Asielzoekers onthalen gastvrij m J I J 18 WALC Onderzoek verkeersplein Ritthem/Oost-Souburg Er loopt een onderzoek naar de meest verkeersveilige uitvoering van het verkeersplein: een rotonde met vier afslagen of een ovonde met vijf afslagen. Het onderzoek moet uitwijzen of een ovonde of rotonde voor de soepelste afwer king van de verkeersstroom zorgt, meldt gedeputeerde Harry van der Maas. De ovonde had er al een jaar moe ten liggen. Rijkswaterstaat (beheer der van de A58) en de provincie (beheerder van de N662, Ritthems- estraat) bereikten bijna twee jaar terug overeenstemming over een bijdrage van Rijkswaterstaat van 600.000 euro. De provincie zou de helft of iets minder van dat bedrag moeten bijpassen voor de aanleg van een ovonde, een ovale rotonde. Tijdens de uitwerking van de plan nen bleken provincie en Rijkswa terstaat beide een ander verkeers plein voor ogen te hebben. De pro vincie ziet een ovonde als de veilig ste oplossing, Rijkswaterstaat houdt het bij een rotonde. Beide wegbeheerders kwamen er onder ling nog niet uit, maar van uitstel komt geen afstel, benadrukt Van der Maas. Het onderzoek moet eind dit jaar klaar zijn om de aanleg van het verkeersplein op tijd aan te besteden „We hebben met Rijkswaterstaat afgesproken een onderzoek te laten uitvoeren naar de meeste gewenste oplossing. Wij denken dat een ovonde de beste oplossing is om het verkeer naar beide kanten van de A58, de dorpen Oost-Souburg en Ritthem én het uit te breiden be drijventerrein en de marinierska zerne te leiden. Als er een rotonde wordt aangelegd, moet er toch weer een parallelweg komen om het ver keer in alle gewenste richtingen te kunnen laten rijden. Rijkswater staat blijft van mening dat een ro tonde veiliger en overzichtelijker is." Het onderzoek moet eind dit jaar klaar zijn om de aanleg van het ver keersplein op tijd aan te besteden. Van der Maas gaat er vanuit dat die termijn wordt gehaald, want de noodzaak om de huidige afslag Ritthem/Oost-Souburg anders in te richten, is alleen urgenter gewor den. Het duurt weliswaar nog wel even voor de marinierskazerne en de uitbreiding van het bedrijven terrein zijn gerealiseerd, maar de klachten over onveiligheid houden aan. In de Vlissingse gemeenteraad is de afgelopen jaren vaker naar de verkeersveiligheid rondom de af slag aan de A58 gevraagd. Fietsers worden met name als ze onder het viaduct uitkomen nogal eens over het hoofd gezien, betoogden raads leden, vooral van de Partij Souburg- Ritthem, diverse keren. Gedepu teerde Van der Maas kent de be zorgdheid en deelt die. „Het onder zoek zorgt voor vertraging. Maar we komen er zeker uit met Rijkswater staat. De toegezegde bijdragen blij ven overeind staan en over een jaar moet de aanleg van een verkeers plein beginnen." Op de landelijke Burendag zetten ook bewoners van het asielzoekerscentrum zaterdag in Middelburg de deuren open. Op de landelijke Burendag zetten ook bewoners van het asielzoe kerscentrum zaterdag in Middel burg de deuren open. Als je nog geen halfjaar in Ne derland bent en uit een totaal an dere cultuur uit Afghanistan, Eri trea of Irak komt, is contact leggen niet zo makkelijk. Door bezoekers exotische gerechten uit hun ge boorteland te laten proeven, bre ken asielzoekers zaterdag het ijs. Ook voor de Middelburgse vrien dinnen Bente en Isa (beiden 12). Nog een kippenpootje Bente geeft eerlijk toe dat ze niet zo'n zin had om naar het asielzoe kerscentrum te gaan. „Het moest van mijn moeder, omdat we niet zo ver weg in de wijk wonen. Maar nu ik lekker zit te eten vind ik het toch wel leuk om hier eens binnen te kijken." Isa knikt ten teken dat ze er hetzelfde over denkt. „Die kip is vet lekker. Zou het erg onbe leefd zijn om te vragen of ik nog een pootje mag?" De koks van diverse pluimage zijn juist blij dat hun gerechten in de smaak vallen. Ze stonden vaak uren achter het fornuis om ge rechten uit hun vaderland klaar te maken. Zo bivakkeerden Fawad Qasemi, Nazira Alizada en Ma- min Azizi uit Afghanistan met een aantal familieleden liefst zes uur in de keuken om bijzondere rijstgerechten met vis, lam en kip te maken. Tesfamichael Hannes uit Eritrea was met een groepje landgenoten ook al zes uur bezig om exquise gerechten uit zijn vaderland te bereiden. Hij serveert rijst, rund vlees en een bijzondere goulash op een pannenkoek van deeg waar. Het is de bedoeling om stukjes van de pannenkoek af te breken en daar vlees en rijst mee op te pakken. Het pakketje kan daarna het keelgat in, lacht hij. IN DE REGIO Bijeenkomst chronisch zieken en gehandicapten Cursus geheugen MIJN DORP, MIJN STAD maandag 24 september 2018 WA Rotonde of ovonde bij afslag van A58 In de loop van volgend jaar komt er een verkeersplein op de plek van de afslag Ritthem/Oost- Souburg op de A58. René Hoonhorst Oost-Souburg René Hoonhorst Middelburg Fawad Qasemi, Nazira Alizada en Mamin Azizi (vlnr) presenteren grote schalen zelfgemaakte, Afghaanse maaltijden, foto lex de meester VLISSINGEN De Provinciale Chronisch zieken en Gehandicapten organisatie Zeeland houdt vandaag, op- maandag, haar jaar lijkse najaarsbijeen komst. Dit jaar gaat de bijeenkomst over de uitvoering van gemeenten van het VN-Verdrag voor de rechten van personen met een handicap. Erg inte ressant voor gehan dicapten en betrok kenen. De bijeen komst vindt plaats in het Stadhuis van Vlissingen en zal om 19.30 uur aan vangen. De toegang is gratis. VLISSINGEN In Vlissingen begint vandaag, maandag, een geheugencur sus voor 55-plus- sers. Deze cursus is be stemd voor mensen die het onprettig vinden dat ze af en toe dingen verge ten. In deze cursus leert u beter om te gaan met het ge heugen. Aan bod komt hoe het ge heugen werkt en het verschil tussen de normale en zie kelijke vergeetach tigheid wordt be sproken. De aan wezigen krijgen tips en trucs om de din gen beter te ont houden. De cursus bestaat uit acht lessen van 10.00 tot 12.00 uur. Informatie opvra gen kan bij docent Ans Leek: 0118- 641767, 06- 25427639 en ans- leek@zeelandnet.nl. WHISKY VLISSINGEN Het recept van Whisky by the Sea is be proefd, maar het blijft de liefhebbers smaken in het Vlis singse Arsenaaltheater. Zo'n 750 liefhebbers kwamen zaterdag weer voor de ultieme beleving van het 'levenswater' uit vooral Schotse hoog- en eilanden. Maar ook Ierse, Amerikaanse, Japanse en meer obscure whisk(e)y's werden niet versmaad. De festi valwhisky, een speciale negen jaar oude Caol Ma, vond ook gretig aftrek, onthulde 'schenker' Jan de Jager. Gert-Jan uit Schouwen proefde hem ook, maar zag de Dailuaine 1975 als dé ontdekking van het twaalfde festival, foto lex de meester AAGTEKERKE Brouwerijweg 5,19.00-21.00 uur: Tweedehands dames- en kinderkledingbeurs KOUDEKERKE Sporthal De Couburg, 09.15- 10.15 uur: Activiteiten van gym nastiekvereniging voor 55plus; De Couburg, 13.00-16.30 uur: Biljarten voor senioren; De Klimop, 13.30-16.00 uur: Koersbal MELISKERKE Gymzaal 'Ons huis', Burge meester Adelaarstraat 26, 13.30-14.30 uur: Bewegings- gymnastiek op muziek voor ouderen; 13.30-17.00 uur: Se- niorensoos MIDDELBURG Markt, 11.00-17.00 uur: Boe ken- en verzamelmarkt; Ver gulde Baars, 13.30-15.00 uur: Volksdansen; Cinema Middel burg, 14.00 uur: Vertoning The Happy Prince'; Common House Elliot, 19.30 uur: Start introductiecursus Chinees OOST-SOUBURG Braamstraat 3a, 17.00-17.45 uur: Peuterdans VEERE Gymzaal Frans Naerebouts- traat, 09.30-10.30 uur: Activi teit GALM, gym voor 50+ VLISSINGEN Gymzaal de Combinatie, Pablo Picassoplein 120-126, 09.00 uur: Gym voor peuters die al zelf kunnen lopen, samen met een (groot)ouder; Wijkcentrum De Burgerij, 09.30-11.00 uur: Taaihuis Walcheren geeft workshop 'Geldzaken, begrijp jij het?'; Gymzaal de Branding, Verkuijl Quakkelaarstraat 106, 16.00 uur: Kleutergym; Stad huis, 19.30 uur: Najaarsbijeen komst Provinciale Chronisch zieken- en gehandicaptenor ganisatie; Cine Café, Spuikom- weg 3,19.45-23.00 uur: Mr. Bright's Quiz Night in teams van maximaal 5 personen WESTKAPELLE Polderhuis, 10.00-17.00 uur: Expositie Duitse fotograaf Wil Albertz

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 18