Corrie zwemt, weer of geen weer u&r mm 939," 4 Proefrit met elektrische auto op Neeltje Jans Kunstenaar Toos van Holstein in halve finale 1099r Meer weten? Bel 070 30 76 700 oF kijk snel op nrv.nl Terug Ze is weliswaar in Middelburg gebo ren maar heeft een groot deel van haar leven elders gewoond. Brabant, Limburg. Een Zeeuwse tongval heeft ze niet. Van binnen is ze misschien meer Helmonds dan Zeeuws. In 1974 kwam ze naar Zeeland terug. Toch weer terug naar de zee, die ze niet kan missen. Geen dag. Waar ze in Nederland ook woonde, zwemmen heeft ze eigenlijk altijd wel gedaan. Als de zee niet in de buurt was, was er altijd wel een zwembad, een ven of een kanaal des noods. Of het nou officieel wel of niet is toegestaan, daar houdt ze zich niet mee bezig. Ik ga altijd zo ver in de zee dat ik er niet meer kan staan, anders vind ik er niks aan Zwemmen kan ze best. Ze zat twin tig jaar bij de reddingsbrigade in Vrouwenpolder. De laatste vijf, zes jaar gaat ze dagelijks naar het naakt strand bij Domburg en gaat de gol ven in zoals god haar geschapen heeft. Een badpak vindt ze maar niks. Dat natte goed plakt maar aan haar lijf. Zorgen „Vaak gaan we met een groepje zwemmen maar meestal ga ik alleen. Ik ga wel altijd zo ver in de zee dat ik er niet meer kan staan, anders vind ik er niks aan. Het is wel opletten gebla zen, zeker met de golven en de paal hoofden. Ik ben zelfs een keer over de paalhoofden heen gegooid door de golven." „En naderhand gaan we warme cho colademelk drinken. Met slagroom. Bij de strandtent maken ze zich soms zorgen om me. Ze houden me in de gaten. 'Jou vinden we nog eens op het strand terug', zeggen ze daar. Nou ja, da's toch een mooie dood?" „Bij Domburg zijn er altijd wel gol ven. Dat hoort er bij. Een keer ben ik tegen de paalhoofden aan gesmeten. Mijn benen open vanwege al die rommel die tegen die palen aan groeit. In het ziekenhuis zeiden ze dat ik een poosje niet moest gaan zwemmen. Ik deed het toch. Mij hou je niet tegen." Jawel, ook toen het van de winter zo koud was." Ze haalt haar schouders op. „De zee bevriest toch niet". Als het heel koud is, zwemt ze hooguit wat korter, maar gaan doet ze. Niks weerhoudt haar ervan de zee in te gaan. „Mensen zeg gen wel eens dat ik verslaafd ben aan de zee, dat klopt misschien ook wel. Soms voel ik me beroerd maar dan ga ik toch. Naderhand voel ik me dan weer een heel anders mens. Ik heb het idee dat de zee me kracht geeft. Ik kan het echt iedereen aanraden." Regen: „Maakt niet uit. Nat word je toch." Wind: „Snel naderhand weer aankleden." Kou: „Och, ik heb zelfs een keer onder het ijs gezwommen. Gewoon een wak gemaakt en hup erin." Nog een paar dagen en ze is dit jaar al tweehonderd keer in de zee gaan zwemmen. Regen, kou, wind, het maakt Corrie Neijenbuur (82) uit Koudekerke allemaal niks uit. neemt je mee "■fr! 39 groepsreizen al vanaf NEELTJE JANS Altijd al eens een ritje willen maken met een elektrische auto? Dat kan op za terdag 29 september op Neeltje Jans. Er is gelegenheid voor 300 mensen om een rit te maken. Gedeputeerde Harry van de Maas geeft om 11.00 uur het startsein voor de manifestatie 'In Zeeland laad je op'. Het evene ment is op het terrein voor het Topshuis. ANWB-leden kunnen kennismaken met elektrische auto's door een proefrit te ma ken. Wie dat wil, moet zich in schrijven via proefritten.anwb- events.nl De proefritten duren van 10.00 tot 17.00 uur en worden begeleid door vrijwilligers van de ANWB. Gezinsleden en of kennissen mogen meerijden. Elke proefrit duurt zo'n twintig minuten. De ANWB, importeurs en leasebe drijven zijn aanwezig om vragen te beantwoorden. Tijdens de manifestatie is de Wegenwacht van 12.00 tot 14.00 uur ter plekke voor allerlei vra gen, ook over de fiets. In het Topshuis wordt een film gedraaid over energie uit de kracht van het water, de bouw van de getij dencentrales en het windmolenpark. Voor een be zoek aan het Topshuis is legimi- tatie verplicht. MIDDELBURG De Middel burgse kunstenaar Toos van Hol stein maakt kans op de titel Kun stenaar van het Jaar 2019. Zij heeft al de halve finale bereikt. Er zijn nog 25 kandidaten over. Er waren honderd kunste naars genomineerd. Met een stemming onder het publiek is dat aantal nu teruggebracht tot 25. Een panel kiest uit hen acht finalisten. Die worden op 1 okto ber bekendgemaakt. Het publiek mag daarna de winnaar bepalen. Hoogste notering Van Holstein eindigt bij de jaar lijkse verkiezing al sinds 2005 steevast bij de eerste 25. Haar hoogste notering was meteen in 2005, toen ze tweede werd. Vorig jaar stond ze op de 23ste plaats. Ineke Otte uit Goes eindigde vorig jaar op de negentiende plaats. Zij is dit jaar niet in de race. De Zeeuwse kunstenaars Maartje Korstanje en Bert Frijns zaten dit jaar wel in de eerste ronde, maar hebben niet de halve finale bereikt. Korstanje is 40ste geworden, Frijns 68ste. Vorig jaar won Theo Jansen, bekend van zijn 'strandbeesten', de titel. Eerdere winnaars zijn onder anderen Daan Roose- gaarde, Mariene Dumas, Erwin Olaf en Ans Markus. vrijdag 21 september 2018 -Corrie Neijenbuur Guido van der Heijden Koudekerke 'Ik heb het idee dat de zee me kracht geeft', foto lex de meester We zijn ook Azië specialist en volgens onze reizigers zijn we er goed in. Boek nu extra voordelig een boeiende groepsreis of privéreis naar Azië. Vertrekken t/m oktober 2019. Beste van Vietnam Groepsreis 17 dagen, al vanaf Een onvergetelijke ontdekkingstocht van koloniaal Hanoi tot Ho Chi Minh City Beleef Klassiek Thailand Groepsreis 16 dagen, al vanaf Bangkok, Chiang Mai, de River Kwai, lokale bergstammen en de Gouden Driehoek Relaxt door Sri Lanka Groepsreis 21 dagen, al vanaf In een aangenaam tempo langs de mooiste plekken van wonderschoon Sri Lanka Mooiste van India Nepal Groepsreis 22 dagen, al vanaf Een reis vol hoogtepunten van twee werelden in één prachtige rondreis Avontuurlijk Bali Privéreis 15 dagen, al vanaf Met uw eigen privéchauffeur de avontuurlijke kant van Bali ontdekken Volop inspiratie en veel meer (Azië) reizen? Ga naar nrv.nl Prijs incl. korting. Excl. reserveringskosten 25,- en calamiteitenfonds 2,50 per boeking. Kijk voor de voorwaarden op NRV.nl. Boek voor pnvereizen alvanaF GO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 32