competitieknaller en toernooitopper Verslagen bij sport: sneller en meer 13 Clinge viert feest met olympiër wmmÊmmÊÊÊÊM y1 1 I 4 GS CLINGE Vanavond is er van wege het 50-jarig jubileum van judovereniging Clinge een groot Judokamp voor de jeugd in Gemeenschapscentrum Mal- pertuus, waar de judoka's blij ven slapen op de judomatten. Morgenochtend is het vervolg van het Judokamp, met een speciale gast. Om 13.00 uur is er namelijk een clinic van Mark Huizinga. De uit Vlaardingen afkomstige topjudoka (inmid dels 45 jaar) won drie Olympi sche medailles, waaronder een gouden plak in 2000 in Sydney. Huizinga behaalde daarnaast ook vijf Europese en tien natio nale titels. De olympiër geeft in Clinge eerst van 13.00 tot 14.00 uur een clinic voor de jeugd tot en met 12 jaar, gevolgd door een hand tekeningensessie. Aansluitend is er van 14.30 tot 15.30 uur een clinic voor de oudere judoka's. Van 16.00 tot 17.30 uur is er een receptie, gevolgd door een feestavond. nu een leuke vriend heeft. Het so ciale, het praten, heb ik van mijn va der. Bram is wat rustiger", merkt Gijs op. Met een kwinkslag verhaalt hij over de opzienbarende winst van broer Bram in de 4-klasse van het toernooi van Kloosterzande, in combinatie met 6-speler Martien Sponselee. Zeer verrassend werden Patrick Vonk en Desiré de Schepper in straight sets geklopt. „Bram kon er veel tussen komen, terwijl hun tegenstanders juist Martien hadden moeten opzoeken. Vooral Patrick miste veel smashes op de hoge bal len van Martien." Bram Donze werd samen met Natascha van Strien eerste in de mixed-3 in Vogelwaarde, door matchpoints te overleven tegen Na- thalie de Schepper en Wesley Raemdonck. In de mixed-finale in Terneuzen verloor de oudste broer in extremis. „Dat was tegen twee studenten uit Enschede, die eerste geplaatst waren. Natascha en ik stonden in de derde set nog met 3-1 en 4-2 voor. Het viel net hun kant op na lange rally's", aldus Bram Donze. „Dat was niet normaal", be aamt Gijs, die als toeschouwer aan wezig was. „De twee supporters kampen gingen helemaal uit hun plaat. Dat zie je niet zo snel in een tennistoernooi in deze regio." Terwijl Gijs soms wat flegmatiek oogt, is Bram een echte doorzetter. „Als ik eenmaal aan een partij be gin, wil ik die ook winnen. Ik ben ver gekomen op vastheid, maar vanaf een bepaald niveau ben ik noodgedwongen meer risico gaan nemen. Volgend jaar zal ik met Game'78 in de hoofdklasse als 3- speler steeds op één moeten spelen. Tegen die 2-spelers van Animo, Sjef en 't Halve Maantje heb ik geen kans. Zo realistisch moet je wel zijn", verklaart Bram Donze. „Kom op, erin geloven!", pept Gijs zijn broer op. INDELING Kr waardoor we te wisselvallig speel den. We hebben wel goede resul taten behaald en zelfs bijna van de nummer één gewonnen, maar het was niet constant genoeg. Dat re sulteerde uiteindelijk in degrada tie naar de derde divisie." „Met De Brug kon ik de tweede klasse voor mijn gevoel op zeven tig procent spelen. En als ik een off-day had, was het eigenlijk ook nog goed genoeg", erkent Van Gilst zijn eigen kwaliteiten. Toch heeft hij geen spijt dat hij het niet eerder hogerop heeft gezocht. „Ik heb weieens rondgekeken bij an dere clubs, maar bij De Brug speelde ik al vanuit de jeugd sa men met die jongens. We vorm den een hecht vriendenteam, waar je niet zomaar uitstapt. Totdat we echt niet meer verder konden. Toen we te weinig spelers over hielden, hield het team op en kwam Forza op mijn pad." Ook bij zijn nieuwe club zit het volgens Van Gilst wel prima met de teamspi rit. „Er wordt hier veel gela chen. Met acht gasten in zo'n busje naar de uitwedstrijden; dan beleef je de mooi ste dingen. Zo reden we na een wedstrijd in Tilburg 's avonds door de McDrive. Wij een hele bestelling opgenomen, kwam één van die gasten er tijdens het rij den achter dat er geen vlees op z'n broodje zat. Wij in een scheur van het lachen. Ik was de bob en draaide net de snelweg op rich ting Zeeland. Wilde ik een hap nemen, bleek dat er bij mij ook al leen sla en saus op m'n broodje zat. Toen werd er nog iets harder gelachen..." Serieus Naast het lachen benadert Van Gilst zijn sport wel uiterst serieus. „Ik heb nog geen wedstrijd ge mist. Misschien één of twee trai ningen door de griep, maar dan nam ik op zaterdag gewoon nog een paracetamolletje en vervol gens gewoon vol gas er tegenaan." Het nieuwe seizoen start voor Forza Schouwen-Duiveland offi cieel op zaterdag 29 september, met een thuiswedstrijd in Brui- nisse tegen City Bril Krimpen. Van Gilst gaat er vol vertrouwen tegenaan in de derde divisie. „Met Noah van Breda is er een hele ge talenteerde jongen van 17 doorge stroomd vanuit het tweede team. Met dit team moet de top vijf haalbaar zijn. En als alles op zijn plek valt, misschien nog wel meer", is Van Gilst voorzichtig op timistisch. Met de vorm van Forza zit het in ieder geval wel goed. Zo werd in de voorbereiding de pres tigieuze Zeeland Cup veroverd. „En met de teamspirit zit het ook wel goed, dus ik heb alle vertrou wen in een mooi seizoen." vrijdag 21 september 2018 GO De sportredactie van de PZC past dit seizoen de verslag geving aan. Sneller en meer. Dat is het credo. Diverse (team)sporten hebben er de afgelopen weken al mee te maken, dit weekeinde volgt de grootste teamsport: het voetbal. De verslagen van de wed strijden in het Zeeuwse ama teurvoetbal zijn zo snel mo gelijk na afloop op www.pzc.nl/sport te lezen. In de maandagkrant lichten we er een aantal interes sante wedstrijd uit en bren gen we de uitslagen, scores en standen. Chef sport Rudy Boogert: „We gebruiken de kracht van onze app en onze site om ie dereen snel te informeren over de sportieve resultaten. In de PZC komt meer ruimte voor achtergronden en re portages. Zo worden we on- line beter en zo gaat de krant er ook op vooruit." Archieffoto Mark Huizinga. FOTO ANP De broers Gijs (links) en Bram Donze speelden dit seizoen met én tegen elkaar, fotocamileschelstraete F- V4MMS *R v: J naar derde divisie -v - Mannen. Derde divisie: Forza SD. Promotieklasse: Stevo en AVC'87. Eerste klasse: BOK en Mytilus. Vrouwen. Derde divisie: BOK. Promotieklasse: Forza SD en Stevo. Eerste klasse: VVS'92 en Ardito.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 41