M Stads- boerderij wint bezoek ijscoman r-rWFF EMMERS VAN IO UTER sikkens 7 SNELHEIDSVERLAGING PRIORITEIT PakdeN664 aan! Die dringende oproep doen ongeruste inwoners van twee Zuid- Bevelandse dorpen aan de provincie. www.verfbron.nl 5lkkEll5 De N664 loopt langs de dorpen 's-Heer Hen drikskinderen en 's- Heer Arendskerke. De aanpak van de provinciale weg, die die officieel de Nieuwe Rijks weg heet, is al jaren een wens van de dorpsraad van 's-Heer Hen drikskinderen en het overlegor gaan 's-Heer Arendskerke. De twee belangrijkste onderdelen van hun plan zijn een snelheids verlaging naar zestig kilometer per uur en het vervangen van de kruising bij café Oranjeboom door een rotonde. Versoberd „We hebben ons eerste plan flink versoberd, want wij realiseren ons ook dat de middelen van de provincie schaars zijn", legt Adri van Oosten van de dorpsraad van 's-Heer Hendrikskinderen uit. „De aanleg van een rotonde bij de afslag richting Wolphaartsdijk en snelheidsremmende maatregelen bij het gehucht Wissekerke heb ben we eruit gehaald." Het plan dat nu voorligt, kost volgens Van Oosten een kleine 2 miljoen euro, terwijl met uitvoering van de aanvankelijke wensenlijst wel 4 of 5 miljoen gemoeid zou zijn. Een flinke bezuiniging in verge lijking met het oorspronkelijke Het plan is inmiddels versoberd en zal een kleine 2 miljoen euro gaan kosten plan. De gewenste snelheidsver- laging (nu mag op de weg 80 wor den gereden) is volgens Van Oos ten een realistische eis, omdat de Nieuwe Rijksweg geen deel meer uitmaakt van de doorgaande route richting de Westerschelde- tunnel en het Sloegebied. De ro tonde zou de veiligheid op de kruising moeten vergroten. Maar ondanks alle druk die van uit de dorpen al op de provincie is uitgeoefend, staat de aanpak vol gens Van Oosten nog op geen en kel uitvoeringslijstje. „Wij snap pen ook wel dat het niet morgen kan worden uitgevoerd, maar als het niet een keer in de planning wordt opgenomen, gaat het nooit gebeuren." Verkiezingen De twee organisaties richten zich nu in een brief aan gedeputeerde en provinciale staten. 'Wij stellen vast dat de provincie op tal van plaatsen investeert in haar wegen, maar de N664 lijkt aan de aan dacht te ontsnappen', schrijven ze. Partijen worden opgeroepen om de aanpak van de weg op te nemen in hun programma's voor de verkiezingen van Provinciale Staten van volgend jaar. 'Natuur lijk kan het zijn dat het voor u geen prioriteit is. In dat geval no digen we u graag uit dat stand punt bij ons op het dorp te komen toelichten.' Rustiger De N664 bij beide dorpen is vol gens Van Oosten een stuk rusti ger sinds even verderop een knip in de weg is gemaakt. Verkeer dat vanaf Goes richting het Sloege bied en de tunnel moest, sloop in het verleden nog vaak langs 's- Heer Hendrikskinderen en 's- Heer Arendskerke, maar is nu ge noodzaakt over de A58 te rijden. Van Oosten: „Ik heb geen cij fers, maar mensen die langs de weg wonen, merken echt dat het een stuk rustiger is geworden." GOES Het was gisteren boffen voor cliënten en personeel van de Stadsboerderij in Goes. Het was sowieso al een heerlijke zo merdag met prachtig weer. Al leen een ijsje ontbrak nog om het zomerplaatje compleet te maken. Daar kwam om twaalf uur verandering in toen de ijscoman de hoek om kwam rijden. Zijn bezoek was de prij s die de Stads boerderij heeft gewonnen met een fotoprijsvraag van 't Gors. „Daarbij kon je een leuke zomer- foto insturen", aldus Petra Gert- zen. „En wij hebben een foto in gestuurd van onze voeten in het water en eentje van een varken in een badje. Mede omdat we dus ook zo goed voor de dieren hebben gezorgd tijdens de hitte, hebben we gewonnen." Van het gratis ijs konden ook een aantal kinderen van Kibeo en wat weekendvrijwilligers meegenieten. donderdag 20 september 2018 Wegen rond dorpen moeten veiliger Rob Paardekam 's-Heer Hendrikskinderen Als het aan de dorpsraad ligt, wordt de kruising bij 's-Heer Hendrikskinderen een rotonde. FOTO MARCELLE DAVIDSE -Adri van Oosten, dorpsraad VERFS ALPHACRYL PURE MAT SF ALPHA REZISTO MAT De verfbron b.v. Livingstoneweg 5C 4462 GL Goes info@verfbron.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 60