N A De toren van Pisa m 6 INDE ETALAGE >n In het donker lijkt alles groter, enger, gevaarlijker. Je tas is ineens een griezelig beest en achter het gordijn lijkt een boeman te staan. Roep de hulp in van een wezentje met een lampje en je slaapt weer zacht. Hieke Grootendorst geeft elke week klustipséneen inkijkje in haar leven als klusvrouw. Vandaag: de wasmachine. rR ^■C Barbapapa Oogjes toe Dino Mannetje DE KLUSVROUW Waterpas Trommel vrijdag 21 september 2018 GO «f €38,90, Pabobo Mag er een lampje aan vannacht? €39,90, Zazu €9,95, psikhouvanjou.nl €68, Alessi FOTO EN ILLUSTRATIES TJITSKE SLUIS Hoe je een was ruimte slim kunt inrichten, heb ik al besproken. Maar hoe je zo lang mogelijk plezier van jouw wasmachine kunt hebben, is nog niet voorbijgekomen. Dit keer put ik niet uit ervaring met mijn klanten, maar uit ervaring met mijn eigen wasmachine. Het viel me op dat mijn wasmachine vlak voor het centrifugeren veel lawaai maakt. Zoveel herrie dat ik niet meer weg durf te gaan als er een wasje draait. In het vorige appartemen tencomplex waar ik woonde, brak ooit brand uit. Toen ik naderhand aan mijn buurman vroeg hoe de fik was ontstaan, ver telde hij me alle details. Het was hem al een tijdje opgevallen dat de trommel een beetje los zat. Dat gaf veel lawaai en gestuiter. Gelukkig was hij thuis toen hij ontdekte dat de draai ende machine ging roken en de vlammen er vervol gens uitkwamen. Dit doemscenario heb ik dus in mijn hoofd zitten. Scheef De witgoedspecialist zag het meteen; mijn wasma chine staat zo scheef als de toren van Pisa. Als klusvrouw had ik dit na tuurlijk moeten zien. Dat veroorzaakt dus geen brand, maar wél een hoop herrie. Zorg dat je wasma chine waterpas staat. Doe je dat niet, dan wordt de machine onge lijk belast, waardoor-ie extra slijt. Leg hiervoor een plank onder de poten. Niet een plank per poot, dat is minder stabiel. Doe poeder in de trom mel en niet in het was middelbakje. De meeste mensen gebrui ken te veel poeder, waardoor een verstop ping op de loer ligt. Kijk maar eens hoe vies dit bakje wordt, zo ziet de leiding er ook uit. Vloei baar wasmiddel kan wel in het wasmiddelbakje.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 50