'Waarom buigt tot nu niemand zich over bevolkingsgroei?' AZIE RONDREIZEN MET STIP! Java Bali Sri Lanka '■flpM stipreizen.nl 088 - 70 70 600 iStlP *éi 6 COLUMN ÖZCAN AKYOL ALGEMENE BESCHOUWINGEN In aanloop naar de Algemene Politieke Beschouwingen, het tweedaagse festival bekvech ten in het parlement, taxeerde on derzoeksbureau Ipsos de reputatie van de politiek. Die cijfers waren weinig vleiend voor onze vaderlandse politici: ruim 50 procent van de Nederlan ders zei bijvoorbeeld geen ver trouwen te hebben in dit kabinet, met name door het ontbreken van voelbare koopkracht, het beknib belen op de gezondheidszorg en daarnaast blijft immigratie ook een precair thema. Wie een dag later naar de verbale bokspartijen in de Tweede Kamer heeft gekeken, moet zich iets kun nen voorstellen bij de scepsis van het gewone volk. Geert Wilders richtte bijvoor beeld meteen het woord tot Kuzu van Denk: „U hoort hier niet thuis. U bent het vergif van deze samen leving. Dit is ons land. Dit is niet uw land. Wegwezen." Eerder, in een interview, had de leider van de migrantenpartij min of meer hetzelfde gezegd over PVV-aanhangers die moeite heb ben met de multiculturele samen leving. Zij moesten ook maar op rotten, als het ze hier niet beviel. Ondertussen had de onvermij delijke Klaas Dijkhoff lekker zit ten luchtfietsen in een gesprek met een journalist, tegen wie hij vertelde dat criminaliteit in pro bleemwijken twee keer zo hard moest worden aangepakt. Dat dit juridisch onmogelijk is, omdat je dan onderscheid maakt tussen mensen, vergat de WD'er even voor het gemak. De aandacht moest immers worden afgeleid van de afschaffing van de dividendbelasting, iets wat overigens totaal mislukte - het blijft een lelijke kwestie die burgers ach terdochtig, cynisch en vooral boos maakt. De poli tieke beschouwingen ontstegen gisteren amper het niveau van een gemiddelde kroeg - maar dan wel een paar minuten voor sluitings tijd. De meeste politici gingen voor een goede soundbite, in de hoop dat ze later op de dag het journaal zouden halen. werd op een eigenaardige manier duidelijk toen Sybrand Buma (CDA) zijn collegae opriep om een beetje te dimmen, omdat er ook kinderen zaten mee te kijken. Hij werd weggezet als moraal ridder-vooral op sociale media en door de pers. Maar heeft hij onge lijk? Als volksvertegenwoordigers straffeloos tegen elkaar kunnen roepen dat ze het land moeten ver laten, mag de jeugd waarop Buma doelde dat ook. Er wordt veel ge klaagd over de verruwing van de samenleving, maar ondertussen is die gewoon geïnstitutionaliseerd. De verruwing van de samenleving is gewoon geïnstitutionaliseerd Hij maakt zich zorgen over de veranderende samenstelling van de bevolking, door immigratie. „We zien al jaren dat gelijkge stemden in Nederland samen- klitten, van integratie is nauwe lijks sprake." Als het aandeel allochtonen in Nederland toeneemt, wat de ver wachting is, dan neemt de twee deling ook toe, stelt Latten. „Uit recent onderzoek blijkt dat veel jonge Turkse en Marokkaanse moslims in Nederland steeds or thodoxer worden. En die jongeren nemen ook afstand van de Neder landse samenleving." Daarom moeten we ons afvra gen of het verstandig is het hui dige immigratie- en integratiebe leid voort te zetten, vindt Latten. Het verbaast hem dat een onder zoek naar de bevolkingsgroei niet van de grond komt. „We denken wél na over de hoeveelheid CO2- uitstoot in 2050 en hoe hoog de zeespiegelstijging zal zijn, maar niemand buigt zich over de be volkingsgroei." Regeringspartij D66 is ook voor. „Maar ik wil niet dat het al leen op immigratie wordt geënt", zegt D66-leider Pechtold. Hij stelt dat immigratie nodig is om de Nederlandse economie draaiende te houden. „In de verpleeghuizen hebben we op korte termijn zo'n D66: onderzoek moet niet alleen over immigratie gaan 70.000 mensen nodig. Die zijn er nu niet." PvdA-leider Lodewijk Asscher vindt dat ook moet wor den gekeken hoeveel arbeidsmi granten in Europa nodig zijn. WD'er Dijkhoff: „Het is be langrijk dit goed te onderzoeken. Zodat wij keuzes daarop kunnen baseren en onze kinderen niet opzadelen met beleid dat geba seerd is op drijfzand." Elders nu v.a. V€1299 nu v.a. 16-daagse rondreis V V-'-üf y donderdag 20 september 2018 GO ^0 @ÖzcanAkyol Van klasse en waardigheid kun nen we niet meer spreken. Dat Hoogleraar sociale demografie Jan Latten noemt een onder zoek naar de bevolkingsgroei in Nederland 'hoognodig'. Peter Winterman Den Haag Nog nooit zo voordelig... Unieke Stip deal! 'vliegreis per Qatar Airways Jakarta Bromo oaor Yogyakarta Malang O.a. Borobudur, Prambanan en strand Kalibaru Verken Indonesië tegen een bodemprijs! U maakt tijdens deze prachtige 16-daagse groepsrondreis, die elders tot wel €1299 kost, kennis met vele bezienswaardigheden op Java en Bali, zoals de hoofdstad van Indonesië, Jakarta en het indrukwekkende Bandung. Maar ook Yogyakarta, Borobudur, het Prambanan tempelcomplex en een heerlijke strandvakantie in Bali staan op het programma. De treinreis dwars door de bergen en rijstvelden is absoluut één van de hoogtepunten van deze rondreis. U verblijft in goede 3-sterren hotels o.b.v. logies en ontbijt. De reis is inclusief vliegreis per Qatar Airways 30 kg ruimbagage, vervoer per touringcar met airco, trein en ferry en lokale Nederlandssprekende reisieiding. zie stipreizen.nl/idjblb In groepsverband of individueel! 869 Vliegreis per Emirates 3 volle dagen strand Tempels, natuur theeplantages Anur Po onnaruwa Dambulla >K Kandy Nuwara Eltya Bandarawela Haputale Embili Negombo Colombo Waskaduwaï Hikkaduwa Induruwa Reis mee met Stip tijdens deze 16-daagse rondreis én strandvakantie door Sri Lanka Tijdelijk wel heel erg scherp I geprijsd! U kunt deze rondreis maken in groepsverband of individueel met privéchauffeur-/gids! Tijdens deze I rondreis ontdekt u de mooiste bezienswaardigheden die dit schitterende land te bieden heeft. Deze I vakantiebestemming staat garant voor een fascinerende combinatie van indrukwekkende cultuur, ongerepte natuur I en een rijke historie. De reis is incl. vliegreis per topairline Emirates ;per Airbus A380 en Boeing 777), rondreis per I touringcar, goede toeristenklasse hotels met ontbijt, excursies, lokale Nederlands-/Engelssprekende reisieiding én een zonvakantie! Boek nu ook voordelig een upgrade tijdens uw stranddagen aan het einde van de reis! zie stipreizen.nl/rondreizen-sri-lanka Kijk voor nog méér rondreizen op onze website! Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds van €2,50 reserveringskosten €35 per boeking. Onze prijzen en kortingen zijn onderhevig aan vraag aanbod en beschikbare voorraden en zijn een momentopname. Dat betekent dat ten tijde van boeking de kortingen en prijzen dagelijks kunnen variëren. Op onze website vindt u te allen tijde de juiste prijzen en kortingen. Kortingen zijn reeds in bovenstaande prijzen verwerkt en alleen geldig op stipreizen.nl of via ons Contact Center. Op deze reizen zijn de ANVR reizigersvoorwaarden van toepassing. Bekijk alle voorwaarden op stipreizen.nl/actievoorwaarden. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. reizen «nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 6