Vlissingen krijgt tik van oude bekende O O) CD O 9 Invaller neemt Goes bij de hand in thuisduel met HBS: 2-1 B D Nederlaag Goed begin Beker De hoofdpersoon in kwestie was na af loop blij met zijn bijdrage. De aanvaller wordt door Veenstra voornamelijk ge bruikt als eerste aanvallende wissel. Hij wordt door velen gezien als 'supersub'. „Een tijdje geleden had ik daar geen problemen mee. Nu wil ik van die naam af. Zo langzamerhand wil ik drie of vier volledige wedstrijden achter el kaar laten zien wat ik kan. Ik heb de trainer volgens mij nog nooit teleurge steld." De 27-jarige rechtspoot hoopt op een kans in de basis. „Ze zeggen dat je op deze leeftijd in de bloei van je leven bent. Ik heb het vertrouwen van de trainer nodig. Ik wil niet het gevoel hebben; als ik een paar keer een min dere wedstrijd speel, sta ik er weer naast." De oefenmeester, die in de basisop stelling koos voor Mart de Kroo in plaats van Remon de Vlieger, begreep de motivatie van zijn pupil. „Ray heeft vorig seizoen een paar keer pech gehad. Hij viel geweldig in, maar kon de keren dat hij in de basis startte minder zijn stempel drukken." Volgens Veenstra gaat Kroon goed met de situatie om. „Je kunt er voor kie zen om je onvrede aan anderen te laten blijken. Ray doet dat niet. Hij loopt met een glimlach op zijn gezicht en doet na trainingen extra oefeningen voor zich zelf." Enkele teamgenoten lijken meer moeite te hebben met hun rol. Ruben Besuyen en Hiep Nguyen - beiden za ten negentig minuten op de bank - ver trokken na afloop vrijwel direct. „Ik be grijp die teleurstelling. Als trainer wil je met spelers een band opbouwen. Ik snap dat sommige jongens denken: hij heeft mooie praatjes, maar ik zit wel vijf keer achter elkaar op de bank. Die keuzes zijn pijnlijk." In de twintigste minuut kwam Goes op een 0-1-achterstand door een doel punt van Willem Six. Beide ploegen kregen in de eerste helft kansen, maar meer doelpunten vielen er niet. Aan Goes-zijde waren Wissel, Erwin Franse en Ruben Hollemans het dicht ste bij een treffer. Oud-Feyenoorder en ex-international Ruben Schaken stichtte gevaar namens HBS. Ook raak ten de bezoekers de lat. Na de pauze werden de doelen min der onder vuur genomen. Toch was Veenstra ervan overtuigd dat het doel punt zou vallen voor de thuisploeg. „Zonder dat we veel kansen creëerden, waren we dwingend. De spelers straal den uit: kom maar op." De oefenmeester kreeg gelijk. Zes minuten na de 1-1 van Kroon speelde de linksback van HBS de bal in de voe ten van Wissel. De spits schoot de 2-1 raak. In tegenstelling tot vorige week tegen JVC Cuijk (4-3-nderlaag) hield de thuisploeg de voorsprong vast. „Ook toen voelden we dat we beter waren, maar zei het scorebord iets an ders. Dit keer bleven we de dingen doen waar we wekelijks op trainen", complimenteerde Veenstra de 'men tale conditie' van zijn manschappen. De Middelburger liet zich in de stro mende regen meermaals horen: 'Rus tig blijven boys. Laat je niet leiden door Zonder dat we veel kansen creëerden, waren we dwingend brompotten op de tribune.' „Dat had ik misschien niet moeten zeggen. Maar het is een jonge groep hè. Als mensen roepen dat de bal naar voren moet, zijn zij daar misschien gevoelig voor. Het is juist zaak om niet onnodig de lange bal te spelen." Zondag treffen de Goesenaren het nog ongeslagen Jong FC Volendam, de koploper. Vlissingen-trainer John Ka- relse had onder andere een ba sisplaats ingeruimd voor Sou- fyan Bousantouh. De negen- Hoofdklasse B tienjarige vleugelaanvaller stond bij de seizoensouverture in de basis, maar moest de twee daaropvolgende duels toekijken vanaf de reserve bank. Rechtsback Jiri van den He mel verscheen niet aan de af trap, wegens een knieblessure. Vandaag ondergaat hij een MRI-scan in het Admiraal de Ruyter Ziekenhuis te Goes. Ook Saïd Bouzambou stond niet op het wedstrijdformulier. De aanvallende middenvelder vloog gisterochtend met het Nederlands zaalvoetbalteam naar Malta, waar hij vandaag en morgen oefeninterlands af werkt tegen het thuisland. Abdoe Abdenbi speelde wél. Twee weken terug maakte hij nog een hattrick tegen De Meern. „We moeten bang zijn voor hem", zei Leonidas-spits Yildizturan in aanloop naar het treffen met zijn oude ploeg. Hij kreeg gelijk. In de achttiende mi nuut kopte Ab denbi de bezoe kers op voor sprong uit een hoekschop van Bousantouh: 0-1. In de 40ste minuut kwam Leonidas echter langszij. Vlissingen-midden- velder Menancio Weeda maakte een eigen doelpunt: 1- 1. Na de hervatting was de be ste kans voor Vlissingen, maar aanvoerder Josimar Patti- nama kreeg de bal niet in het vijandelijke doel. Zo'n tien minu ten voor tijd bracht Leonidas-coach Gilbert de Wildt de Zeeuwse aanvaller Yildizturan (foto) bin nen de lijnen. Kort voor tijd bewees de 20-jarige centrum spits zijn waarde. Met een stift maakte hij de 2-1. maandag 24 september 2018 15 Rick van Dron- gelen en HSV hebben zichzelf een slechte dienst bewezen in de 2. Bundes- liga. In eigen huis werd er met 0-5 verloren van laagvlieger Re gensburg. HSV is daardoor de koppositie kwijt. De voetbalsters van IJzendijke zijn het seizoen goed begonnen. In de eerste klasse werd het tweede elftal van SSS uit Klaaswaal met 3-1 opzijgezet. Nieuwkomer Da- vina Pijpelink was in haar eer ste duel meteen trefzeker. Ze maakte de 1-0. De zaalvoetbal lers van Groene Ster Vlissingen bereikten vrij dagavond de tweede ronde van het toernooi om de KNVB- beker. De Zeeuwse eredi- visionist won in Apeldoorn met 1-3 van eerstedi- visionist Futsal Apeldoorn 2. Gouden wissel Ray Kroon wil van zijn bijnaam af Minder dan een halve minuut had Ray Kroon nodig om Goes bij de hand te nemen in het derdedivisie- duel met HBS. De vleugelaanvaller loste in de 67ste minuut Steve Schalkwijk af. De invaller werd daarna bediend door Daniël Wissel. De naar binnen gekomen Kroon kreeg de bal mee en krulde het pro jectiel in de verre hoek: 1-1. Len Wolters Goes Ray Kroon schiet bij zijn eerste balcontact de gelijkmaker binnen, foto johan van der heijden 20. Six 68. Kroon 1-1 74. Wissel 0-1 Opstellingen Meulmeester Hasper Van Hecke Pinheiro Frederico 31. De Vlieger Roberti Tawfik Kalpoe Manuhuwa Tromp James Van de Berg Hollemans 75. Hakimzadeh De Winter Schutte De Kroo Six 82. Dekker Van Pelt Schalkwijk Kaster 67. Kroon 80. Sandel Franse Schaken Scheidsrechter: De Brito Roque Toeschouwers: 150 - Rogier Veenstra Zondag-hoofdklasser Vlis singen heeft in speelronde vier wederom een neder laag moeten slikken. In Rot terdam was Leonidas met 2-1 te sterk. Uitgerekend oud-Vlissinger Eren Yildiztu- ran werd matchwinnaar. Stefan Maas Rotterdam Leonidas Vlissingen 18. Abdenbi 0-1 40. Weeda (eigen goal) 1-1 87. Yildizturan 2-1 a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 37