Schaakclub promoot sport bij bedrijven PvdA vraagt of gemeente meedenkt over nachtbus 7 De eigenaren zien het wel zitten. De permanente verhuizing van hun stoomsleepboot naar de Museumhaven. STOOMSLEEPBOOT MUSEUMHAVEN Stoomsleepboot Dockyard III ligt nu in de Vluchthaven in Bruinisse, maar hoort ei genlijk in Zierikzee. Dat vinden de eigenaren en ook mensen van de Museumhaven, waar het schip tij dens een bijeenkomst voor voor malige politieboten onlangs een paar dagen lag. Eén probleempje: de boot steekt te diep voor een lang verblijf. Booteigenaar Alexander Rokven ziet het wel zitten. Of liever: lig gen. Zijn stoomsleepboot perma nent in de Museumhaven Zierik zee. Dus niet meer in de Vluchtha ven in Bruinisse, overigens ook een prima locatie voor nu. „We zijn altijd geïnteresseerd in een ligplaats voor de Dockyard III. We hebben zeker nagedacht om haar in Zierikzee te leggen", zegt Rokven „Ons idee zou dan zijn om haar in de Museumhaven te leg gen. Het zou een mooie toevoe ging zijn aan de huidige collectie denken wij. Helaas gaat dit niet, omdat de boot erg diep steekt: tus sen de 2,60 meter en 3 meter. Hier door zal de boot tijdens de getij den met haar hak op de grond lig gen. Het ideale recept voor roest- vorming." Lijntjes Andere ligplaatsopties heeft hij sa men met mede-eigenaar Rogier Hettich nog niet volledig uitgeplo zen. „Wel heb ik hier en daar lijn tjes uitstaan. In de regio Rotter dam bijvoorbeeld, maar daar heb ben ze al twee stoomsleepboten liggen, de Dockyard V en Dock yard IX. Dan gaat het unieke er vanaf. In Zeeland is ons schip wel uniek, we willen sowieso in de re gio blijven. We hebben ook gele gen aan de Engelse Kade in Zierik zee. Dat ligt voor publiek uit de loop. Een andere plek is altijd wel kom." De Dockyard III is één van de weinige nog varende stoomsleep boten. Tot 1981 deed het vaartuig dienst als sleepboot in de Rotter damse haven. Toen de boot werd We hebben altijd interesse in een ligplaats voor de Dockyard III verkocht aan een sloperij, kochten de gebroeders Beltman de Dock yard III. Vanaf 1993 lag de boot aan de kant omdat de keuring van de ke tel verlopen was. De gebroeders Beltman verkochten de Dockyard III weer aan dezelfde sloperij. Daar pikte Hettich het varatuig op om er zijn jongensdroom mee te bele ven. Vaarklaar Met een groepje mensen werd het schip dat 25 jaar stil lag, vaarklaar gemaakt. Er lekt wel eens wat en er moet een boel worden vernieuwd, zoals de blokpakkingen van de dienstpomp, maar het schip vaart weer. Ook doet de stoomsleep boot mee aan bijzondere evene menten zoals Dordt in Stoom en het Maritiem Erfgoed Weekend Schelde Delta in Middelburg. Sinterklaasintocht En er doemt alweer een andere wens op van de twee eigenaren van de Dockyard II. „We willen wel eens een sinterklaasintocht verzorgen met het schip. Dat zou den wij leuk vinden. Nieuwe vrij willigers kunnen zich ook altijd melden", laat Alexander weten. Zij kunnen mailen naar Alexan der via mailadres: alexander@d0ckyard3.nl. Purple Strangers en Steeier treden op in Renesse RENESSE De bands Steeier en Purple Strangers spelen zaterdag in het dorpshuis van Renesse dik drie uur lang alle bekende hits van de rock bands Led Zeppelin en Deep Purple. Beide bands zijn dit jaar pre cies 50 jaar geleden opgericht. Tijd voor een feestje dus. Led Zeppelin bestaat niet meer, maar Deep Purple is nog steeds actief. De coverbands spelen door heel Europa. Kaarten kosten in de voorver koop 17,50 euro en zijn te verkrij gen via epsproductions.nl. Aan de deur betaal je 20 euro. Het dorpshuis in Renesse gaat om 20.30 uur open. RENESSE Het is goed dat een lokale ondernemer zich inzet om stappers veilig thuis te krij gen. En wat jammer als een clubje gasten dat voor de rest verpest. De PvdA vraagt aan burgemeester en wethouders mee te denken over het 'nog veiliger en nog plezieriger ma ken' van de nachtbus uit Re nesse. Onlangs gaf bedrijfslei der Jeroen Giele van discothe ken De Zoom en Pinky's een duidelijk signaal af. Als het ge donder in de bus niet ophoudt, trekt hij de stekker er uit. De PvdA vindt dat het initiatief van de horeca-ondernemer om vervoer op poten te zetten waardering verdient. En dat stappers niet de dupe mogen worden van een paar jongeren met vervelend gedrag. Daarom hoopt de partij dat het ge meentebestuur bereid is met de ondernemer mee te denken. Petri d'Anjou van de PvdA heeft daar schriftelijke vragen over gesteld. Ze vraagt zich ook af of jongerenwerk en handha vers een rol in de nachtbussen kunnen vervullen. Ook wil de fractie weten of het college be reid is te kijken of de gemeente dit initiatief op de één of an dere manier kan faciliteren. Het is eens een andere manier van netwerken: een schaakkampioen schap voor bedrijven. Als minimaal vier bedrijven of organisaties zich aanmelden, gaat het bedrijvenkam- pioenschap van de Schaakvereni ging Zierikzee zaterdag 13 oktober los. Het is een nieuwigheidje van de meer dan 100 jaar oude schaakclub, die op allerlei manieren probeert het spel op Schouwen-Duiveland te promoten. Onder meer door schaakles te geven op scholen en ook jaarlijks een scholenkampioen schap te organiseren. Het bedrijvenkampioenschap is be doeld voor alle organisaties en be drijven op het eiland. Zij kunnen meedoen in teams van twee, tot een maximum van vier teams. Fokko Baakman van Schaakvereni ging Zierikzee: „Veel mensen zijn thuisschakers. Spelen met hun dochter of zoon of een buurman. Het is leuk om eens tegen een ander te spelen en te zien hoe het loopt bij anderen. Dit is vooral ook een ont- moetingsverhaal." Het kampioenschap wordt ge houden in de recreatiezaal van De Veste in Zierikzee, van 13.00 tot 17.00 uur. Opgeven voor de wed strijden kan via het mailadres baakman@zeelandnet.nl. vrijdag 21 september 2018 'Dockyard hoort thuis in Zierikzee' Gerrit van Loon Zierikzee - Alexander Rokven, mede eigenaar Esme Soesman Zierikzee De eigenaars Rogier Hettich (rechts) en Alexander Rokven op hun stoomsleepboot. fotosamfish

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 58