Bruins doet vriend Groeneveld pijn Zege op Halsteren verrast De Witte niet JL Debutant bezorgt Dauwendaele is topscorer mogelijk al meteen kwijt i 1-1 10 DERDE DIVISIE NOORDWIJK-HOEK Hoek bezorgt Noordwijk eerste puntenverlies in eigen huis. De Zeeuws-Vlamingen houden bij de nummer twee stand met tien man (1-1) en vieren de remise als een overwinning. Bruins en Groeneveld hebben samen een verle den. „We hebben met el kaar gespeeld bij Kapelle, maar dat was maar kort", aldus Bruins. Hij werd destijds door Groeneveld overgehaald om van Goes naar Kapelle te komen. Als zestienja rige maakte hij in Groenevelds laatste seizoen als speler zijn de buut in de hoofdmacht. Later kruisten eikaars wegen zich bij SSV'65: trainer Groeneveld en se lectiespeler Bruins. De twee hadden en hebben een klik met elkaar en Bruins versloeg Groeneveld dus. Bruins: „Ik moet zeggen dat Bruse Boys wel zeven tig procent balbezit had, maar we hebben ze pijn gedaan waar we dat konden." Danny Weber hielp het Krabbendijke van Bruins voor rust aan de enige goal van het duel. „Voetballend gezien is Bruse Boys natuurlijk veel verder en je weet dan dat je het in de tweede helft moeilijk gaat krijgen. Maar ze hebben eigenlijk maar weinig echte kansen gehad." Voor Krabbendijke bete kenden de drie punten een meevaller. „Wij moeten gewoon van bepaalde momenten leren. En dit - winnen uit bij Bruse Boys - is een heel lekkere start. Vooral ook mentaal", wist Bruins. Maar bovenal geeft hij al een waarschu wing af: „We moeten gewoon met onze beide beentjes op de grond blijven staan." MIDDELBURG Hij is onte genzeggelijk dé man in vorm bij FC Dauwendaele: Jan-Wil lem van Vooren. De aanvaller loodste zijn ploeg op de ope ningsdag in de derde klasse A met drie goals langs Zaamslag (4-2). Maar wie is die Van Voo ren eigenlijk? Eerder maakte hij in drie be kerduels negen goals. Daarmee is Van Vooren (23) Zeeuws topscorer in de districtsbeker. Feitelijk is hij een nieuwko mer in het Zeeuwse voetbal. „Ik studeer in Gent en daar voor in Tilburg. Ik heb alle ja ren bij Dauwendaele in een vriendenteam gespeeld. Be gonnen in Dauwendaele 5, toen werden we Dauwendaele 3 en vorig jaar is dat team op geheven." De vakantieperiode greep Van Vooren - wiens broer Maarten bij Kloetinge speelt - aan om mee te trainen met de eerste selectie. „Mijn school begint maandag (vandaag). Ik begin aan mijn tweede master - fiscaliteit - en ga op zondag avond al naar Gent. Ik kom op donderdag of vrijdag pas naar huis, dus trainen is lastig. Het is een moeilijke situatie. Per soonlijk weet ik ook niet of ik andere jongens in de weg wil lopen. Tot dusver ging het goed." Maar voor Dauwendaele is het te hopen dat ze nog lang plezier van hem hebben. Jeremy de Witte was na afloop niet onder de indruk van de te genstander. „Ze waren kwetsbaar in de omschakeling. Individueel zijn het allemaal sterke spelers. Maar wij zijn meer een team." Vorig seizoen maakte Halsteren in de vierde klasse indruk met monsterzeges. De voorbije zomer trok de Brabantse ploeg boven dien nog een paar versterkingen aan. In de kleedkamer was vol gens Jeremy de Witte vooraf nie mand bang voor een afstraffing met grote cijfers. „Dat zou ons niet gebeuren, dat voelde je gewoon." Hij zorgde zelf voor de 1-1. Met treffers van Robin van Dijke en Tom Vroegop trok WHS op het eind de zege naar zich toe. Een goede start past volgens De Witte bij de ambities van de club. „We willen in de top-vijf eindigen." Zaterdag wacht Kogelvangers. „Dan moeten we het weer laten zien." Trainer Dennis de Nooi- jer stak een gebalde vuist omhoog, zijn spe lers vierden het gelijk spel als een zege. Hoek speelde een halfuur met tien man, maar wist het in de voorgaande du els productieve Noordwijk te be teugelen. De Zeeuws-Vlamingen bezorgden Noordwijk het eerste puntverlies voor eigen aanhang: 1-1. Die puntendeling voelde in het kamp van Hoek als een morele zege. De formatie van Dennis de Nooijer begon met drie man centraal ach terin (Gert-Jan van Leiden, Lionel Fitsch en Kim van den Bergh), Jelle Klap als rechtsachter en Zinho Chergui als linksback. De thuis ploeg, die in de eerste twee duels voor eigen publiek tien keer had ge scoord, had er zichtbaar moeite mee. De fysiek sterke topscorer Tjeerd Westdijk werd aanvankelijk slechts sporadisch gevonden. Toen Van Leiden na ruim een We werden in balbezit slordig, waardoor zij meer grip op ons kregen kwartier geblesseerd het veld moest verlaten, had dat gevolgen voor de afweer van Hoek. „We wis ten dat ze veel snelheid over de vleugels hebben en hadden ons aangepast", zei De Nooijer. „Dat pakte goed uit, maar toen Gert Jan wegviel, moesten we anders gaan spelen. We werden in balbezit slor diger, waardoor zij meer grip op ons kregen. Ze waren optisch gezien misschien wel iets sterker." Toch waren de beste kansen voor Hoek„We hadden in de rust met 2-0 voor moeten staan", vond Jona than Constansia. Kyle Doesburg kwam tot twee keer toe alleen voor de doelman, maar scoorde niet. De sterke spits speelde bij de eerste kans zijn sterkste troef uit, pas seerde Overvliet op snelheid, maar schoot oog-in-oog met de goalie onbesuisd en hoog over. Rik Im- pens lag aan de basis van de tweede kans voor Hoek. De Belg lanceerde Doesburg met een steekpass, maar de spits schoot op de benen van de doelman. Frommelgoal Westdijk dwong daarna Jordi de Jonghe tot een redding en op slag van rust kwam Denzei James voor de thuisploeg aan de tweede paal een teenlengte tekort. Vlak na de rust was het wel raak, toen Hoek in verdedigend opzicht verzuimde op te ruimen. Brayen Bröcker kopte, nadat de bal via de lat was terugge komen, binnen: 1-0. Hoek wan kelde even, maar herpakte zich snel. „Het was een beetje een frommel goal, direct na de rust. Een mentale tik", vond Constansia. „Maar wij zijn aanvallend zó gevaarlijk: we kunnen uit het niks kansen creë ren." Dat leidde binnen tien minuten tot de gelijkmaker. Hoek speelde een drie-tegen-één situatie uit en kwam door uitblinker Impens op ï-i. Omdat Chergui na twee gele kaarten kort op elkaar werd wegge stuurd, speelde Hoek het laatste halfuur met een man minder. Noordwijk drong aan, maar Hoek - dat met Doesburg en de sterk in gevallen Nyemb twee man voorin hield - bleef ook gevaarlijk. In een spannende slotfase golfde het spel op en neer. Beide ploegen kregen kansen, maar kwamen niet meer tot scoren. Lange tijd zag het ernaar uit dat de thuisploeg een nederlaag zou slik- Eerste klasse B ken. Totdat aanvaller Luuk van Vos sen zich in de 77ste minuut bij een 0-1-achterstand ontfermde over een vrije trap, die hij zelf had ver sierd. De negentienjarige rechts- poot aarzelde geen moment en maandag 24 september 2018 PM Als vrienden stonden ze zater dagmiddag in de tweede klasse E lijnrecht tegenover el kaar: Pim Bruins (foto) als trai ner van Krabbendijke en zijn leermeester Marco Groeneveld als die van Bruse Boys. Het ge promoveerde Krabbendijke klopte de uit de eerste klasse gedegradeerde ploeg in Brui- nisse met 0-1. Klaas Verspoor Bruinisse Natuurlijk zaten ze gisteren in huize De Witte tevreden aan tafel. Met WHS gewonnen van titelkandidaat Halsteren: 1-3. Doelman Armando slechts één keer gepasseerd. Nummer tien Jeremy trefzeker bij de belang rijke gelijkmaker. Pa Leon als coach de bedenker van het winnende concept. Ben van den Aarssen Halsteren Gelijkspel voelt Peter van Kouteren Noordwijk - Dennis de Nooijer 48. Bröcker 1-0 1-1 56. Impens Rondeltap Opstellingen De Jonghe Bröcker Klap Van der Neut Van Leiden Reynaers 18. Wilseon Overvliet Fitsch Smith Van den Bergh Wendt 90+2. Tiebosch Roshanali Chergui 1 79. Michel Impens Achefay Vandepitte 73. Le Congé Constansia Westdijk De Jager James 46. Nyemb 79. Van Staveren Doesburg Scheidsrechter: W. Bronsvoort Toeschouwers: 550 I Luuk van Vossen viert zijn treffer, fotoronquinten Zaterdag-eersteklasser Kloe tinge is de competitie gestart met een gelijkspel. Op het eigen Wesselopark hielden de voetbal lers van trainer Marcel Lourens en Heinenoord elkaar in even wicht: 1-1. „De kop is eraf", aldus de coach. Stefan Maas Kloetinge IA Kloetinge Heinenoord 14. Strik 0-1 77. Van Vossen 1-1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 38