Leorsti en O mm O O De f litskassa rukt op, maar klant kletst liever met caissière Culinair genieten 'Verhuurder aandelen' 13 Onbemande kassa en bezorgen populairder AAN HET WERK Veel werknemers krijgen geregeld uitleg van hun baas. Hoe werkt die machine, wat is de nieuwe veiligheidsprocedure en hoe moeten de powerpointslides er nü weer uitzien? uitleg blijft hangen. En dan zou het een goed plan kunnen zijn om de leerstijl van iemand vast te stellen. Het idee is dat iemand die bijvoorbeeld visueel is ingesteld, beter af is met visuele informatie. Een ander is meer 'auditief ingesteld en leert beter via mon delinge uitleg. Tot zover de theorie. De vraag is: werkt het ook echt zo? Om daarachter te komen, kun je een experiment doen. Selecteer een groep mensen die visueel is ingesteld. Deel die groep in tweeën. Groep A krijgt visuele uitleg. Groep B ter controle juist niet. En dan kijk je of de informatie bij groep A beter blijft han gen dan bij groep B. Dat experiment is gedaan. En wat blijkt: het maakt geen bal uit. Hoe logisch het ook mag klinken dat het slim is om je uitleg aan te passen aan de leerstijl, in de praktijk blijkt er volgens Amerikaanse wetenschappers Doug Rohrer en Harold Pashler niets van te klop pen. Het is dus domweg niet waar dat je visueel ingestelde mensen beter helpt door ze visueel uitleg te geven. Een uitleg aanpassen aan een leerstijl is niet nodig. Het maakt geen bal uit dan wel resultaat? Er blijken meer dan ze ventig leerstijlen te zijn. Zo heb je bijvoorbeeld het onderscheid tussen serialistische en holisti sche leerstijlen, maar ook het beroemde mo del van Kolb, onderverdeeld in vier verschil lende gedragingen - doener, dromer, denker, beslisser - met bijbehorende leerstijlen. Geen van die zeventig leerstijlen geeft ech ter resultaat. Er ligt een enorme stapel met vernietigende onderzoeken. De conclusie is steeds dezelfde: leerstijlen bestaan niet. Ze hebben geen prestatieverhogend effect. Het blijkt zelfs onverstandig te zijn om aan men sen te vragen wat hun voorkeursleerstijl is. Dat is net zoiets als dat ik aan mijn 14-jarige neef Tom vraag waar hij wil eten. Dan eindi gen we altijd bij een Amerikaans kiprestau rant. 'Onderzoek Google en Facebook' Comcast hoogste bieder Sky -af* „Je moet de cijfers wel in perspec tief zien. Want zo'n 95 procent van onze klanten komt nog steeds in de winkel", benadrukt AH-woord- voerder Anoesjka Aspeslagh. Niet alleen de manier waarop we ons eten en drinken in huis halen verandert snel. Ook het afrekenen van de krentenbollen, pakken melk of hagelslag kan op steeds meer ver schillende manieren. Zo hoort de zelfscanner in de meeste super markten inmiddels bij de inventa ris. De bijna tachtig AH to go-win- kels hebben niet eens meer traditi onele caissières in dienst. De bood schappen kunnen inmiddels zelfs met de mobiele telefoon worden gescand, en bij de onbemande kassa wordt afgerekend met een pinpas. Op korte termijn gaat Albert Heijn nog een stap verder. In een van de AH to go-winkels in Am sterdam hoeft niet eens meer te worden gepind. Het afrekenen ge beurt achteraf, via een automati sche incasso. „Klanten gebruiken hun mobiel of een pasje waarmee ze de producten scannen. Als ze naar buiten lopen, wordt het geld van hun rekening geschreven", al dus Aspeslagh. Een deel van de klanten zal het heerlijk vinden: niet langer in de rij bij de kassa. Toch zit niet iedereen Zo'n 95 procent van onze klanten komt nog naar de winkel te wachten op het snelle bood schappen doen. „Ik hou van het persoonlijke contact. Ik heb zelf 26 jaar bij een supermarkt gewerkt en weet dat het bezoek aan zo'n winkel voor heel wat mensen een uitje is. Ze vinden het heerlijk om even te kletsen met de caissière. En hoe moet dat straks als de scanner per ongeluk de aanbieding van de week niet goed verwerkt?", zegt Corry de Krom uit Steenbergen. Ook haar plaatsgenoot Monique van Bodengraven is nog steeds blij met een 'gewone' kassa in haar su permarkt. „Zeker als je veel bood schappen hebt en je een paar kinde ren in toom moet houden, is het niet handig alles zelf te scannen." Jan Sulkers uit Dinteloord zet twee volgeladen tassen in zijn auto. „Pff, het is toch wel een gedoe", ver zucht hij. Hij is dan ook van plan om binnenkort zijn boodschappen thuis te laten bezorgen. „Ik geef toe, het is pure gemakzucht. Maar als blijkt dat de producten net zo vers zijn als in de winkel, ga ik overstag." SAN FRANCISCO Airbnb is van plan sommige verhuurders die ge bruikmaken van zijn platform te belonen met aandelen in het be drijf. De woningverhuursite stuur de een brief hierover naar de Ame rikaanse toezichthouder SEC. De beurswaakhond, die ook toeziet op aandelen die niet aan de beurs zijn genoteerd, zoals die van Airbnb, wordt in de brief gevraagd zijn re gels ten aanzien van bedrijven als Airbnb aan te passen. Bedrijven be lonen medewerkers vaker met aan delen, maar het verstrekken van aandelen aan gebruikers van een platform is nu nog niet toegestaan. Kras.nl/52366 of bel 088-0885 886 Michelinster i arrangement maandag 24 september 2018 GO Een beetje baas wil natuurlijk wel dat die Maar ja, wellicht biedt een andere leerstijl Richard Engelfriet is spreker en auteur van het boek De Succesillusie. WITTE HUIS Het Witte Huis zou werken aan een besluit om onderzoek te laten doen naar grote sociale- mediabedrijven als Google en Facebook. Er wordt dan geke ken naar moge lijke overtreding van de mede dingingsregels. Het ontwerp voor het besluit zou van de hand zijn van presi dent Donald Trump. MEDIA Het Ameri kaanse kabel bedrijf Comcast heeft het hoog ste overname bod uitgebracht op het Britse media- en tele- combedrijf Sky. Het bood 29,7 miljard pond (33 miljard euro). De andere bieder was Rupert Murdochs 21st Century Fox. De aandeelhouders van Sky moeten nog instemmen met het bod. E o c Een klant gebruikt de zelfscan- ner in de AH to go. F0T0REMC0DE WAAL/ANP Zelfscannen, telefoonbetalen: het traditionele supermarktbe zoek verandert in rap tempo. Zo groeit volgens Albert Heijn het aantal online bestelde bood schappen inmiddels jaarlijks zo'n 25 tot 30 procent. Sanne Schelfaut Zaandam —Anoesjka Aspeslagh, woordvoerder Albert Heijn Laat u verrassen door de bijzondere culinaire creaties uit de keuken van Restaurant De Nederlanden, gelegen op een unieke locatie aan rivier de Vecht. 1 x 3-gangendiner in een restaurant met Michelinster Verblijf in een charmant hotel in Vreeland met uitgebreid ontbijt Tip: maak een mooie wandeling rond de Vinkeveense Plassen Hl? Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen exclusief reserveringskosten Nooit kun je eens rustig je werk doen. Om de haverklap krijg je van de baas te horen dat het 'anders moet'. Richard Engelfriet helpt je uit de brand en scheidt de zin van de onzin. Vandaag: passende leerstijlen Klantbeoordeling 8,9 2 dagen v.a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 13