op dat hele kleine stukje aarde 9 Blote borst uit rechtbank weg Oeps... foutje van de schilder Verkeershufter mag gevolgd Die groepen komen steeds minder met el kaar in contact, ze begrijpen elkaar niet meer." De snelle bevolkingsgroei vereist reflec tie, vindt hij. „Het zou goed zijn als het ka binet tot een gedegen onderzoek besluit. Wat is er nodig om te zorgen dat mensen gelukkig en tevreden blijven? Een onder zoekscommissie kan zich buigen over de vraag of we inderdaad zoveel arbeidsmi granten nodig hebben, terwijl we tegelij kertijd kampioen deeltijdwerken zijn. Vrouwen stimuleren om meer uren te gaan werken, bijvoorbeeld met uitgebrei der verlof als er kinderen komen, zou ook een optie kunnen zijn." Controle Nederland zou een voorbeeld aan landen als Canada en Australië kunnen nemen, stelt Scheffer. „Die landen hebben duide lijk vastgesteld: zoveel vluchtelingen van gen we op, zoveel arbeidsmigranten heb ben we nodig, met die achtergronden. Die regie zorgt voor veel meer rust rond het integratievraagstuk. Controle over je grenzen is essentieel voor een duurzaam draagvlak voor migratie in een samenle ving." Waarmee hij niet wil zeggen dat de grenzen dicht moeten voor immigranten. „Als we het restrictieve beleid van de PW en het Forum voor Democratie uitvoeren, krimpt de bevolking. Dat lijkt me niet ver standig." Hoe groot is de kans dat Nederland over dik veertig jaar inderdaad 20 miljoen inwo ners telt? Niet zo groot, denkt Hooimeijer. „Dergelijke groeiprognoses zijn eerder ge daan, maar niet uitgekomen. Het zou bete kenen dat de bevolking komende 42 jaar met 50.000 inwoners per jaar blijft groeien, zoals de laatste acht jaar. Dat is heel erg veel. In de periode tussen 2000 en 2009, toen het economisch heel goed ging, kwa men er gemiddeld maar 5000 mensen per jaar bij." Ook Latten acht de kans dat het extreme scenario uitkomt niet zo groot. Dealniette- min pleit hij voor een onderzoek naar de consequenties. „Het is net als met de stij gende zeespiegel. Je moet denken aan on waarschijnlijke scenario's om goed voor bereid te zijn." Scenario's bevolkingsgroei 2018: 1950 vrijdag 21 september 2018 GO ALMELO De rechtbank in Almelo heeft een schilderij met daarop een duivel en een vrouw met ontblote borst weggehaald. Het enorme schilderij Regel recht hing al 26 jaar in de rechtbank. Volgens de pre sident van de rechtbank Bart van Meegen kwamen af en toe klachten binnen over de kunstuiting. Het schilderij is een doek van kunstenaars Jan en Joep Gierveld. Het laat een vrouw zien die wordt ver leid door de duivel, maar zich gesteund weet door het recht. HONGKONG De Aziatische luchtvaartmaatschappij Cathay Pacific heeft een blunder gemaakt met een toestel waarop de naam van het bedrijf verkeerd is gespeld. In plaats van Ca thay Pacific staat er Ca thay Paciic op de romp. De vanuit Hongkong opere rende firma vatte de uit- glijer sportief op en besloot er melding van te maken op sociale media. De lucht vaartmaatschappij heeft de verantwoordelijke schilders teruggefloten en aan het werk gezet om de fout op te herstellen. UTRECHT De politie mag verkeershufters voor lan gere tijd volgen en hun overtredingen registeren. Dat bleek toen de rechter een 21-jarige wegpiraat uit Leusden veroordeelde op basis van urenlange obser vatie door de politie. Het is de eerste keer dat het Openbaar Ministerie een verkeersveelpleger langdu rig liet volgen. Dat de rech ter dit goedkeurt, is een overwinning voor het OM. Op deze manier kan de po litie meer overtredingen vastleggen en verkeershuf ters veel harder aanpak ken. Justitie bindt met de nieuwe aanpak de strijd aan met verkeershufters om het aantal dodelijke on gelukken terug te dringen. BRON: CBS/WRR Prognose bevolkingsomvang... miljoen inwoners ...bij een migratie saldo van: +31.000 per jaar +50.000 per jaar Scenario Huidig CBS migratiesaldo 2000 2060

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 9