m Bertens dicht bij magische grens 7 Het kan toch: een podium zondereen Nederlandse Top10-pleken naar de Finals VROUWEN WK WIELRENNEN Programma verdeeld succes werd het nooit. Slechts een deel van de teams - niet toevallig de ploegen met de beste tijdrijders en de meeste bereidheid om erin te investeren - nam het on derdeel serieus. Veel andere ploe gen zagen het als verplicht num mertje, of namen zelfs de moeite niet om eraan deel te nemen. Dat kun je ze ook niet kwalijk nemen: het kost een smak geld en het levert nau welijks iets op - ook al omdat de UCI vooral néémt van de ploegen Beste afscheids cadeau dat ik kan geven én krijgen zonder er veel voor terug te ge ven. De UCI lanceerde in de aan loop naar de ploegentijdrit het plan om de ploegentijdrit op het WK van vólgend jaar, in het En gelse Yorkshire, te verrijden als een soort gemengde estafette. Probleem: daarvoor zijn zowel in het vrouwen- als in het man- nenpeloton weinig handen voor op elkaar te brengen. Op circus nummers zit niemand te wach ten. Zeker niet als de UCI ze er doorheen probeert te drukken. Transfer Wellicht dat een andere partij de ploegentijdrit adopteert. Maar ook dan is de kans klein dat Niki Terpstra nog een keer wereld kampioen wordt. Hij vertrekt na acht seizoenen in Belgische dienst naar het Franse Direct Energie, niet bepaald een ploeg die erom bekend staat dat het tijdrijden enorm serieus neemt. De vierde titel op de ploegentijdrit met Quick-Step is de vlag op de taart, het uit roepteken ach ter zijn Vlaamse jaren. Of, in zijn eigen woorden: „Het is het beste af scheidscadeautje dat ik kan geven én krijgen", aldus Terpstra. Tijd om haar derde toernooizege van het jaar te vieren had Kiki Ber tens gisteren amper. Na de huldi ging waren er persverplichtingen en moest ze zich laten behandelen. Coach Raemon Sluiter regelde on dertussen een vlucht van Seoel naar Wuhan, in China. Een paar uur na de landing begint Bertens daar vandaag alweer haar volgende toernooi. Het zijn drukke weken voor Ne derlands beste tennisster. Een luxeprobleem, het rechtstreekse gevolg van haar goede prestaties. In de Zuid-Koreaanse hoofdstad won ze gisteren het zevende toernooi in haar carrière door in de finale te winnen van de Australische Ajla Tomljanovic: 7-6 4-6 6-2. Het was niet eens haar beste tennisweek, Bertens kende in bijna alle partijen een moeizame fase. Maar ze heeft haar fitheid en niveau dit jaar opge krikt, waardoor haar ondergrens veel hoger ligt. Een titel is een titel, maar deze staat voor Bertens ook in het teken van twee andere doelen die ze dit jaar nog hoopt af te vinken. Ze wil zich plaatsen voor de WTA Finals, het prestigieuze én lucratieve ein- dejaarstoernooi voor de beste acht vrouwen van 2018, in Singapore. En de top 10 gloort. Door haar toer nooizege klimt Bertens van plek 12 naar 11. Het gaatje met Julia Görges op plek 10 is nog 100 punten. In de race Dat ze voor beide doelen in de race is, was ook de reden voor Bertens om het relatief kleine toernooi in Seoel te spelen. Had ze geen zicht gehad op de Finals, dan was ze in Nederland gebleven voor een weekje extra rust. En om een an dere reden: haar zus stond op het punt van bevallen. „Ik was graag in het land geweest. Maar dat duurde ietsje te lang, ik was al in Seoel toen ze uiteindelijk beviel. Want ik wilde hier toch voor gaan, hoe vaak DOELEN krijg je de kans om het eindejaars- toernooi te spelen?" Tante Kiki Inmiddels is ze dus Tante Kiki, haar zus heeft een gezonde zoon op de wereld gezet. Bertens, telefonisch vanuit Seoel: „Zodra ik er in Peking uit lig, ga ik snel terug en op kraam visite." Dat toernooi is volgende week. Eerst dus Wuhan. Bertens geeft toe dat ze afgelopen week in Korea mis schien iets te veel met de beide ranglijsten bezig is geweest. „Ik moest mezelf soms even bij elkaar rapen. Maar die mindere fases du ren veel korter dan voorheen. Ook omdat ik kan vertrouwen op mijn spel. Ik voel me zo veel beter dan af gelopen jaren bij elkaar", zegt Ber tens, die eerder dit jaar ook de toer nooien in Charleston en Cincinnati won. maandag 24 september 2018 GO De 'trein' van Quick-Step, met Niki Terpstra, op weg naar. wéér een WK-titel bij de ploegentijdrit. FOTOCOFU/O^ I Kiki Bertens won in Seoel alweer haar derde titel van dit INNSBRUCKHet is even wennen, maar het blijkt tóch te kunnen: een be langrijke vrouwenkoers zónder Nederlandse ren- sters op het hoogste tree tje. De ploegentijdrit bij de vrouwen werd gewonnen door het Duitse Canyon- Sram. Ze waren verras send het snelste na 54,5 kilometer, vóór Boels-Dol- mans (met onder ande ren Anna van der Breggen, Amy Pieters en Chantal Blaak) en Team Sunweb, met Ellen van Dijk en Lu- cinda Brand in de gelede ren. Morgen krijgen de Ne derlandse rensters kans op revanche, in de individuele tijdrit. Daarin hebben de drie grootste kanshebsters allemaal een oranje truitje aan: Annemiek van Vleu ten, Anna van der Breggen en Ellen van Dijk. Morgen Tijdrit, vrouwen Woensdag Tijdrit, mannen Zaterdag Wegwedstrijd, vrouwen Zondag Wegwedstrijd, mannen - Niki Terpstra (34) tennisjaar. fotovi-images Met haar derde titel van het tennisjaar zette Kiki Bertens (26) in Seoel de voorlaatste stap richting de top 10 van de wereldranglijst. „Ik voel me nu beter dan al die voorgaande jaren bij elkaar." Rik Spekenbrink Seoel Wereldranglijst, per 24 september 1. Halep 8061 2. Wozniacki 5506 3. Kerber 5295 4. Garcia 4725 5. Kvitova 4585 6. Svitolina 4555 7. Kar. Pliskova 4475 8. Osaka 4390 9. Stephens 3912 10. Görges 3730 11. Bertens 3630 12. Ostapenko 3537 Jaarranglijst, 'Race to Singapore' 1. Halep 6911* 2. Kerber 5153* 3. Osaka 4351 4. Kvitova 4250 5. Wozniacki 3983 6. Svitolina 3841 7. Stephens 3824 8. Kar. Pliskova 3601 9. Bertens 3532 10. Mertens 3080 Halep en Kerber al gekwalificeerd

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 35