'ledereen denkt bij PSV hetzelfde' met PEC Zwolle, NAC en FC Groningen? 23 rm 1 Matthijs de Ligt de aanvoerder is van Ajax. Hij kijkt daarom vooral uit naar de confrontatie. „Het per fecte moment om PSV te treffen? Wij hebben gewonnen en zij ver liezen met 4-0 van FC Barcelona, maar er is nooit een perfect mo ment. Eerdere resultaten zeggen niks. PSV - Ajax wordt zondagfifty- fifiy" Juist het schema vol zware wed strijden is Tadic de afgelopen jaren bij Southampton in de Engelse Pre mier League wel gewend geraakt. „Voor iedereen bij ons in de selectie is dat juist goed. Ook voor de jon kies. PSV is de kampioen en staat bovenaan en wij zijn nu ook aardig bezig. Het is een daarom een prach tige wedstrijd voor het Neder landse voetbal, maar we moeten niet doorslaan. Het seizoen is net begonnen, de winnaar zondag is nog lang geen kampioen." Nee, dat uiteraard niet. Maar be langrijker is de krachtmeting tus sen de beste twee ploegen van de eredivisie natuurlijk zonder meer. Voor Erik ten Hag was die bewuste afstraffing van vorig seizoen de rotste wedstrijd uit zijn prille Ajax- periode. Ook bij hem zullen er nu revanchegevoelens spelen. Natuur lijk is er veel veranderd nadien. Ajax is dominanter en ook PSV neemt meer initiatief tijdens wedstrijden. Al vindt Ten Hag dat de spelopvat ting van de Eindhovenaren niet eens zoveel is aangepast. „Zij heb ben met Mark van Bommel een trainer die de ploeg hongerig en gretig maakt. Maar dat zijn wij ook, dus het wordt een mooie strijd." Om de koppositie, maar vooral ook om eerherstel. Natuurlijk baalde hij van zijn wis sel, dinsdag in Barcelona. „Maar ik begreep het wel", zegt Nick Vier gever. „We konden niet het risico lopen van een tweede gele kaart. Luis Suarez was er al op uit, die ging al een paar keer liggen." Barcelona scoorde nog drie keer na zijn wissel, die een gat brandde in de verdediging van PSV. Vier- gever/Schwaab staat als duo in Eindhoven, ook bij de fans. Opval lend als je de achtergrond van Viergever erbij neemt, maar als ex-Ajacied is hij snel geaccepteerd. De speaker stelde iemand voor en noemde zijn vorige club. Toen dacht ik: 'doe dat bij mij maar niet, haha' Van Ajax naar PSV of andersom; velen deden het. Een aantal via tussenstations, sommigen direct zoals Ronald Koeman, Gerald Va nenburg en recent Riechedly Ba- zoer. Zo'n transfer ligt anders dan bij Ajax en Feyenoord, maar span ning is er wel. Mocht Zakaria La- byad zondag speeltijd krijgen, re ken maar dat de ex-PSV'er die nu bij Ajax zit massaal wordt uitge floten in het Philips Stadion. Spanning voelde Viergever (29) zelfbij zijn eerste thuiswedstrijd, in de voorbereiding tegen Valen- cia. Dat duel was op de Open Dag. „De speaker stelde een andere nieuweling voor en noemde zijn vorige club. Toen dacht ik: 'doe dat bij mij maar niet, haha.' En zo goed was hij gelukkig wel." Maar op trainingskamp in Zwitserland viel hem al op 'dat bij PSV ieder een aan hetzelfde touwtje wil trekken'. „Spelers, staf, directie; iedereen denkt in hetzelfde be lang. Bij Ajax was dit soms an ders." In Amsterdam zag hij so wieso veel politiek. „En veel meer gedoe en meninkjes in de pers. Dat werkt door naar boven in de club en naar supporters." De Brabantse gemoedelijkheid staat hem aan: „Mijn buurman vroeg al of ik mee ga golfen. Ze kij ken hier echt om naar elkaar." Zondag komt het eerste verge lijkingsmoment in sportief op zicht. Met Ajax maakte hij al eens een nederlaag mee bij Barcelona. „In mijn eerste seizoen, vijf jaar geleden. Verloren we 3-1." Wat weegt gaandeweg de wedstrijd zwaarder: dat PSV een dag eerder in de CL speelde dan Ajax? Of dat Ajax de euforie van een zege op AEK meeneemt? „We gaan zien hoe het allemaal uitpakt. Deze week met Barcelona en Ajax gaat duidelijk maken waar we staan", zegt Viergever over de eredivisie kraker. „Wij zijn niet van de kaart na de 4-0 in Barcelona. Er zijn ge noeg goede punten uit die wed strijd om mee te nemen. We de den het met ons eigen spel goed tegen misschien wel de beste ploeg ter wereld." RonnieStam „De mensen die zeiden dat NAC een probleemloos seizoen tege moet zou gaan, heb ik nooit begre pen. Vorig jaar ging het in de eer ste seizoenshelft met Mari, Ange- lino, Garcia en Ambrose al met hangen en wurgen. Pas na de komst van Sadiq is het even gaan lopen. Die kwaliteiten heeft NAC niet meer, het elftal is minder ge worden. Wat ik nu zie, is nervosi teit en vertwijfeling. Een team dat bij een voorsprong op twee ge dachten hinkt en bij tegenslag he lemaal wegzakt. Dit NAC is een heel matige ploeg. Achterin is Menno Koch niet de Koch van voor zijn kruisbandblessure. Toch zou ik hem laten staan, want die twee spelers naast hem (Mets en Palmer-Brown) maken geen fan tastische indruk. In de eredivisie wordt het verschil gemaakt aan de zijkanten. Linksback Leigh mist de kwaliteiten van Angelino, waar door de naar binnen trekkende El Allouchi geen meerwaarde heeft. Ik zou Rosheuvel op links zetten omdat hij met zijn rechterbeen op rechts te voorspelbaar en te mak kelijk te verdedigen is. Trainer Mitchell van der Gaag is niet te be nijden. Hij heeft echt verstand van voetbal, maar is zoals iedere coach afhankelijk van het materiaal." Joop Gall „Weet je wat ik nou zo mis? De P van plezier. Ik zie het gewoon niet, al jaren niet. Oké, in 2015 won Gro ningen nog de beker. Maar dat suc ces verdoezelde veel matige wed strijden dat seizoen. Eigenlijk gaat het dus al jaren niet goed. Ik zie dat niet los van de wetenschap, die er sinds een paar jaar zijn intrede heeft gedaan. Ik juich vernieuwin gen in het voetbal van harte toe. Maar ik heb het gevoel dat het in Groningen de gehele dag gaat over testen, meters, vragenlijsten en herstelprocedures. Fucking heil, denk ik dan, ga toch eens over voetbal praten! Wat die weten schappers vergeten, is dat 70 tot 80 procent van een selectie niet uit intellectuelen bestaat. Dat zijn straatschoffies, of liefhebbers - hoe je ze ook wilt noemen. Die zitten helemaal niet op al die cij fers te wachten. Groningen wil in het linkerrijtje eindigen. Maar dat vind ik niet reëel. De groep is heel jong en heeft afgelopen zomer bepaald geen kwaliteitsinjectie gekregen. Wil trainer Danny Buijs er het maximale uithalen, dan moet hij een team creëren met jongens die alles voor elkaar over hebben. En weet je waar dat alle maal mee begint? Met plezier!" Johan Inan, Yadran Blanco en Sander de Vries vrijdag 21 september 2018 GO én eerherstel Nick Viergever sluit zondag aan in een illuster rijtje. Ronald Koeman en Gerald Vanenburg speelden bijvoorbeeld voor PSV tegen Ajax, hun oude club. In Eindhoven is Viergever (29) snel geaccepteerd. Maarten Wijffels Eindhoven - Nick Viergever (ex-Ajax, nu PSV) Nick Viergever, dinsdag tegen Lionel Messi. fotoanp Speelde over twee periodes (2002-2008, 2015-'16) 164 wedstrijden voor NAC. Speelde over drie periodes (1983- '84,1986-'87,1991-'97) 150 wed strijden voor FC Groningen en was er tevens jeugd- en assis tent-trainer. Dik vijf maanden later steekt Taglia- fico in de vorm van zijn leven. Hier viert hij de eerste van zijn twee goals tegen AEK Athene. FOTO PIM RAS Tekenend voor Ajax' onmacht en frustratie in april: Nicolas Taglia- fico krijgt rood na een overtre- ding.op Lozapo,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 23