SUPERSTUNT HOLIDAYINN LEIDEN Restant orkaan Florence kan bij ons tot storm leiden 9 Met respect voor elke andere grote stad in de wereld, maar ik houd toch het meest van Amsterdam Boek nu op marrea.nl of bel 0571-277744 Ravel, en Le Sacre du Printemps van Stravinsky. Dat is altijd een pittig stuk om te dirigeren. Het zijn zoveel mensen op het podium, en het is zwaar neergeschreven, maar het moet eigenlijk vrij door zichtig klinken. De stemmen die eruit moeten ko men, moeten goed te horen zijn. Dat is niet altijd even makkelijk." „Tuurlijk, er is altijd druk. Maar ik zeg altijd: enorme zenuwach tigheid is er alleen als je iets moet doen wat je eigenlijk niet kunt." „Ik vind het leuk om een ambas sadeur te zijn voor de componis ten van ons land. We hebben een gouden lichting. Er zijn wel Ne derlanders die hier al bekend zijn, maar hoe meer hoe beter. Violiste Simone Lamsma komt ook. Ik vind dat altijd fantastische momenten, als een groot Nederlands talent dat nog niet in New York heeft opgetreden hier komt." ander soort energie teweeg kan brengen op het po dium. Ik verheug me er enorm op dat samen met de musici te doen." „Dat was de klacht van misschien twee, drie mensen die niet goed mee konden komen met de rest en naar de pers zijn gestapt. Ik heb ervan geleerd dat je altijd nóg meer een gentleman kunt zijn. Dat neemt niet weg dat als ie mand niet goed speelt, het orkest toch wil dat ik dat vertel. Ik ben zelf opgegroeid in een absoluut toporkest, het Concertgebouwor kest. Daar werd het ook gezegd als iets niet goed was. Wat voor de mensen in Dallas misschien wat aan de fanatieke kant was, was voor mij heel normaal. Zo ben ik gewoon grootgebracht. Als iets niet in orde was, dan werd er wat van gezegd, hoe leuk en aardig je ook bent. Er wordt wel gezegd dat New Yorkers dezelfde bruta liteit hebben als Amsterdammers. Ik denk dat we elkaar zo alleen maar kunnen oppoken tot hele grote hoogtes." „Dat is juist een uitdaging. Ik vind het heel leuk om te inspireren met nieuwe ideeën, over de soort klank die we moeten maken bijvoorbeeld. We gaan binnenkort Bruckner spelen. Onze zaal is daarvoor niet bij uitstek geschikt, dus is de vraag hoe we die akoestiek, de nagalm van een kerk, meer zelf creëren. „Daar heb ik me jaren in verdiept en ik denk dat het wel een nieuwe manier van spelen voor dit or kest kan zijn. Ik sta er ook om bekend dat ik een „Af en toe dirigeer ik in Europa en dan probeer ik altijd wel heel even naar Amsterdam te gaan. Als ik richting pensioenleeftijd ga, dan wordt het ook Amsterdam. Als je op een leeftijd komt waarop je wat kan gaan minderen en meer gaat relaxen - dat schijnt toch wel heel leuk en aardig te zijn - dan denk ik toch dat je heel graag bij je kinderen in de buurt wilt zijn, en zeker ook bij je kleinkinderen. En met alle respect voor elke andere grote stad in de wereld, ik houd toch het meest van Amster dam." Orkaan Florence richtte aan de oostkust van de Verenigde Staten enorme schade aan en kostte het le ven aan 35 mensen. Of de restjes van de orkaan ook Nederland aandoen, is nog niet ze ker, zegt Klaassen. „Maar het is een interessante situatie. Zondag be weegt het lagedrukgebied dat een gevolg is van Florence zich over Groot-Brittannië. Maandag be vindt het zich ergens op de Noord zee. Of de restanten van Florence ook over Nederland trekken, hangt af van de koers. Dat zal bepalen of we in de nacht van zondag op maandag te maken krijgen met een herfststorm of met een stevige bries met buien." Het zomerse weer is na vandaag hoe dan ook voorbij. „Morgen ne men we afscheid van het warme weer", voorspelt de meteoroloog. „We krijgen te maken met een kou front, dat morgenochtend van west naar oost over ons land trekt. Ko mende nacht is het nog 17 graden, morgen overdag nog maar 15." Ook dat gaat weer gepaard met wind en buien. Op de Wadden kan het morgenochtend al flink gaan waaien, met windstoten tot mis schien wel negentig kilometer per uur. donderdag 20 september 2018 Maandai ochterK Zondag 16 sept Vandaag V hotelarrangementen Kinderen t/m 12 jaar verblijven gratis!* Highiights: Hortus Botanicus bij Universiteit Leiden Tikibad Duinrell De Burchtheuvel, archeologisch rijksmonument Hofjeswandeling en shoppen in de stad! Rondvaart met bootjesenbroodjes.nl door Leiden Charmante badplaats Katwijk aan Zee Inhoud arrangement: Welkomstdrankje in de Ocean bar 2 x overnachting inclusief uitgebreid ontbijtbuffet 1 x3-gangen diner (aankomstdag, mogelijk in buffetvorm) Lazy Sunday: zondag 15u uitchecken (obv beschikbaarheid) Stadsplattegrond van Leiden Vrij gebruik van het binnenzwembad, sauna en kinderspeelclub Koffie- en thee faciliteiten op de kamer Gebruik van WiFi Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen per kamer. 104,00 oktober, 82,00 november en december 84,50 januari t/m maart kinderen t/m 12 jaar gratis bij 2 votbetaiende op de kamer Exclusief: Toeristenbelasting: 2,50 p.p.p.n. Reserveringskosten: 14,50 per boeking Geldig t/m maart 2019, m.u.v. feestdagen Jaap van Zweden repeteert in het Lincoln Center. Zijn affiches sieren Broadway. FOTO 'S CHRIS LEE EN ANP II Ook dit jaar weer onze superactie bij Holiday Inn Leiden. Dit fijne 4-sterren- hotel biedt volop faciliteiten voor een verblijf met z'n tweeën of met het hele gezin. Op de standaard kamers staan namelijk 2 Fullsize bedden (135 x 200m) zodat u met z'n vieren op de kamer kunt verblijven. En het fijne, de kinderen (t/m 12 jaar) verblijven helemaal gratis bij de ouders op de kamer! Er is een zwembad en een kinderclub in het hotel. In Leiden zijn volop mogelijkheden voor leuke uitjes. Behalve winkelen in het gezellige centrum zijn er ook vele musea en monumenten te vinden. Een dagje strand? Op 10 minuten afstand staat u zo op het zandstrand van Katwijk om lekker uit waaien. Dit arrangement wordt niet voor niets elk jaar een succes! Boek wel snel, want vol is echt vol! Voelt u zenuwen? Het orkest gaat ook een com- postie van Louis Andriessen spelen. Gaat u meer Nederlan ders introduceren in New York? In Dallas kreeg u eens het verwijt dat die 'energie' te fanatiek was. Is het lastig een stempel te drukken op een 177-jarig instituut als dit orkest? Verwacht u nog wel eens in Amsterdam te zijn? Vanaf morgen gaat het flink re genen en waaien, en wordt het een stuk frisser. Zondag is er zelfs kans op storm. „De restan ten van orkaan Florence komen op ons af", zegt meteoroloog Raymond Klaassen van Weer- plaza. Chris van Mersbergen Rotterdam SEASON voor

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 9