CD O De broers Bram en Gijs Donze: M 12 ZEELANI Kerkhove herpakt zich tijdig en wint Hoog bezoek voor Bakx en Bliek Enduro-spektakel op circuit Rilland Volleyballer Willem van Gilst (29) uit Colijnsplaat speelt zich na opheffen van zijn ploeg snel in de basis bij het hoogst spelende mannenteam van Zeeland. VOLLEYBAL NIEUW SEIZOEN Tennisster Lesley Kerkhove heeft gisteren de kwartfinale van het 25.000 dollar-toernooi van Lissabon bereikt. De Zierikzeese rekende in de tweede ronde met de nodige moeite af met de Frase Lou Adler. Kerkhove is de nummer drie van de plaat singslijst in Portugal, terwijl haar tegenstand ster van donderdag zich plaatste via het kwali ficatietoernooi. Toch maakte Adler het de Zeeuwse nog knap lastig. In de eerste set ging het lang gelijk op, maar Kerkhove trok aan het langste eind: 7-5. In de tweede set leek het makkelijker te gaan, maar bij een 5-2-stand verzwakte Kerkhove. Na een tiebreak werd het uiteindelijk 7-6 (3). Voetballers Istvan Bakx en Julius Bliek krijgen vanavond hoog bezoek. Met Go Ahead Eagles ontvangt het Zeeuwse duo jong Ajax in de Keuken Kampioen Divisie. De Amsterdamse talenten zijn de regerend kampioen op het tweede niveau van Nederland. Tom Boere en FC Twente staan voor een uit wedstrijd in Noord-Holland. In Velsen-Zuid wacht Telstar. Trainer Gérard de Nooijer en aanvaller Siebe Schets spelen op hetzelfde moment in Maastricht tegen MVV en Augus- tine Loof reist met hekkensluiter FC Eindho ven af naar Kerkrade voor een pittig duel met degradant Roda JC. Minnaard De Motor Enduro Vereniging Zeeland - MEVZ - en de Motorclub Rilland organiseren morgen en zondag in eendrachtige samen werking een tweedaags motorspektakel op en rond het Scheldecircuit aan de Bathseweg in Rilland. Op de eerste dag staat 's ochtends het NK Jeugd enduro (klassen JEi en JE2) op het pro gramma. De start is om 09.00 uur. Daarna (13.00 uur) is er een off the road-rit over een route van zo'n 30 kilometer. Zondag om 13.00 uur gaat het evenement ver der. Er wordt dan een drie uur durende cross country-wedstrijd gehouden. Uitgesteld Jeugd Bram (25) handhaafde zich bijvoor beeld met Tiola uit IJzendijke in de landelijke derde klasse gemengd, promoveerde met het mannenteam van Game'78 naar de hoofdklasse en werd kampioen van Zeeland met het Clingse mixedteam. In de toernooien presteerde hij echter 'wisselvallig', zoals hij het zelf om schrijft. Zijn broer Gijs (22) kende bijna een tegenovergesteld seizoen, handhaafde zich in de derde klasse van de landelijke competitie met Hulster Ambacht, degradeerde met Vogelvlucht uit Vogelwaarde naar de tweede klasse van het district, maar reeg in de toernooien juist de overwinningen aaneen. Aan het slot van het seizoen ston den de broers tegenover elkaar in de dubbel 4-fmale bij TV Zaamslag. Gijs won samen met Terneuzenaar Coen Kayser op miraculeuze wijze. Na twee 'gewone' tiebreaks en het De twee supporterskampen gingen helemaal uit hun plaat overleven van enkele matchpoints werd de supertiebreak met 10-1 ge wonnen. Bram Donze, met aan zijn zijde Desiré de Schepper, eindigde de partij met twee dubbele fouten. „Ik was er helemaal klaar mee. Net voor deze partij hadden we ook al een supertiebreak moeten spelen tegen Patrick Marteijn en Roald Teunissen", vertelt Bram Donze, met actuele speelsterkte 3, achteraf. „Ik vond het juist een mooie afslui ting van het seizoen", lacht zijn jongere broer, die de 4-status bezit. Medio juli hadden de gebroeders Donze in het Sloebertoernooi van Clinge samen de 4-categorie ge wonnen. Een geslaagd experiment. „Je deelt eikaars hobby, maar het is niet vanzelfsprekend dat broers goed met elkaar kunnen dubbelen. Bij ons is het zeker voor herhaling vatbaar", onderstrepen beiden. Behalve Bram, Gijs en moeder Anne is inmiddels ook zus Eva (19) aan het tennissen. Een gezin dat 12 jaar geleden werd getroffen door het overlijden van vader Piet Donze. „Dat was heel zwaar, vooral voor Bram, die toen net naar de brugklas ging. Je leert er echter mee omgaan, ook omdat mijn moeder Het verhaal van volley baller Willem van Gilst (29) is er één om in te lijsten. De Noord-Bevelander speelde tot een jaar geleden nog redelijk geruisloos bij de lokale tweedeklasser De Brug in Colijn splaat. Vorig seizoen maakte hij de overstap naar Forza Schouwen- Duiveland en daar werkte hij zich al snel op tot basisspeler in het eerste team. Van Gilst, die in het dagelijks le ven werkzaam is voor het eigen fa miliebedrijf Garage Van Gilst én als diagnose technicus bij Zwarte- poorte, speelde sinds zijn zesde volleybal in zijn woonplaats. „Van jongs af aan hebben we daar met dezelfde jongens een team ge vormd", blikt Van Gilst terug. „Maar een aantal spelers trok de provincie uit. Die hebben nog een tijdje op en neer gereden om hier te spelen, maar dat houdt een keer op. Daardoor hielden we op een gegeven moment nog maar vier man over. Met die overgebleven jongens hebben we toen bij Forza Schouwen-Duiveland aangeklopt, om te kijken of we daar ergens konden instromen." Meetrainen Het betekende wel het einde van het enige competitieteam van De Brug, maar voor Van Gilst gingen er al snel nieuwe deuren open. Hij en zijn drie resterende teamgeno ten trainden mee bij het tweede team van Forza. „Voor ons wat het in eerste instantie kijken of we daarin mee konden draaien." Al vrij snel sprong de lange auto monteur er echter letterlijk en fi guurlijk bovenuit en werd hij uitge nodigd om met het eerste team mee te trainen. Dat beviel zo goed dat hij di rect mocht blij ven. Het was nogal een stap, van de tweede klasse naar de tweede divisie. „Natuur lijk moest ik er wel een paar tand jes bovenop doen, maar uiteinde lijk heb ik vrij snel een basisplaats kunnen afdwingen." Voor Forza verliep het seizoen echter niet zo als gehoopt. „Er namen een aantal routiniers afscheid en onze mid denman Maurits van der Velde vertrok op wereldreis. Dat gemis konden we niet direct opvullen, Met de overgebleven jongens hebben we bij Forza SD aangeklopt vrijdag 21 september 2018 GO TENNIS VOETBAL Istvan Bakx. foto pro shots MOTORCROSS In de hoofdklasse B van het zondagvoetbal staat een Zeeuwse confrontatie op het pro gramma. Nuenen, dat onder leiding staat van Jan Poortvliet, treft in eigen huis het Halsteren van trainer Ruud Pennings. Tot vorig weekeinde waren beide ploegen nog foutloos, maar daar kwam verandering in. Hal steren heeft nog steeds een honderd procent score (negen punten uit drie wedstrijden), maar Nuenen ging de mist in. Op bezoek bij UDI'19 werd het 2-0. Voor Poortvliet is de wedstrijd van zondag niet alleen een ontmoeting met zijn Zeeuwse col lega-trainer Pennings. Zijn ploeg neemt het ook op tegen Francis Kabwe Manengela, die Goes deze zomer verruilde voor Halsteren. Marco Minn aard is 58ste geworden in de Coppa Saba- tini. De wielren ner uit Wemel- dinge, uitko mend voor Wanty-Groupe Gobert, finishte 35 tellen achter winnaar Juan José Lobato. I De rugbyers van Oemoeme- noe komen morgen niet in actie. Het ere klasseduel met 't Gooi is uitge steld, omdat die ploeg de fi nale van de Be- NeCup speelt tegen Diok. In dat toernooi eindigde Oe- moemenoe puntloos. Schaakvereni ging HWP uit Sas van Gent organiseert morgen het dertiende HWP jeugdtoernooi. ledereen onder de 20 jaar die kan schaken, is welkom. Het evenement be gint om 10.00 uur in MFC De Statie. o. Van vriendenteam o De gebroeders Donze uit Hulst kijken met gemengde gevoelens terug op het afgelopen tennis- seizoen. De Zeeuws-Vlaamse broers kenden beiden goede en mindere momenten. Henk van de Voorde Hulst - Gijs Donze ytRMcAf ■JSSLQo Menno Kole Colijnsplaat Willem van Gilst voelt zich op zijn plek bij Forza SD. foto ernestaverburg - Willem van Gilst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 40