g-a De schouders eronder 'Zoutelande' op 3 in de Lage Landenlijst De week krant Rabobank maakt excuses voor foto Stint Nodig De vraag: 16 ZE Commentaar Tekort was de afgelopen weken het woord dat het nieuws in Zeeland domineerde. We hebben aan zowat alles te kort. De misstanden bij zorginstelling Arduin? Die zijn deels te wijten aan een tekort aan voldoende gekwalificeerd personeel. Dat er in Zeeland busritten uitvallen? Dat komt omdat er een tekort is aan chauffeurs. En dat Zeeuwse sport clubs voor hun voortbestaan vrezen? Juist, dat komt door een tekort aan vrijwilligers. Daar komt nu ook nog eens de nood kreet van de Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland bovenop. Voor elke tekort is een uitleg. Te weinig steun van de over heid, lage salarissen, vergrijzing, het zijn allemaal zorgwek kende geluiden. Dat nu ook de sportclubs en cultureel-erf- goedbewakers de noodklok luiden, is een zorg van de buiten categorie. Een samenleving waarin de ene na de andere club omvalt en steeds minder is te beleven op cultureel vlak is rond uit slecht voor de aantrekkingskracht van de provincie. En dat heeft zijn weerslag op veel andere zaken, bijvoorbeeld op het tekort aan personeel. De besturen merken in toenemende mate dat hun leden geen zin hebben of geen tijd willen maken om de handen vrijwillig uit de mouwen te steken. Slechts 4 procent van de sportclubs in Zeeland heeft géén gebrek aan vrijwilligers. Dat mogen de Zeeuwen zich aanrekenen, hoe druk zij het ook hebben met al hun andere bezigheden. Dus hup, met zijn allen de schouders eronder. Want als door zaken als 'geen zin en geen tijd' facilitei ten verdwijnen die de samenleving keihard nodig heeft, doen we Zeeland écht tekort. Slechts 4 procent van de sportclubs in Zeeland heeft géén gebrek aan vrijwilligers Blof en Geike Arnaert zijn met Zoutelande op nummer 3 binnen gekomen in de Lage Landenlijst. Dat werd zaterdag bekend in - van zelfsprekend - Zoutelande, waar vandaan de lijst rechtstreeks werd uitgezonden. De lijst, voor het derde jaar op rij samengesteld, bevat de beste Ne derlandstalige nummers sinds 1945. Dat wordt bepaald door 40 Nederlandse en Vlaamse kenners. Het gaat om een initiatief van de Vlaamse radiozender Radio 1. Dit jaar was gekozen voor een samen werking met de regionale omroe pen in Zeeland, Brabant en Lim burg. Jan Hautekiet en Kirsten Paulus presenteerden de lijst vanuit het Beach Hotel in Zoutelande. Paskal Jakobsen en Geike Arnaert brach ten rond kwart voor zes Zoutelande live ten gehore. Jakobsen zei blij te zijn met de hoge notering van het nummer. „Daar kan ik niet heel bescheiden over zijn." Hij wees erop dat Blof nog niet eerder de lijst haalde. De Lage Landenlijst wordt dit jaar ondersteund door het fonds Grensverleggers van het Vlaams- Nederlandse huis deBuren. Het fonds is bedoeld om te zorgen voor meer culturele en artistieke sa menwerking tussen Vlaanderen en de grensprovincies Zeeland, Noord-Brabant en Limburg. Jaarlijks is daarvoor 200.000 euro beschikbaar. Het fonds droeg ook al onder meer bij aan de mu ziektheaterproductie De blinden, dit jaar een van de locatievoorstel lingen van het Zeeland Nazomer festival. ALMANAK De man stak zijn hoofd om de hoek. Hij keek naar rechts, naar links, hij keek nog een keer naar rechts. „Gelukkig, niemand die mij ziet", dacht hij. Al wagge lend en wiebelend stak hij de straat over. Want hij moest no dig. Het café aan zijn linkerkant negeerde hij. Hij liep richting de kerk. Door de kerktuin. Achter het transformatorhuisje zag de man een mooi plekje. Nog een maal keek hij om en liet toen de broek zakken. Toen de man klaar was, zag hij een agent een bon uitschrijven. De man zuchtte: „Heb ik toch niet goed over mijn schouder gekeken... Vrouw ligt in bed, dieven slaan toe Hrieps alleen nog voor 18-plussers MIDDELBURG Vlissingse (42) mishandeld van de In het kader van de Week van de Krant zoeken we elke dag het antwoord op de brandende vraag van een lezer. Vandaag in de eerste aflevering Martin Slingenberg: „Discrimineert Zeeland camperaars?" Als we een dagje naar het Veerse Meer gaan, moeten we 's avonds weg Rabobank Zeeuws-Vlaanderen biedt klanten in een e-mail zijn ex cuses aan voor 'een vervelende sa menloop van omstandigheden'. Op de omslag van het ledenblad Dich terbij staat een foto van een Stint, die vergelijkbaar is met de bolderkar die betrokken was bij het dodelijk onge luk in Oss. In het blad staat een artikel over de elektrische bolderkar van De Tivoli in Hulst. De kinderopvangorganisa tie kreeg voor de aanschaf een bij drage uit het stimuleringsfonds van de Rabobank. Het tijdschrift viel vrijdag op de deurmat, een dag na het ongeval. „Doordat het verzend- proces al was gestart, hebben we be zorging helaas niet meer kunnen voorkomen. Wij, maar ook Kinder opvang De Tivoli, realiseren ons dat deze zeer ongelukkige samenloop van omstandigheden reacties kan oproepen en we bieden hiervoor onze excuses aan. Onze gedachten gaan uit naar de slachtoffers, hun ouders, familie en andere betrokke nen", aldus de Rabobank in de mail. De Tivoli maakte donderdag be kend de elektrische fiets voorlopig niet te gebruiken, totdat er duide lijkheid is over de oorzaak van het ongeluk in Oss. Rolf Bosboom Zoutelande Tip? redactie@pzc.nl SINT ANNALAND Een 76-jarige inwoonster van Sint Annaland werd in de nacht van vrijdag op zaterdag wakker van het geluid van inbrekers in haar woning. Naar aanlei ding van de verklaring van de vrouw gaat de po litie ervan uit dat er twee inbrekers in de woning waren. Ze zijn waar schijnlijk via een raam aan de achterkant van het huis binnengekomen. De inbraak werd ge pleegd tussen 01.30 en 02.15 uur. De politie zoekt getuigen en roept men sen die iets opmerkelijks gezien hebben in Sint- Annaland, te bellen met 0900-8844. GRIJPSKERKE Het muziekfestival Hrieps in Grijpskerke is voortaan alleen nog toegankelijk voor 18-plussers. Volgens de organisatie is de maatregel nodig voor het voortbestaan van het evenement. 'Wij maken deze keuze met pijn in ons hart omdat we weten dat er een hoop jongeren van onder de 18 al graag naar Hrieps willen komen, maar wetgeving en hand having zorgen ervoor dat we dit moeten doen voor het voortbestaan van het evenement en voor de veiligheid van minderjari gen', meldt de organisa tie. Hrieps wil geen enkel risico lopen. Wie zich bij de ingang niet kan legiti meren, krijgt geen toe gang. Hrieps is op zater dag 11 mei 2019. Een 42-jarige vrouw is zaterdagochtend vroeg mishandeld in Middel burg. Een 28-jarige Mid delburger is daarvoor aangehouden. De politie kreeg kort voor 5.00 uur meldingen dat er een gillende, bebloede vrouw over de Dam poortstraat in Middel burg liep. Agenten trof fen de vrouw aan in de Brakstraat. Naar aanlei ding van haar verklaring heeft de politie korte tijd later een 28-jarige man uit Middelburg aan gehouden die voldeed aan het opgegeven sig nalement van de dader. De verdachte is naar To- rentijd gebracht. maandag 24 september 2018 U vraagt, wij geven antwoord „We reizen heel veel met de camper", zegt Martin Slingen berg uit Kloetinge. „In veel landen staan we vrij, maar als we een dagje naar het Veerse Meer gaan, moeten we 's avonds weg. Als je daar toch overnacht, krijg je een bekeuring van 140 euro. Tien meter verderop mag een motorkruiser of een open zeilbootje gewoon blijven liggen en overnachten. Dat vind ik heel krom." „Van mij mogen die bootjes vrij lig gen", zegt Slingenberg. „Dat hoe ven ze echt niet te verbieden. Ik vind wel dat je bootjes niet mag bevoordelen ten opzichte van an dere recreatievormen. Dat is wat me ergert en wat ik discriminatie vind." De kwestie heeft hij al vaker aan gekaart. „Van de gemeente Noord- Beveland kreeg ik het krankzinnig ste antwoord. Die vindt campers een aantasting van het natuur- en landschapsschoon. Dan denk ik: laat je nakijken. Overdag mogen wij wel aan het Veerse Meer staan en 's nachts zouden wij het natuur schoon ineens bedreigen en zor gen voor horizonvervuiling. Maar 's nachts zie je helemaal niets!" Bijna nergens in Nederland kunnen campers vrij staan. „Naar mijn me ning is dat in strijd met de wet. Ik snap dat je niet overal campers wil hebben, maar gemeenten kunnen plaatsen aanwijzen waar het wel mag." -Martin Slingenberg, camperaar En het hoeft wat hem betreft ook niet gratis, als het maar mogelijk is te overnachten. Waarom dat niet zou kunnen, blijft voor hem een raadsel. „Ze komen allemaal met een hoop smoesjes, in plaats van heel reëel te zeggen: het is daarom. Ik denk dat ze dat ant woord niet hebben." Bob Maes Terneuzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 16