MINICRUISES VOOR MINIPRIJZEN €49 21 Yolanthe Sneijder-Cabau presenteert The Talent Project, waarin een leger aan coaches zenuwachtige zangbeloftes klaarstoomt voor de bühne. „Toen ik op mijn 16de begon, had ik ook best wat begeleiding willen hebben." FEIRRIES „Mijn eerste klus was voor SchoolTV. Ik was een tiener en wilde gewoon graag acteren. Daarna kwamen pittige jaren, onder meer met Onderweg naar Morgen. Je valt, je staat op, je valt weer. Je moet alles zelf uitzoeken. Maar daar leer je wel van." Yolanthe Sneijder-Cabau blikt in een afgelegen Amsterdams restaurant terug op haar eerste stap pen als actrice. Vijf meter achter haar worden in de keuken de tapas voor vanavond voorbereid. Ze voelt zich op haar gemak in het Spaanse eethuisje. Drieëndertig jaar geleden werd ze geboren op Ibiza (de enige plek waar ze zich écht thuis voelt) en ze heeft een Spaanse vader. Toch is het toeval dat ze hier nu zit, vertelt ze. Het restaurant is dicht bij haar appartement. Zo is ze straks snel weer thuis om voor zoontje Xess Xava (2) te koken, en om nog l even met hem naar het park te gaan. Vanavond is ze te zien in de eerste aflevering van The Talent Project, dat ze samen met Johnny de Mol presenteert. De klik tussen beiden was er al, ze f leerden elkaar als pubers kennen op Ibiza en zijn sindsdien goed bevriend. Het kersverse presentatieduo laat in het nieuwe RTL-programma aan de kijker zien hoe jong talent in honderd dagen wordt klaargestoomd tot artiest. Voordat de 'ruwe diamanten' aan de slag mogen, beoordelen juryleden Caro Emerald, Chantal Jan zen en Roel van Velzen hen op hun potentie. Zij bepalen of de kandidaat door mag naar de academy, waar ze een niet gering aantal van veer tien coaches krijgen toegewezen. Onder meer op het gebied van zang, dans, make-up, social media, sport, gezondheid en styling is er fulltime onder steuning. Het complete resultaat van deze honderd dagen bijstand is telkens in één aflevering te zien. Toen Yolanthe in 2001 op r6-jarige leeftijd met haar carrière begon, was al die begeleiding ver te zoeken. Inmiddels is ze 33 en heeft ze aan één per soon genoeg: manager Xenia Kasper, die nooit van haar zijde wijkt. Kasper zelf bagatelliseert haar rol Je valt, je staat op, je valt weer. Je moet alles zelf uitzoeken, Maar daar leer je wel van overigens direct: „Yolanthe voelt dingen zelf goed aan. Natuurlijk overleggen we, maar ze weet wat ze doet. Ik ben er vooral voor de planning en de con tracten." Een goede planning, die kon Sneijder-Cabau het afgelopen jaar wel gebruiken. Want het was druk. Ze verhuisde met Wesley Sneijder van Nice naar Qatar, presenteerde in Nederland twee program ma's, werkte in haar restaurant op Ibiza en begon aan de opnames voor de SBS-politieserie DNA. Ze is soms weken van huis, maar niet vaak alleen. „Als ik in Nederland ben, zie ik veel familie. En ik heb Xess altijd bij me. Hij is mijn alles." Adoptie Haar gezin staat op één, benadrukt ze meerdere malen. Stiefzoon Jessey, die Wesley kreeg in een vorige relatie, is verknocht aan zijn kleine broertje, en vliegt in de schoolvakanties mee naar Qatar. Een groot gezin is voor beiden een gekoes terde wens, maar vanzelfsprekend is een nieuwe zwangerschap niet, weten ze als geen ander. Vier jaar deden ze erover om zoontje Xess te krijgen. In een uitzending van Linda's Zomerweek in 2015 ver telde ze openhartig over de hormoonkuren die ze kreeg, en het effect daarvan op haar lichaam en haar gevoel van eigenwaarde. Haar uiteindelijke zwangerschap kwam - na een lang medisch traject - als een grote verrassing. Be gin dit jaar gaf ze aan zeer serieus na te denken over de adoptie van een tweede kindje. Inmiddels is het stel daadwerkelijk aan dat traject begonnen. „We wachten nu tot we worden gebeld. Het kan nog wel twee jaar duren voordat we iets horen." Haast heeft ze niet. „Als het komt, dan komt het." Ook op carrièregebied is er weinig spoed. „Omdat ik samen met Wes al op zoveel plekken heb gewoond, kijk ik niet ver vooruit. Waarom zou ik van iets dromen, als ik de droom al leef? Ik ben nu gelukkig, heb een carrière waar ik hard voor heb gewerkt. Toen ik 16 was, had ik nooit verwacht dat ik ben waar ik nu ben. Ik ben toentertijd echt in het diepe gesprongen. Zonder hulp. Als ik nu naar de kandidaten kijk, zie ik wel wat goede begelei ding voor iemand kan betekenen. Dat een schuch ter jongetje in honderd dagen transformeert tot een zelfverzekerde zanger, dat vind ik indrukwek kend." OKTOBER 2018 - MAART 2019 Boek vandaag nog via poferries.com of bel ons op 010 714 54 64 ROTTERDAM - HULL vrijdag 21 september 2018 GO Leven in I I S DROOM Bonne Kerstens —Yolanthe Sneijder-Cabau -4 Yolanthe met Wesley Sneijder en kinderen Xess Xava (links) en Jessey. foto ANP ■4 De jury van The Ta lent Pro ject Caro Emerald, Roel van Velzen en Chantal Janzen (vlnr). FOTO ANP The Talent Project, 20.30 uur, RTL 4 JOUW TRIP. JOUW SCHIP. Stap aan boord en vaar mee vanaf Rotterdam naar Huil en ontdek alles wat geweldig is aan Huil, York of Leeds. Reis in stijl naar Groot-Brittannië tijdens een P&O Ferries minicruise vanaf €49 per persoon. per PERSOON Actievoorwaarden: Aanbieding geldig t/m 29 maart 2019. Reizen van 1 oktober 2018 t/m 31 maart 2019. Geadverteerde prijs is een per persoons vanaf prijs gebasseerd op 2 personen die een 2-persoons binnenhut delen en reizen op maandag of dinsdag met bestemming Huil. Aanbieding op basis van beschikbaarheid. Volledige algemene promotionele voorwaarden van toepassing en online verkrijgbaar op poferries.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 21