4 Drie families verloren gisteren een kind bij het bakfietsdrama in Oss. Eén gezin werd bijzonder zwaar getroffen. Zij hadden drie kinderen in de rampfiets zitten. et verdriet op de werkvloer van het bedrijf Schrijvers Technische Installa ties in Oss is im mens. Hier werkt al jaren de vader die vroeg in de ochtend wordt gecon fronteerd met nieuws dat geen en kele ouder ooit horen wil; twee van zijn nog jonge kinderen zijn omgeko men bij een tragisch ongeval als ze op weg zijn naar school. Zijn oudste dochter ligt zwaargewond in het zie kenhuis. Bedrijfsleider Dirk de Laat spreekt de vader kort. „Hij zegt dat deze nachtmerrie niet tot hem is doorge drongen. Dat verbaast ons niets: voor een ouder is dit werkelijk het ergste dat je kan overkomen." Iedereen kent de medewerker in kwestie. Hij is zeer geliefd, iemand die iedere dag met grote bevlogen heid en passie zijn werk uitoefent. „Zo'n drama gun je natuurlijk nie mand, maar dat uitgerekend hem dit moet overkomen, zo'n lief iemand, dat hakt er nog extra in." Volgens De Laat gaat het om een heel hecht gezin. „We hebben twee keer per jaar een barbecue en dan neemt deze collega zijn kinderen mee. Dan zie je dat ze echt super hecht zijn samen. Zijn kinderen zijn alles voor hem. Met dat in het achter hoofd maakt dat het hele drama nog verdrietiger. We doen er als bedrijf alles aan om er voor hem te zijn. Ook andere collega's die het gezin goed kenden, bieden wij zorg en onder steuning aan." Terwijl de vader van het getroffen gezin met zijn vrouw in het Rad- boudumc in Nijmegen zijn dochter ondersteunt, kunnen zijn collega's maar moeilijk het werk hervatten. Het nieuws komt als een mokerslag binnen. Met tranen in de ogen kijken MEDELEVEN ze naar de persconferentie waarin ze de politie horen vertellen wat er die ochtend op de spoorwegovergang is gebeurd. „We zijn een klein bedrijf, een hechte gemeenschap. Iedereen kent hier elkaar. Iedereen pakt hier elkaar vast en zoekt steun. Iedereen kent ook de vader in kwestie en leeft mee met hem en zijn vrouw", vertelt De Laat. Niet alleen bij het bedrijf, ook bij basisschool De Korenaer in Oss is het verdriet groot. Daar moet de directrice meerdere klassen langs om kinderen te vertellen dat vier stoeltjes voor altijd leeg zullen blij ven en dat één andere leerling er ern- De vader zegt dat de nachtmerrie niet tot hem is doorgedrongen. Dat verbaast me niets stig aan toe is. „Een gruwelijk onge luk heeft het zo jonge leven van mooie kinderen beëindigd. Als een kansrijke toekomst zo wordt afgebro ken, worden we overvallen door im mens verdriet", meldt de school. De school ligt vlakbij de plek van het ongeluk. Om leerlingen niet te confronteren met alle hulpdiensten die hun werk doen, worden de luifels gesloten. Ouders van leerlingen krij gen na het ongeluk ook de kans om hun kinderen van school te halen. Vandaag is er Slachtofferhulp en hulp van de GGD ingeschakeld. Alle kinderen die bij het ongeval zijn betrokken en de 32-jarige leid ster, komen van de voorschoolse op vang van kinderdagverblijf Okido. Zwaar aangeslagen ouders halen hun kinderen op na het drama op het spoor. Het kinderdagverblijf sluit daarna de deuren 'vanwege het grote verdriet dat ons is overkomen' en blijft vandaag dicht. vrijdag 21 september 2018 GO 'Het ergste dat een ouder kan overkomen' Sebastiaan Quekel Oss Maxima: „Onze gedachten gaan uit naar alle families die hun kinderen hebben verloren door een verschrikkelijk on geluk in Oss." Mark Rutte: „Heel Nederland leeft mee. Je kunt niet beginnen je voor te stellen wat het betekent voor de families van de slachtoffers." Jochem Myjer: „De hele dag al pijn in mijn buik van het bakfiets-ongeluk in Oss. Onwerkelijk verdrietig. Sterkte aan alle nabe staanden en fami lie, de machinist en alle betrokkenen en getuigen." Ruud van Nistelrooy: „Mijn gedachten en condoleances gaan naar alle mensen die betrok ken zijn bij het drama van van daag." Kijk op de site bij /video Getuigen vertellen wat zij hebben gezien Dirk de Laat, werkgever Omstanders zoeken op de plek van het on geluk troost bij elkaar. Hulpver leners vechten voor het leven van de zwaarge wonde slachtof fers. Binnen en kele uren worden bij de overweg knuffels en bloe men gelegd. Een aangeslagen ko ningin Maxima betuigt haar me deleven. FOTO'S ANP EN AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 4