6 Of de verdachte zwijgt of juist ontkent, wil Roethof niet kwijt Met bestemmingen in meer dan 100 landen, zorgen we dat u altijd vól inspiratie weer thuiskomt 088-0885 886 De ouders van Nicky Verstappen worden al twintig jaar lang geteis terd door die ene pijnlijke vraag: wat is er met hun zoon gebeurd, toen hij verdween en overleed be gin augustus 1998? Maar ook krap een maand nadat hoofdverdachte Jos Brech is opgepakt, is er nog geen begin van een antwoord. Brech heeft geen bekentenis af gelegd, zo vertelde zijn advocaat Gerald Roethof gistermiddag nadat hij in de rechtbank van Maastricht om vrijlating had gevraagd. Of de verdachte zwijgt of juist ontkent, wilde Roethof niet kwijt. „Maar ik zeg: dit gaat hem niet worden. Deze zaak zal alleen maar verliezers ken nen. Laat hem vrij." Dat appel was vergeefs: de recht bank besloot Brechs voorarrest te verlengen met negentig dagen om dat 'meer dan alleen de verdenking' bestaat van Brechs betrokkenheid bij de dood en het misbruik van Nicky. Ook is er kinderporno aan getroffen bij de 55-jarige Limbur ger. „En de rechtbank vreest voor vlucht en voor herhaling als hij op vrije voeten zal worden gesteld." Brech kwam begin juni in het vizier na een 100 procent dna-tref- fer met een spoor op de kleding van Nicky, die dood gevonden werd nabij het zomerkamp op de Bruns- summerheide. Volgens Roethofbe- treft dat geen bloed of sperma van Een natuurlijke dood is niet uitgesloten. Is er überhaupt wel een misdrijf gepleegd? Brech. Het dna dat wel van hem is, zegt volgens de advocaat weinig. Zo zitten er volgens de advocaat nog vier andere dna-sporen in het dos sier, onder meer van twee NFI-me- dewerkers, en van sperma dat op een tissue vlak bij de plaats delict werd gevonden. „Er zijn zaken bekend waar dna gevonden is van een overleden per soon, of van mensen die al in de ge vangenis zaten." Brechs dna kan bijvoorbeeld via andere spullen of personen, zoals een scoutingtent of de marechaussee die hem staande hield, op de kleren van Nicky terechtgekomen zijn, sugge reert de advocaat. „Dna is levensge vaarlijk: het verspreidt zich heel makkelijk." En er zij n meer open eindjes, vol gens de advocaat. „Een natuurlijke dood kan niet worden uitgesloten. En is de jongen misbruikt? Die vraag kan niet worden beantwoord. Is er überhaupt wel een misdrijf ge pleegd?" Roethof gaat niet in op verklarin gen die Brech tijdens de recherche- verhoren of tegen de advocaat heeft gegeven. Dus of Brech Nicky heeft gezien en waarom hij het grote dna-onderzoek negeerde, blijft vooralsnog onduidelijk. Brechs tocht naar Spanje, waar hij vorige maand werd opgepakt, was volgens Roethof geen vlucht: „Hij droeg geen pruik, hij had zijn pas poort bij zich, behield zijn eigen voornaam." De opstelling van Roethof is een tegenvaller voor politie en justitie. Ook voor de familie van Nicky is het nagelbijten. „Ze volgen het in spanning en met argusogen", zegt Peter R. de Vries, die de ouders bij staat. „Ze hopen dat Brech open heid van zaken zal geven." De Vries is daarbij weinig onder de indruk van Roethofs offensieve toon over gebrek aan bewijs. „Ik luister vooral naar wat hij niet zegt. Hij diskwalificeert het dna, maar hij legt niet uit hoe Brechs dna op de kleding van Nicky is gekomen. Ook vertelt hij niet wat zijn cliënt zelf verklaart. Daar zijn de familie en ik vooral benieuwd naar." Hj Mi i J W\ l fff T WFfcCWi BvV w? FI! F i Groepsrondreis Parels van Portugal Groepsrondreis Grandioos Griekenland Busreis Zeecruise Per Costa Pacifica vrijdag 21 september 2018 GO Advocaat Brech kiest aanval Advocaat Gerald Roethof geeft uitleg aan de media, fotoanp Justitie zit met lege handen in de zaak-Nicky Verstappen, claimt raadsman Gerald Roethof van verdachte Jos Brech. „Is er überhaupt wel een misdrijf ge pleegd?" Toch moet Brech negentig dagen langer in de cel blijven, besloot de rechtbank gistermiddag. Niels Klaassen Maastricht - Gerald Roethof, advocaat Kijk op de site bij /video naar de reactie van advocaat Gerald Roethof. Kras.nl/55342 Kras.nl/39567 Kras.nl/37375 Kras.nl/35623 Kras.nl/38890 Prijzen per persoon o.biv52_personen exclusief ftejseijjveringskosten en Calamiteitjnfonds Autovakantie Nedersaksen per e-bike Oud Nieuw in Londen Hotel in een bosrijke omgeving Incl. huur e-bike en 1 x Harzer snack Bekijk de vakwerkhuizen in Goslar Vier de jaarwisseling in Londen! Voordeiige excursies mogelijk Klantbeoordeling 7,8 Cultuur, historie, religie en strand Met de steden Porto én Lissabon Klantbeoordeling 8,4 Prachtige bergdorpjes en natuur Inclusief ontbijt en 8 x diner Klantbeoordeling 8,5 O.a. Antique en St. Maarten 7 Caribische droombestemmingen Ook i.c.m. strandverlenging!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 6