heYea Angelique Vis dood gevonden Directeur van Arduin stapt eerder op 2 MARLEEN BLOMMAERT Column r Ik wist het tot voor kort niet. Maar wat we echt nodig hebben, is onderzoek naar de bevolkings groei en snel een beetje! Emi nente, politieke voormannen heb ben er goed over nagedacht en zijn het daarover eens. In 2060 zouden er weieens 20 miljoen Neder landse inwoners kunnen zijn. Drie miljoen meer dan nu. Overbevol king dreigt dus en dat komt vooral door mensen die hier willen wo nen maar niet geboren zijn: Immi gratie noemen we dat. De Ande ren. Het zal u wellicht een tikje verras sen maar ik ben het helemaal met de kopstukken eens. Je moet goed nadenken over wie je binnenlaat. Dat doe ik thuis ook. Volkstellingen hebben we echt nodig. Als de oor spronkelijke inwoners van Ame rika, Afrika en Azië destijds een beetje hadden opgelet en opdringe rige immigranten buiten hadden gehouden, hadden ze op die manier zichzelf een hoop narigheid kun nen besparen. Geen reservaten, geen Ku Klux Klan, geen apartheid, geen Max Havelaar, geen Rawagade en ga zo maar door. En bij ons dus ook geen Hugeno ten, geen enorme rijkdom van Amsterdam, geen Prins van Oranje. Misschien zelfs geen onaf hankelijk Nederland... Flauw? Jaze ker, maar ik vraag me altijd af wie de echte 'Nederlanders' zijn bij dat soort ballonnetjes. Wie is wij? niet meer zijn en ik zou me er dus eigenlijk niet mee moet bemoeien. Maar het stoort me mateloos dat ik om me heen zoveel types zie die handelen in tegenstellingen. Het is een lucratieve handel. Dit soort onderzoeken horen daarbij: Ne derland is (bijna) vol! Maar de echte vraag is: Waar varen wij wel bij? Het verleden leert: groei van het aantal mensen. In 2060 zal bo vendien bijna vijf miljoen mensen boven de 65 zijn en 1 op de tien bo ven de 80. En dan heb ik het nog niet over de zeespiegelstijging in 2060. Het is een beetje als het hitje van Zager and Evans: 'In the year 2525, Ifman isstill alive, and woman can survive, they mayfind...' Je moet goed nadenken over wie je binnenlaat. Dat doe ik thuis ook DESTELLING Vandaag: Goed dat directeur Arduin opstapt Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters 50.000 wachtenden voor ONLINE SUPERMARKT PICNIC bestellen is hun wachtverzachter O Oo Nóg meer cocaïne tussen bananen Tatoeages leveren bijna 1800 euro op ZONNEMAIRE Docu Digna Sinke te zien bij VPRO In een maïsveld in de Veldstraat in het Vlaamse Beerse, bij Turnhout, vond een landbouwer donderdag avond een stoffelijk overschot. „Mogelijk gaat het om de ver miste Angelique Vis-Raas", zegt een woordvoerster van de politie Zeeland-West-Brabant. „Het li chaam is nog niet officieel geïden tificeerd. Er wordt nu onderzoek gedaan door de Belgische onder zoeksrechter." Hans Vis zegt dat er geen twijfel meer is dat het om zijn vrouw gaat. „Dat staat onomstotelijk vast. Mijn zoon en ik zijn vrijdag naar Turn hout geweest. Bij mijn zoon is ook dna afgenomen. Dat is het laatste wat de zaak voor de politie sluitend moet maken." De 50-jarige Angelique Vis-Raas verliet op maandag 13 augustus haar huis in depressieve en suïcidale toestand. Zij vertrok met haar auto en had geen legitimatie, telefoon en geld bij zich. Sindsdien werd niets meer van haar vernomen. Haar familie verkeerde bijna zes weken in onzekerheid. Daar is nu in elk geval een einde aan gekomen, zegt Hans Vis. „Het stond voor ons al vast dat ze niet meer in leven was, maar als je dan zo'n bericht krijgt, dan is het wel confronterend. We zijn allemaal in rouwstemming." De afgelopen weken is massaal meegeleefd met de familie. „We krijgen gelukkig heel veel steunbe tuigingen", zegt Vis. „Nu moeten we de uitvaart regelen. We gaan proberen het mooi af te sluiten." Bij mijn zoon is ook dna afgenomen. Dat is het laatste wat de zaak voor de politie sluitend moet maken Pierre Raas, broer van Angelique, liet zaterdag via Facebook ook we ten dat zijn zus is gevonden. Omdat het vermoeden bestond dat de vrouw met haar auto het wa ter in was gereden, is de afgelopen weken op diverse plaatsen gezocht. Dat gebeurde in het Schelde-Rijn- kanaal, het Kanaal door Zuid-Beve land en het havenkanaal bij Goes. Die zoektochten leverden niets op. VLISSINGEN Bestuurder Peter van Wijk stapt uiterlijk eind dit jaar op bij Stichting Arduin. Dat is eerder dan de bedoeling was.Van Wijk kondigde zijn vertrek zaterdag aan. Dat gebeurde na de ophef van de af gelopen week rond Arduin, vooral door het harde ingrijpen van de In spectie Gezondheidszorg en Jeugd. Die vond de situatie op het behan delcentrum in Aagtekerke zo on veilig, dat zes cliënten zo snel mo gelijk elders moeten worden on dergebracht. Van Wijk had de raad van toe zicht al eerder laten weten in de zo mer van 2019 te willen stoppen. „De ontwikkelingen van de afgelopen dagen hebben dat ver sneld. Ik vind dat ik de verantwoor delijkheid draag en ook moet ne men. Op het moment dat mijn po sitie - al dan niet terecht - een sta- in-de-weg kan zijn voor het berei ken van resultaten, is het mijn taak om te zeggen: ik stap opzij." Ik vind dat ik de verantwoordelijkheid draag en ook moet nemen De raad van toezicht is op zoek naar een interim-bestuurder. „We verwachten binnen 14 dagen ie mand op deze plek te hebben zit ten", zegt voorzitter Jan Geluk. De nieuwe bestuurder zal nog door Van Wijk worden ingewerkt. 3 dagen splinternieuw hotel nabij de kust in Nieuwpoort maandag 24 september 2018 Ik zal er in 2060 vermoedelijk Reageer op pzc.nl Zaterdag: Sport je kind bij een club, dan doe je er vrijwilli gerswerk 617 reacties HET ENISE BAT JE WEL AL KUNT VLISSINGEN In het schip waar de dou ane in Vlissingen donder dag een grote hoeveel heid cocaïne vond, zat meer drugs dan gedacht. Tussen de bananen die vanuit Zuid-Amerika naar Nederland waren ver scheept, werd nog eens 97 kilo coke gevonden met een straatwaarde van bijna 2,5 miljoen euro. De drugs zijn in beslag genomen en vernietigd. Het HARCteam Rotter dam, een samenwer kingsverband tussen Openbaar Ministerie, Fiod, douane en zeeha- venpolitie, vond donder dag 20 kilo cocaïne tus sen de bananen. MIDDELBURG De Middelburgse tatoe- ëerders Kai Huwaë en Michel van de Velde heb ben 1752,50 euro opge haald met hun actie voor een goed doel op de Mo- lukken. De eigenaren van Tattoo Tuigh zetten vrijdag uren lang tatoeages en schon ken de opbrengst aan de stichting Rit en Rock voor de Molukken. Het geld zal worden besteed aan de wederopbouw van een weeshuis voor kinderen dat door brand werd verwoest. Voor het zelfde doel werd zater dag in Twente ook geld opgehaald met een mo torrit. De documentaire 'Bewa ren - of hoe te leven' van Digna Sinke wordt maandag 1 oktober uit gezonden door de VPRO. Het gaat om een kortere versie van de film. De uitzending is vanaf 21.00 uur op NP02. De uit Zeeland afkom stige Sinke onderzoekt in de film wat mensen beweegt om te bewaren en waarom anderen juist met zo min mogelijk spullen willen leven. Ze praat hierover onder an deren met haar 92-ja- rige moeder, die een prominente rol speelt in de film. Het lichaam van de vermiste An gelique Vis-Raas uit 's-Graven- polder is gevonden. Dat beves tigt haar man, Hans Vis. Rolf Bosboom 's Gravenpolder - Hans Vis, echtgenoot -Peter van Wijk, directeur Arduin ZEELAND 6 Hotel Ibis Styles Nieuwpoort /yf 2 overnachtingen incl. ontbijtbuffet Late checkout tot 13.00 uur Gebruik sauna, zwembad en Wi-Fi Op Zoover beoordeeld met een 8,4! Tip: bezoek Oostende of De Panne hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 2