Maak GRATIS kans op de prijs van uw keuze! Bel uw koffernummer door via 0800 - 5014 8 Gedeputeerde Van der Maas wil dat scholen belang zien van verkeerslessen €1.000,- t.w.v.€20,- Voor Zeeuwse scholieren is Veilig Omgaan Met Opvallend Landbouw- verkeer (VOMOL) ook heel belangrijk, benadrukte Van der Maas, die naast gedeputeerde voorzitter van het Re gionaal Orgaan Verkeersveiligheid Zeeland is. „Mensen denken dat het in een provincie als Zeeland minder druk, dus minder gevaarlijk is. Maar in de Randstad zitten verschillende ver keersdeelnemers vaak op gescheiden rijbanen. Terwijl fietsers en wande laars plattelandswegen delen met au tomobilisten, vracht- én landbouw- verkeer." Behalve op de dode hoek in spiegels van vrachtwagens en landbouwvoer tuigen moeten scholieren en andere weggebruikers alert zijn op uitzwen- kende aanhangers. Achter tractoren hangen vaak enorme landbouwma chines die bij het afslaan ver over de helft van de rijbaan uitzwenken. Een houten pop, die de hele dag omver werd gereden, liet alle leerlingen zien dat fietsers en wandelaars even moe ten wachten of helemaal naar de kant van de weg moeten als een tractor met landbouwmachines de hoek om komt. Gedeputeerde Van der Maas snapt dat leerkrachten op basisscholen hun leerlingen duizend-en-een dingen moeten bijbrengen. Hij weet ook dat er geen school is waar geen aandacht is voor verkeersonderwijs. Maar hij vindt het wel zorgelijk dat nog maar twintig procent van de Zeeuwse basis scholen het verkeersveiligheidslabel heeft. Rond de eeuwwisseling wilde elke school dat label aan de muur heb ben. „Maar om het te houden, moet je aan eisen blijven voldoen." Om het goede voorbeeld te geven, blijft de provincie september als Zeeuwse maand van de verkeersvei ligheid promoten. Gezien het succes van ïoo Verkeersveilig in Studio 58 denkt Van der Maas er over het evene ment ook elders in de provincie plaats te laten vinden. „Een wethouder van Reimerswaal kwam een kijkje nemen en vroeg of 100 Verkeersveilig de volgende keer op de Bevelanden kan. Misschien moeten we het evenement jaarlijks op een andere plek in de pro vincie houden." Fietsen kunnen de ruim vierhonderd basisscholieren van elf Walcherse scholen allemaal wel. Maar toch reden opmerkelijk veel kinderen tegen een dwarsbalk tussen twee obstakels aan op een hindernisparkoers in een zaal van Studio 58. Een EHBO-vrijwil- liger, die gelukkig niets te doen had, weet de oorzaak: „Veel basisscholie ren rijden op een fiets met terugtrap rem. Die vergeten op tijd in de hand remmen van de proeffietsen te knij pen." De Walcherse scholieren testten gisteren niet alleen hun praktische fietsvaardigheid. De theoretische ken nis kwam aan bod in een verkeers- quiz. Effecten laten zien, werkt het best. Dus keken alle scholieren buiten hoe lang het duurt voor een auto stil staat. Dat een voertuig dat vijftig kilo meter per uur rijdt er heel wat meer meters voor nodig heeft om stil te staan dan een auto die dertig per uur rijdt, was voor velen een verrassing. Philips Televisie Hema cadeaukaart i.w.v. €15, Geldprijs €1.000, BookSpot-tegoeci iPad 2018 t.w.v.€200, POSTCODE I vrijdag 21 september 2018 Let scherper op veiligheid jeugd Een houten pop werd de hele dag omver gereden om de kinderen te demon streren hoe erg land bouwmachines achter een tractor kunnen uitzwenken als de tractor een bocht neemt. FOTO LEX DE MEESTER Middelburg Ruim driekwart van de Zeeuwse basisscholen heeft geen verkeers veiligheidslabel, memoreerde ge deputeerde Harry van der Maas gisteren tijdens de actie '100 Verkeersveilig' in Middelburg. René Hoonhorst HEMA Ben ^SpOt Deelname aan de actie is gratis. Deze actie wordt mogelijk gemaakt door de Nationale Postcode Loterij. Als u belt naar 0800-5014 zult u de vraag krijgen of er een aanbod tot deelname aan de Nationale Postcode Loterij mag worden gedaan. Medewerkers van de Nationale Postcode Loterij, VriendenLoterij en de BankGiro Loterij zijn uitgesloten van deelname. De looptijd van de actie is van 1 september tot en met 1 oktober 2018. Alle winnaars ontvangen persoonlijk berichten worden vanaf 24 oktober 2018 gepubliceerd op postcodeloterij.nl/winactie. Bij Geldprijzen boven de €449,- wordt kansspelbelasting ingehouden. De volledige actievoorwaarden vindt u op postcodeloterij.nl/koffernummer. (l8^ Speel bewust NATIONALEI LOTERIJ!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 36