OP ZOEK NAAR EEN LAPTOP 1 OF DESKTOP? DE BESTE KOOP i VIND JE OP TWEAKERS X tweakers VOLLEYBAL WK IN ITALIË EN BULGARIJE 24 Zelfs de grootste optimist wist niet wat hij zag. De Neder landse volleyballers, na zestien jaar terug op het WK, stuntten met zeges op toppers Brazilië en Frankrijk. Twee experts over de wederopstanding van Oranje, dat vandaag aan ronde 2 begint. GEEN INTERNET? GEEN PROBLEEM! Vraag de uidgeprinde screenshods van de Besd Buy Guide aan 2EGR0EPSFASE Programma succes van 1996. „Ons goud is nooit te overtreffen, hooguit te evenaren. Vanuit dat perspectief was elke prestatie minder. Dat rustte als een juk op de spelers. Inmiddels zijn we 22 jaar verder, er is een nieuwe generatie volleyballers. Zij spelen weliswaar niet bij een absolute topclub en hebben geen geweldige erelijst, maar er is wel iets van: 'we staan eindelijk weer op een WK, dan gaan we er ook iets van ma ken'. De barrière is doorbroken. Ook het succes van de vrouwen kan een drijfveer zijn geweest, vanuit een gezonde jaloezie." Duistere krachten Vervolgens kan op een eindtoer- nooi zoiets ontstaan als een flow, zeker na een spectaculaire zege. Blangé: „En dan zijn er ongetwij feld duistere krachten die we over het hoofd zien." Hoe dan ook: het deugt wat er op het veld gebeurt. „Bij volleybal is het zo dat winnen niet al tijd wordt bepaald door hoe goed je bent, maar door wat je doet op moei lijke momenten. Hoeveel series een Vijf wedstrijden, vier zeges, als tweede door naar de volgende ronde. „Wie deze eindstand van de poule had voorspeld, heeft de jack pot gewonnen." Geen voortekenen Peter Blangé, gouden collega van Van de Goor in Atlanta, zag ook 'to taal geen voortekenen' voor dit suc ces. Als commentator voor Ziggo Sport zat hij er de afgelopen week wel bovenop. „Als Nederland China en Egypte zou verslaan en de eerste groeps fase zou overleven, hadden die mannen het al goed gedaan. Op het laatste EK ging Oranje kansloos on deruit in de poule. Het staat 25ste op de wereldranglijst, speelt niet op het hoogste niveau van de Nations League, en lootte een heel sterke poule. Nee, dit scenario had nie mand verwacht." Hoe is het succes dan te verkla ren? Hebben tegenstanders Oranje onderschat? „Misschien", zegt Blangé. „Maar Nederland speelde tegen Brazilië ook gewoon de beste wedstrijd in jaren. Ik zag trots, ver trouwen, onoverwinnelijkheid, onverzettelijkheid. En een sterk collectief, het team is meer dan de som der delen." Volgens Blangé gingen Neder landse volleyballers de afgelopen decennia soms gebukt onder het Het donderde in de sporthal op Papendal. Wat er gebeurde is niet belangrijk, maar Bas van de Goor was blij met wat hij zag. Het mag, nee, het móét, in de aanloop naar een groot toernooi af en toe knette ren, ook al is het een oefenpotje zonder publiek tegen Argentinië. „Het mag niet te relaxed zijn. De spanning moet voelbaar oplopen." Van de Goor houdt met zijn foundation kantoor op het natio naal sportcentrum. Soms ziet hij de volleybalinternationals bij de bo terham, of pikt hij vijf minuutjes training mee. Echt dicht zit hij er niet meer op, benadrukt het lid van het gouden olympisch team van 1996. Zo'n akkefietje is dus een goed teken, wil hij maar zeggen. „Ik weet nog dat wij voor een groot toernooi een oefenpotje speelden, kern tegen wissels. Guido Görtzen, Peter Blangé, Henk-Jan Held, Olof van der Meulen, Ron Zwerver en ik verloren met 15-1 van het B-team, 15-1! Ook dat is niet per se slecht: de beste trainingen heb je niet vlak voor een WK." Dan nog was Van de Goor totaal verrast dat Nederland, voor het eerst in zestien jaar weer met de mannen op een WK, twee absolute grootmachten versloeg. Eerst Bra zilië (3-1), daarna Frankrijk (3-2). Ik ontvang graag de geprinte screenshots van de Best Buy Guide van: Laptops Smartphones Desktops SSD's Naam: Adres: Tweakers T.a.v. Best Buy Guide Postbus 2104 1000 CC Amsterdam vrijdag 21 september 2018 'De barrière is nu doorbroken' Vandaag 17.00 uur Nederland - Rusland Morgen 17.00 uur Nederland - Finland Zondag 21.15 uur Italië - Nederland Beginstand ronde 2, groep E Italië, 9 punten Nederland, 5 punten Rusland, 4 punten Finland, 1 punt De vier poulewinnaars en de twee beste nummers 2 gaan door naar derde groepsfase. Rik Spekenbrink Rotterdam/Milaan Bas van de Goor en Peter Blangé in hun glorietijd, fotoanp C/ Plak hier de postzegel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 24