Shitbowl, voor al uw zooi 7 MAISON MARLOUS Bij(na donker) €26,95, Panda (Ko)nijn Soda Poetsen Trommel Bent u bekend met het woord shit- bowll Sorry voor mijn taalgebruik, maar het kan niet anders. Ik weet bijna zeker dat u er ook een tje hebt. Het is die schaal, of dat tafeltje of kastje, waar alle prulletjes in of op te recht komen. In sommige gevallen, zo als in ons huis, fungeert de eettafel als shitbowl. Op de een of andere manier is die tafel een magneet voor zooi. Voor tekeningen van onze dochter. Fopspeentjes. Voor de 3D-geprinte frutsels van mijn lief (zo'n speeltje weerhoudt hem ervan om uit verveling bushokjes te gaan slopen. Mocht hij alsnog die aan drang voelen, dan kan hij nü een nieuwe printen). Voor tijdschriften. Voor onaf ge schreven kaarten. Een vaas die gelijmd moet worden. Een posterkoker. Steentjes, takjes, schelpen, slakken huisjes, dode hommels. En zovoort, enzovoort, enzo voort. Ik probeer af en toe een stilleven op die tafel te stylen, maar feitelijk is dat gekkenwerk. Hij wordt na melijk per definitie om kranst met zooi. U kunt zich dus voorstel len wat een doorn in mijn oog die tafel is. Daarom heet Zo'n speeltje weerhoudt mijn lief ervan bushokjes te gaan slopen het ook shitbowl. Het woord 'shit' staat voor de lichte agressie die die rommel bij me opwekt. Kijk, ik zou de bron van al die zooi weg kunnen halen. Tafel eruit, omgekeerde bierkratjes erin, knappe huisgenoten die daar zooi op kunnen verzamelen. Maar sinds mijn zwanger schappen is mijn rug niet meer wat het is geweest. En mijn eten nuttigen als ware ik Quasimodo spreekt me nog minder aan dat het da gelijks ruimen van onze shitbowl. De enige oplossing waarop ik naast het idee van de bierkratjes kon komen, is om een deel van de shit naar een andere ruimte te ver plaatsen. Naar de kamer van onze dochter welteverstaan. Aangezien zij toch zeker een derde van de zooi in huis voor haar rekening neemt. Dubbeldekker Ik zocht en vond een puik bureautje bij de kringloop. Het is zo'n ouderwetse, met een enorme opslagruimte onder het tafelblad. Het is een dubbeldekker van een shitbowl en dat voor de prijs van 7,so euro. Dat is kring- loopgeluk in zijn puurste vorm. En mensen: het werkt. Ik heb er de eerste dooie mot ten, hommels en Lego bouwwerken al gespot. Nu mijn lief nog van die 3D- printer afkrijgen (is vissen geen leuke hobby, schat je?), wat kaarten afschrijven en dan kan ik eindelijk van mijn tafel en het stilleven erop genieten. WAT DOEN WE ERMEE? Van asbak tot zitzak alittlelovelycompany.nl €12,95, psikhouvanjou.nl €129, Mr Maria vrijdag 21 september 2018 Als je veel wast, draai dan elk kwartaal een lege trommel op 90 graden met (baking) soda. Dit reinigt de leidingen. Zet het als terugkerend item in je agenda. Was je niet voor een gezin, dan is twee keer per jaar vol doende. Maak je wasmachine af en toe schoon. Het glas wordt bij mij snel vies en stoffig. Ik maak ook het wasmiddelbakje regel matig schoon. En ik leeg het filter. Je zult ver steld staan van wat daar in terecht komt. In mijn geval vind ik daar dus regelmatig schroefjes terug. Ik heb me laten vertel len dat je aan de trom mel kunt zien in welk land deze is geprodu ceerd. En dat zegt iets over de kwaliteit. Let dus bij de aanschaf niet alleen op de prijs, maar ook op de levensduur van een wasmachine. Bij de één is het een fruit schaal, bij de ander een kastje en bij Marlous is het de tafel: de plek in huis waarop alle zooi belandt. Die oude lessenaartjes zijn onverwoestbaar. Het frame is van metaal, het werkblad van hout met een stevige fineerlaag. Ze zijn vaak voor een habbekrats bij de kringloop te vinden. Demonteren gaat makke lijk, handig voor het verven. Het frame van dit bureau spoot ik over met de su- perdekkende spuitlak van Edding. Voor het contrast gaf ik het vak onder het ta felblad een andere kleur. Fineer is te schilderen, maar omdat op dit tafel blad intensief geknutseld en getekend zal worden, besloot ik het blad alleen schoon te maken met was benzine. Indien u over weegt een fineerlaag te verven, zorg dan voor een goed geprimede onder laag. Op YouTube staan filmpjes over het verven van fineer. Let erop dat de stoel en het bureau de goede hoogte hebben voor uw (klein)kind. Hiervoor is het BBB-meetlint ontwikkeld. Lees er meer over op schoolergonomie.nl/ advies-schoolmeubilair.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 51