent, daar neergezet door een van de buurt bewoners. Om ervoor te zorgen dat alles ondanks regen en wind netjes blijft liggen. Papendrecht staat stil bij een familiedrama dat erin hakt. Twee kindjes van vier en zes jaar oud, dood gevonden in een brandend rijtjeshuis. De andere twee lichamen in het huis bleken van de ouders van de kinderen te zijn. De ouders stonden op het punt uit elkaar te gaan, of waren dat eigenlijk al. En dat ging letterlijk niet zonder slag of stoot. De politie bezocht de Onderzoekers van het Beth Israël Deaconess Medical Center in Bos ton observeerden tien patiënten met obesitas in een klinisch onder zoekscentrum. De eerste vijf dagen kreeg de helft van de deelnemers elke dag een smoothie met wal noten, de andere helft een smoothie zonder. Daarna werden de rol len omgedraaid. Na beide periodes ondergingen de deel nemers een MRI-scan, terwijl ze naar foto's keken van ongezond eten zoals hambur gers en toetjes, gezond voed sel zoals groenten, en 'neutrale' foto's, bij voorbeeld van bloemen en rotsen. Wanneer ze keken naar foto's van ongezond voedsel, vertoonden de mensen die de walnootsmoothies dronken meer activi teit in de insula, het ge deelte van de hersenen dat de impulsen en eetlust reguleert. Als dat actiefis, besteed je volgens de onderzoe kers meer aandacht aan je voedselkeuze en kies je eerder voor gezon dere opties. Omdat het om een heel kleine studie gaat, is verder onderzoek nodig. Wat al zeker is: een handvol walnoten per dag (30 a 35 gram) is hoe dan ook de perfecte toevoeging voor je dieet. Ze leveren omega 3-vetzuren, vitamines en mineralen. AMSTERDAM Met een maximum temperatuur van 10,9 graden in De Bilt was het gisteren officieel de koudste 23 september ooit geme ten, meldt Weeronline. Volgens het weerbureau was het in De Bilt bovendien de koudste dag sinds 5 april. De laatste keer dat dergelijke lage temperaturen wer den gemeten in een ander deel van het land was op 1 mei. De kou van gisteren staat in schril contrast met de nazomerse warmte van afgelopen week. Dinsdag be leefde Maastricht zelfs nog een zeldzaam late tropische dag. Sinds afgelopen vrijdag hebben lagedruk gebieden gevuld met koude lucht greep op het Nederlandse weer. Gisteren was het extra fris door de grote regengebieden die over het land trokken. De dikke wolken schermden de zon af en door de langdurige regenval warmde het overdag nauwelijks op. Een noorde lijke wind voerde bovendien koude lucht aan. Astronomische herfst In het zuiden van het land kwam de regen met bakken uit de hemel. De snelweg vanuit Breda richting Ant werpen kwam onder water te staan, wat leidde tot flinke vertragingen richting het zuiden. Toepasselijk was het weertype gisteren wel: het was de eerste dag van de astronomische herfst. maandag 24 september 2018 GO Buurtbewoners leggen bloemen en knuffels bij het huis waar het familiedrama plaatsvond, fotoetiennebusink Kijk op de site bij /video Persconferentie en reacties burgemeester en politie. Knuffels voor slachtoffertjes familiedrama Victor Schildkamp Jelle den Toom De hulpdiensten bij het huis. fotoanp -Vader Heng op Facebook Papendrecht Nele Annemans Boston Onderzoekers hebben een oplossing gevon den tegen de onweer staanbare drang naar chocolade, pizza en chips: walnoten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 3