Recron vraagt campinghouders om begrip voor vaste gasten Outsiders UK treden zondag opinfiZi Restauranteigenaren verkassen regelmatig 6 Westenwind, De Vierbannen, Op d'n Diek. Zomaar een rijtje horecazaken op Schouwen die ter overname in de verkoop of verhuur staan. „De markt is goed", zegt Marjelle Tantner. Samen met haar partner Steven Westerweel stopt ze na vie renhalf jaar met Op d'n Diek in Zonnemaire en blazen ze Restau rant De Brouwerie in Brouwersha ven nieuw leven in. Achter elke horecatransactie zit een eigen verhaal, maar gelijkenis sen zijn er zeker. Horecamakelaar Marcel Verbaas die de Westenwind in Scharendijke in de aanbieding heeft, vindt dat elke ondernemer op z'n tijd moet verkassen. „Anders bloed je dood", liet hij weten. De ei genaren van Westenwind vonden het na tien jaar tijd voor iets anders. Ook Marjelle en Steven van Op d'n Diek zijn met hun gedachten vooral bij hun nieuwe zaak in Brou wershaven. De Brouwerie aan de Molenstraat staat al zo'n tien jaar leeg. Het vervallen pand zal door het horecapaar flink worden opge knapt en worden omgetoverd tot een waar visrestaurant waar kreeft, schelpdieren en zeebaars en tong de boventoon op het menu gaan voe ren. De Brouwerie krijgt buiten veel meer plaatsen dan op de dijk in Zonnemaire het geval is. „Als het niet te veel ruimte in beslag neemt, zetten we binnen ook een homa- rium, een leefbak voor schaaldie ren. Gerrie van den Hoek, de kreef tenvanger van Schouwen-Duive- land, wordt mijn leverancier. Men sen vragen ons vaak om kreeft", al dus Steven. In januari 2015 begon het paar in Op d'n Diek, dat daarvoor 25 jaar lang In de Gele Hoed heette. „Het is onze eerste eigen zaak. Hiervoor werkten we beiden in de horeca over het hele eiland", vertelt Steven. De twee huren het bedrijf en wil den de zaak kopen. Plannen voor een uitbreiding en terras achter de dijk speelden al langere tijd door het hoofd. Maar een koop zat er niet in. „We kwamen niet tot elkaar en besluiten om nu elders verder te gaan. Voor het campingseizoen 2019 willen we de deuren in Brou wershaven open hebben.' Betekenis Op d'n Diek is één van de drie ho recazaken in het kleine Zonne maire. „Nu bekend is dat we gaan verhuizen, horen we hoeveel wij betekenen voor de gemeenschap hier. Inwoners vinden het allemaal jammer voor het dorp, maar leuk voor ons. Ze zeggen: we rijden ge woon met jullie mee naar Brouw. Vroeger bleven horecaonderne mers vaak hun werkzame leven lang in één zaak zitten. Dat was hun kindje. Als er maar één school, su permarkt of kroeg op een dorp was, ging je daarnaartoe. Tegenwoordig stappen mensen sneller in hun auto om een dorp verderop te gaan. Wat dat betreft is de markt wel veran derd", aldus Marjelle. In een brief, die donderdag is uitge stuurd naar alle leden, geeft de Re cron aan begrip te hebben voor re organisaties die soms noodzakelijk zijn. Maar de vereniging wijst ook op het tijdbestek dat gekozen wordt en op eventuele consequenties op voor campinggasten sociaal en emotioneel vlak. 'Vaste gasten zijn een trouwe groep recreanten, zowel voor de ondernemer als voor de streekdie vaak al jarenlang op een recreatiebedrijf staan en daar ook hun sociale verbanden hebben', schrijft de Recron. De vereniging vraagt onderne mers ver vooruit te kijken, geleide lijk te veranderen en bovenal goed te communiceren met de gasten over de ontwikkelingen die plaats vinden. Protest Vaste gasten van drie Zeeuwse campings protesteren vrijdag in Middelburg tegen het feit dat ze met hun stacaravans moeten wij ken voor vakantiehuisjes. Het gaat om gasten van De Veer- hoeve in Wolphaartsdijk, de Witte Raaf in Arnemuiden en Duinrand in Burgh-Haamstede. Bij een eer dere bijeenkomst op De Veerhoeve, liepen de emoties hoog op. De vaste gasten die hun biezen moeten pak ken, kunnen bij geen enkele cam ping in de buurt terecht. IN DE REGIO Landelijke burendag Oliebollen op de Markt Nautische dag MIJN DORP, MIJN STAD vrijdag 21 september 2018 SD Horecazaken in de aanbieding Gerrit van Loon Zierikzee Marjelle Tantner en Steven Westerweel stop pen met restaurant Op d'n Diek. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA ZIERIKZEE De Engels bluesrockband The Outsi ders UK doen zondag film theater fiZi aan, op hun tour door Ne derland. Ze zijn op pad om hun nieuwe album Everything's gone vintage te promoten. De Britse Outsiders, niet te verwar ren met de oude Neder landse Outsiders met Wally Tax, brengen eigen songs en covers. De band bestaat uit Adrian Mei Melling (zang), Chris Biff Hartley (gitaar), Liam McCartan (gitaar), Mat Pawson (bas) en Paul Edmondson (drums/zang). Het optre den begint om 14.30 uur. Reserveren via fiZi. Recron Zeeland vraagt cam pinghouders zorgvuldig om te gaan met hun vaste camping- gasten. Aanleiding is de commo tie die is ontstaan rond recrea- tiebedrijven die willen omvor men tot een vakantiepark waar door campingbezoekers hun stek kwijtraken. Eldridge Pentury Vlissingen ZIERIKZEE SMWO houdt mor gen samen met de wijkbewoners van Malta een feeste lijke middag van 11.00 tot 15.00 uur op het plein van Jongerencentrum 4SD. Vanwege lan delijke burendag zijn er diverse acti viteiten om elkaar beter te leren ken nen. Ook in Poort ambacht wordt bu rendag gevierd. Er is muziek door de harmonie en een koor. Ook wordt een loterij gehou den en zijn er di verse oud-Hol landse spelen. Alles speelt zich af rondom kinderboer derij en lunchroom De Punt. De buren dag begint om 10.00 uur en duurt tot 16.00 uur. SINT-MAARTENS DIJK Muziekvereniging Euterpe houdt een oliebollenactie op de Markt. Vanaf 09.00 uur bakt mu ziekvereniging Eu terpe verse oliebol len om geld in te zamelen voor de onkosten die de vereniging jaarlijks maakt. BRUINISSE In de krant van donderdag staat ten onrechte dat de nautische dag bij Bal Watersport za terdag plaatsvindt. De nautische dag is vandaag. Zeezeiler Henk de Velde komt vertellen over zijn reizen en er zijn diverse kraampjes. Vanaf 10.00 uur is iedereen welkom in de winterstalling aan de Industrie weg 4b. Martijn Dijkstra, de Bruinis- ser wereldzeiler, opent om 19.00 uur het avondpro gramma. Toegang hiervoor bedraagt 6,50 euro. HANDTEKENINGENACTIE BURGH-HAAMSTEDE Toen de ijveraars voor aanleg van het oude poldertracé bij Burgh-Haamstede de brievenbus openden, moesten ze even een stapje achteruit zetten. Vier honderdzesenveertig bezwaarschriften kwamen eruit vallen. „Meer dan we hadden durven hopen", zegt Jacques Middel- hoek (rechts). „En dan zijn er ook nog veel mensen die hun formulier zelf naar de gemeente hebben gestuurd." En de actie is nog niet eens afgelopen. Mensen kunnen nog tot maandag van zich laten horen. Intussen zijn de initiatiefne mers ook online een petitie gestart, foto dirk-jan gjeltema BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 09.00-12.00 uur: Yogalessen van Jacque- line Binnendijk BRUINISSE Bal Watersport, vanaf 10.00 uur: Nautische dag met markt, 19.00 uur: Lezing Zeezeiler Henk de Velde; Brusea, 14.00-17.00 uur: Museum geopend BURGH-HAAMSTEDE Dorpshuis de Schutse, 16.00 uur: Herensociëteit; 20.00-23.00 uur: Klaverjasvereniging DREISCHOR Museum Goemanszorg, 11.00-17.00 uur: Museum geopend ELLEMEET Dorpshuis, 19.00-23.00 uur: Biljartvereni ging Onder Vrienden GOES Oostwal 34,11.00-11.45 uur: Gratis voorlezen voor kinderen van 0-4 jaar ZIERIKZEE De Theetap, 12.00-16.00 uur: Expositie Anna van den Berg; Eilandzorg de Wieken, 09.30- 10.30 uur: Langer fit voor om wonenden; FiZi, 14.00 uur: Garden of Life, 20.00 uur: Den Skyldige (The Guilty); Gemeentehuis, 16.00 uur: Le zing Erwin Kroll en onthulling van een kunstwerk van André Daumel ZONNEMAIRE Dorpshuis, 19.30-21.45 uur: Open avond van Harmoniever eniging Nut Uitspanning.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 57