9 Kloetinge toch nog punt Gerenoveerd Spui is meteen van de nul af Thomas de Rijke laat zich gelden ïisss?* Duiveland maakt intenties duidelijk met monsterzege 11 .'J ,- li z6?K$* schoot de bal via de muur binnen. „Hij lag op een lekker plekje", zei Van Vossen na afloop. „Ik mag bijna elke vrije trap nemen en dacht: ik ga een keer voor eigen succes." Voor Van Vossen was het toch al een bij zondere middag. „Ik ben blij dat ik m'n basisdebuut heb gemaakt in de competitie", zei hij trots. Kloetinge begon met dezelfde elf namen als vorige week, toen Dosko in de beker nipt verslagen werd. „Jaap Esser was een twijfelgeval vanwege zijn lies, maar hij heeft de wedstrijd gewoon uitgespeeld", zei Lourens. Kloetinge kwam vrij vroeg op achterstand. Na veertien minuten kopte Marvin Strik de openings- Luuk van Vossen werd matchwinnaar, door een vrije trap binnen te schieten treffer op het scorebord: o-i. „Dan is het lastig", zei Lourens. „Het was een fysieke wedstrijd met veel duels. Het was wel vermakelijk voor het publiek, denk ik." Het gelijkspel vond de trainer het maximaal haalbare. „Heinenoord is gewoon een sterke tegenstander. Daar winnen we volgens de statis tieken bijna nooit van, geloof ik." De wedstrijd verdiende ook geen winnaar. „Maar we hadden nog een aantal kleine mogelijkheden om de winst te pakken." Het slot van het vorige seizoen was geen prettige voor Spui. Een heel elftal aan spelers vertrok in de laatste dagen van de overschrij vingen naar allerlei clubs in Zeeuws-Vlaanderen. Tot over maat van ramp stapte ook Arno Verlinde op als trainer. Rob Liplijn is de nieuwe trainer en spelers van het tweede en derde krijgen nu een kans in het eerste. Dat pakte goed uit. Spui be gon sterk en was heel effectief. Al snel stond het met 2-0 voor dank zij twee treffers van Jordy Seghers. Daarmee legde Spui de basis voor de uiteindelijke overwinning (4- 3), als was die misschien nipter dan nodig was. Bij de thuisploeg lagen ze er niet wakker van. Coach Liplijn toonde zich tevreden na zijn competitie debuut. „We zijn meteen van de nul af en dat is fijn." De punten helpen de nieuwe ploeg boven dien vooruit. „We moesten hele maal opnieuw beginnen en dan is een overwinning goed voor de sfeer én de moraal van de ploeg. Hier kunnen we wel even op te ren", aldus de trainer. RILLAND In de vierde klasse B opende de gedoodverfde ti- telfavoriet Duiveland met een o-ro-overwinning op Rillan- dia. De ploeg uit Oosterland had geen enkele moeite met de formatie van Johan Sulkers. Beide ploegen degra deerden afgelopen sei zoen naar de vierde klasse, met de kantte kening dat Rillandia heel wat ervaring is verloren. De ploeg van trainer Rohan de Geus werd juist aangevuld met spelers als Thijs Rentier (Goes) en Joran Maliepaard (DBGC). Zaterdag was het verschil overduidelijk. De jeugdige thuisploeg probeerde wel te voetballen, maar door gebrek aan ervaring ging niet altijd al les goed. En daar profiteerde Duiveland van. Balverlies werd steeds keihard afgestraft. „Wij waren veel beter en ei genlijk kun je het nooit goed doen tegen een mindere te genstander. Of je scoort te weinig of het spel is niet goed genoeg. Maar deze 0-10-zege is wel een mooie start van het seizoen", vond De Geus. „Ons doel was op voorhand om vanaf de eerste competitie ronde bovenaan te staan. Dit is in ieder geval al gelukt. Over een paar wedstrijden weten wij pas echt waar we staan", voegde de oefenmeester nog toe. De start was al heel voortvarend, want na amper drie minuten spe len opende Ruben van Winkelhof op aangeven van Thomas de Rijke het doelpuntenfestijn. Omdat Zeelandia Middelburg het daarna naliet verder weg te lopen, kon den de bezoekers uit een straf schop via Mounir Mamaar nog te rugkomen tot 1-1. Maar tot veel averij leidde dat niet. Nog voor de rust werd het 2-1 door Niels Lu- teijn en 3-1 door Thomas de Rijke. In de tweede helft trok de thuis club de goede lijn van voor rust zonder problemen door. Kort na de hervatting beroofde Jorn Soet- hout WSC van iedere illusie (4-1). Niels Luteijn scoorde daarna nog eens, waarna Nigel Lord in de 80ste minuut voor het slotak koord zorgde. i Niels Luteijn maakte zijn rentree en was direct twee keer trefzeker Salim Ben Sellam sprak na af loop met lovende woorden over zijn ploeg. „We hebben weinig weggegeven en op de juiste mo menten gescoord", zei hij. Ook was hij in zijn nopjes met aanval ler Thomas de Rijke, die met drie assists en een doelpunt tot man van de wedstrijd werd gebombar deerd. maandag 24 september 2018 PM als morele zege Jonathan Con- stansia (geel tenue) weet waar de kwaliteiten van Hoek liggen. „Wij zijn aanval lend zó gevaar lijk FOTOWIM WOB- BES/ORANGE PICTURES Na een slecht slot in de vierde klasse A vorig seizoen begon Spui zaterdag wél goed aan het seizoen. Wolfaartsdijk werd met 4-3 verslagen. Robin Hamelink Spui Zeelandia Middelburg kon zich op de eerste speeldag van het nieuwe seizoen in de tweede klasse E van het zondagvoet bal naar hartenlust uitleven in de thuiswedstrijd tegen WSC. De ploeg van trainer Salim Ben Sellam draaide als een tierelier en nam pas gas terug toen het scorebord 6-1 aanwees. Eddy van der Hooft Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 39