'Misschien beter om niet te winnen' 20 MEE ANGELA KIJKT TV Quote van de dag Als ik hier in mijn blote reet op straat zou rennen en dat in mijn videoclip zou pleuren, wil iedereen dat zien Maar ook hun verhaal eindigde hoopvol. Er is een operatie mogelijk in België, waarbij een ballonnetje in de luchtpijp van de foetus wordt ingebracht om het gaatje te dichten. Hun baby kwam er niet voor in aanmerking, omdat zijn situatie niet ernstig genoeg was. Het verhaal eindigde met een shot van de pasgeboren Mees in zijn wiegje en twee ouders die ook niet wis ten hoe de toekomst eruitzag, maar nu gewoon trots waren op hun baby die het naar omstan digheden goed deed. De wetenschap staat voor niks tegenwoordig, zo lijkt het. Nu alleen als de wiedeweerga een manier vinden om Ria Bremer te klonen. Zodat ze over 35 jaar weer zo'n interessante en opti mistische serie kan maken. Ik weet niet wie of wat ik meer ga missen op woensdagavond: Ria Bremer die bewijst dat je op je 79ste (sorry Ria, ik weet dat je een hekel hebt aan het benoemen van de leeftijd, maar het is nu eenmaal niet alledaags) nog soe pel een tv-programma kunt presenteren. Of de bijzondere en optimistische verhalen die in Hoe bevalt Nederland worden verteld. Er is nogal wat vooruitgang geboekt sinds Bremer in 1983 een special van haar Vinger aan de Pols maakte over de stand van zaken op het gebied van alles rond zwangerschap en kinde ren krijgen. Van grappige details als een forse stijging van het aantal vaders dat dagelijks een luier verschoont tot grote medisch-technische innovaties die het menselijk voorstellings vermogen bijna te boven gaan. Zo heb ik vorige week met open mond naar een jonge vrouw zitten kijken die in haar studententijd met baarmoederkanker te maken kreeg. Haar eierstokken werden destijds in kleine stukjes gesneden en ingevroren. Nu zijn een paar van die reepjes teruggeplaatst in haar buikvlies en - huup huup Barbatruc - er groeien nieuwe eicellen in. Dat is toch niet minder dan een wonder? Ze heeft dus hoop op een kind dat genetisch van haarzelf is, mits ze een draagmoeder vindt. En juist die laatste, op zich minst ingewikkelde stap, is nog lastig in Nederland. Afgelopen woensdag werd ik geraakt door het verhaal van een jong stel dat een baby ver wachtte met een gaatje in zijn middenrif, waardoor zijn longen niet goed groeien. In zo'n onzekere, emotionele tijd, waarin je als ouders voor complexe vragen komt te staan over even tueel afbreken van de zwangerschap, ook nog eens een stel camera's om je heen - ik geef het je te doen. toen bleek dat de Amsterdamse zangeres in de finale van Ame- rica's Got Talent niet bij de beste vijf zat. Dat presentatrice Tyra Banks de Nederlandse nog meegaf dat ze de 'stem van een engel' heeft, leek dan nog een schrale troost. Maar, zo stelde een erva ringsdeskundige uit haar entourage, dat is misschien niet eens zo erg. In het gezel schap van Grace (foto) bevond zich Niels van den Heuvel, een danser die tegenwoordig in Los Angeles woont. Hij kwam in Fukunaga 'doet'Bond 2012 niet verder dan de veertiende plaats in een talentenjacht in eigen land, So You Think You Can Dance. Inmiddels danst hij in Los Angeles met sterren als Ricky Martin, terwijl de winnaar van toen, de Belg Frederic De Smet, is gestopt met dansen. „Misschien is het wel beter om niet te winnen", luidde zijn conclusie. „Je hebt wel de exposure van de show, maar niet de hele rompslomp erna. Je kunt je eigen ding doen. Ik ben niet 'Niels van So You Think You Can Dance', maar ge woon Niels." Voor Grace was alleen al haar deel name aan de Ame rikaanse talenten jacht, die door gemid deld 12 miljoen kijkers werd gevolgd, pure winst. Op 5 en 7 oktober brengt ze in Afas Live in Amsterdam een show met Whitney Houston-thema. Die avonden staan nu goed op de kaart. „Dit was een reis en een ervaring die mijn leven heeft veranderd", zei ze dan ook. Grönloh in kleine kring begraven vrijdag 21 september 2018 Ria Vanzelfsprekend was de teleurstelling groot in het kamp van Glennis Grace, FILM Cary Joji Fuku naga regisseert de 25ste James Bond-film. De 41-jarige Ameri kaan maakte eerder de films Jane Eyre en Beasts of No Nation. Beoogd regisseur Danny Boyle haakte af, het zou gaan om een creatief meningsver schil. MUZIEK Famke Louise in Metro. De vlogster weet hoe het werkt. Anneke Grönloh is woensdag begraven in Frankrijk, waar ze woonde. Bui ten familie en haar manager waren slechts Franse vrienden aanwezig. De zangeres rust naast haar man Wim- Jaap van der Laan. Yolanthe Sneijder-Cabau. FOTO RTL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 20