II 'Eisen voor overname Waterpark te gortig' Vlissingen zoekt huisvesting voor arbeidsmigranten 7 SPEELTUIN DE OUDE STAD Twintig jaar ging het goed, maar in de nacht van woensdag op donderdag kwam er voor de tweede keer in twee jaar een dief in speeltuin De Oude Stad in Vlissingen. Hij bracht een hoop schade en stress. De buit: een handje snoep. Sponsortocht spierziekte ALS week uitgesteld Ik heb in mijn auto twee ca mera's liggen. Mag je zó heb ben", zegt een speeltuinsup porter die de kantine van De Oude Stad binnenloopt. Be heerder Jolanda van der Broek lacht en zucht. „Dank je wel, maar we gaan er geen fort van maken. Het is hier een speeltuin." Speeltuin De Oude Stad, al tien tallen jaren de toevluchtshaven van generaties binnenstadskinde ren, lijkt al half op Fort Knox. Sta len hekken rondom, met punten en prikkeldraad. Daarbinnen kort geschoren gazon, de glimmende glijbaan en de zandbak, het terras en de kantine waar peuters gym men, darters pijltjes gooien, kin deren knutselen en kaarters mara thonklaver jassen. Allemaal gedreven door vrijwil ligers en al dik twintig jaar onder de regie en nooit aflatende aan dacht van Jolanda van der Broek en haar man Erwin. In de nacht van woensdag op donderdag, kort na ven na een activiteit vorig jaar." Dat was in juli vorig jaar wel an ders. Er was een gat in het hek ge knipt, een kozijn opengewrikt, de koevoet was in kastdeuren gezet, de koelingen geopend, het was een ravage. „We hebben alles ver nieuwd. Maar het is hier kwartjes- werk. Er is nog geen geld om de kapotte kabelbaan opnieuw te spannen en te laten keuren. We hebben driehonderd gezinnen als lid maar het bezoek loopt terug. Vroeger zaten hier bij mooi wel zestig ouders en tachtig kinderen. Die kochten een kopje koffie en een ijsje. Maar sinds twee jaar blij ven ze thuis, met hun sociale me dia. Met enkel 23,50 euro lidmaat- schapsgeld per jaar red je het niet. Meedoen is in stand houden, zeg ik altijd, maar de mensen snappen dat niet. Zo'n dansavond, zoals vrijdag, en die veertig klaverjassers zondag, die hebben we hard no dig." De speeltuin is de enige hon- denpoepvrije speelruimte voor de binnenstadskinderen. Het steekt Jolanda dat de gemeente daar klak keloos op rekent. „Overal in Vlis singen zie je speeltoestellen. Van de gemeente. Aan de Bloemenlaan staat zelfs een heel park. Maar waar staat hier in de buurt een speeltoe stel? Ja, in de speeltuin. Dan zou de gemeente best voor een nieuw klimrek mogen zorgen." middernacht, werd ze uit haar bed gebeld. Weer een inbraak. Weer politieonderzoek, weer een aan gifte, weer schade. De dief gooide met een betontegel het dubbelglas van een raam in. De scherven zijn snel afgeschermd voordat gister ochtend de peuters kwamen gym men. Ruitenzetter Die middag verzamelen speeltuin supporters zich om de boel op te ruimen voor de bingo van die avond. De ruitenzetter komt ook zo. De stress moet Jolanda zelf wegwerken. „De speeltuin is mijn vijfde kindje." En die andere vier groeiden er in op. Gelukkig heeft-ie de bingoprijzen laten staan „Gelukkig heeft-ie de bingoprij zen laten staan", verzucht Jolanda - Jo voor de buurt. Gek genoeg heeft de dief alles la ten staan. Alles is doorzocht, maar niets is weg. De munten in de kassa, de koude biertjes en cola, niets is aangeroerd. „Hij heeft snoepjes gegeten. Op de gang. Het waren nog oude ook. Overgeble- MIDDELBURG De Gerard Brouwer Classic van Katwijk naar Middel burg, een sponsortoertocht ter be strijding van de spierziekte ALS, is een week uitgesteld. Ko Jan Provoost, oud-secretaris van de Zeeuwse Ringrijdersvereni- ging, zou zondag samen met vijf tien vrienden en vriendinnen de tocht rijden ter nagedachtenis aan Gerard Brouwer, beeldend kunste naar in Katwijk. Brouwer was ook de maker van het beeld De Ringrijder in Middel burg. De Katwijkse kunstenaar overleed vorig jaar aan de spier ziekte ALS. De sponsortoertocht is verplaatst naar zondag 30 september. VLISSINGEN De gemeente Vlissingen hoopt op korte ter mijn met woningbouwvereni gingen, projectontwikkelaars en verhuurders passende huis vesting voor arbeidsmigranten te realiseren. Gemeentebestu ren kunnen niet langer de kop in het zand steken, vindt het college. De economie trekt aan en Zeeland komt arbeidskracht tekort. In de horeca en de zorg en de landbouw (specifiek in oogstseizoenen) is dat al lan ger een probleem. Maar door de aantrekkende economie ko men ook bedrijven in andere sectoren binnenkort mensen tekort. Uitbreiding en nieuw- vestiging van bedrijven in het Sloegebied maakt ook de komst van specialisten bin nenkort noodzakelijk, ver wacht wethouder John de Jonge. „Voor de aanleg van windmolenparken voor de kust zijn straks honderden mensen nodig. Die kun je niet meer in kamertjes of noodwo ningen onderbrengen." Omdat er zowel productie medewerkers als hooggekwa lificeerde technici en specialis ten nodig zijn, is een divers aanbod aan woningen nodig. Exorbitante eisen stelt handels- en investeringmaatschappij Driestar aan Middelburg bij de overname van het failliete Waterpark Veerse Meer. Dat vindt de lokale SP. Die dus ook vindt dat de gemeente er onverstandig aan doet om op die ei sen in te gaan. Instemmen met de inrichting en uitbreiding van het recreatiepark aan de rand van het Veerse Meer bij Arnemuiden en het starten van een procedure om de landingsbaan van vliegveld Midden-Zeeland te draaien. Dat zijn de eisen die Drie star stelt. Als de koop doorgaat kan Middelburg de eerder geïnves teerde vijf tot zes miljoen euro te rugverdienen - op een fractie na, verwacht wethouder Chris Simons. En Driestar schiet miljoenen euro's voor om te investeren in draaiing van de baan, het kopen en ruilen van grond en de aanleg van natuur naast het park. De SP vindt dat de eisen veel te ver gaan. Tegelijkertijd heeft de fractie veel vragen en zij zoekt dus garanties. Krijgt Middelburg echt de vijf miljoen terug als Driestar het failliete Waterpark Veerse Meer koopt? En is het zeker dat de pro vincie de uitbreiding van het re creatiepark tot 800 huisjes zal toe staan? vrijdag 21 september 2018 Inbreker maakt handvol snoep buit Claudia Sondervan Vlissingen van der Broek (19) helpt mee op te ruimen. FOTO LEX DE MEESTER -Jolanda van der Broek Speeltuin De Oude Stad was weer het doelwit van vandalen. Ashley Maurits Sep Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 35