Op expeditie naar Reynaert de vos 9 bix >A s Jt.rr y Sv CHECK DIT! MIJN ZEELAND ÉV. - -St Kunstenaar Warre Mulder (34) schuift zaterdagavond aan bij Aan tafel met Vleeshal'. De Hengstdijkenaar deed mee aan het project 'So You Don't Get Lost in the Neighborhood' (SYDGL). Band met Zeeland „Als Belg was mijn band met Zeeland nog heel beperkt toen ik werd uitge nodigd een bijdrage te leveren aan SYDGL. Zeeuwse kunstenaars na men het publiek mee naar plekken in Zeeland die voor hen interessant of inspirerend zijn. Het leek mij logisch het pand waar ik werkte te tonen en het project waarmee ik bezig was. Ik werd uitgenodigd door een andere kunstenaar in de reeks, Lysandre Be gijn. Zij is een Zeeuwse die juist naar België is verhuisd, andersom dan ik." Oude dorpsschool „Mijn vrouw Yasmine Willems en ik woonden met onze twee kinderen in Antwerpen, in een wat grauwe buurt. Yasmine is ook kunstenares. Zij maakt heel mooie schilderijen. Zoals iedereen weet, heb je als kun stenaar niet altijd een ruim budget. Je moet soms zoeken naar creatieve op lossingen om je leven een beetje te structureren. Mijn ouders zijn Ne derlanders en woonden toen al in Zeeuws-Vlaanderen. Als gezin be zochten wij hen vrij vaak. Ik voelde die twee sferen als een enorm con trast. We reden vanuit dat grauwige Antwerpen naar Zeeland en dan langs de velden, waar bijna niks was, alleen polder en veel groen. Ik vond het altijd heel moeilijk om terug te keren naar Antwerpen. Mijn ouders V\V V 5* SK1< fV'ij» o. !vV m -yr' a v- a - hadden ons een jaar eerder al gewe zen op het oude schooltje in Hengst dijk, dat te koop stond. Ik zag dat eerst niet zitten: in mijn ogen veel te veel werk. Maar het stond er maar, zo'n prachtig groot pand." Meerjarenproject „Het is een meerjarenproject. In 2015 hebben we het pand gekocht. Er zijn verwantschappen tussen een klusser en een kunstenaar die sculpturen maakt, maar ik heb veel moeten le ren. Muren afbreken, muren bouwen en vloeren steken doe ik zelf. Zaken als elektrische bedrading en loodgie- terswerk laten we door iemand an ders doen. We wonen nu tijdelijk op de plek waar het atelier moet komen, maar het project vordert." In het contact leggen met de lokale bevolking moet je wel heel veel energie investeren Sculpturen „Mijn ouders hebben beiden ook iets met kunst. Over mijn vader, Rolf Mulder, heeft een heel stuk in de PZC gestaan: over de beeldengroep die hij heeft gemaakt en die nu is op gesteld bij zijn stek aan de Lunters- hoek, een gehuchtje hier in Zeeuws- Vlaanderen. Ik belandde destijds in België in het middelbaar KSO, Kunstzinnig Secundair Onderwijs, en later ben ik naar de Kunstacade mie Sint Lucas in Antwerpen gegaan. Eerst heb ik een jaar beeldhouw kunst gedaan. Daarna ben ik gaan schilderen en daarin afgestudeerd. Maar vrij snel na het afstuderen ben ik toch sculpturen gaan maken. Van het platte vlak naar 3D. Dat ligt me meer. Ik maakte al schilderijen waar de sculpturen in zaten. Het voelde lo gisch dat ik die ook ging maken." Prent „Voor het diner in de Vleeshal zijn de kunstenaars van het project SYDGL gevraagd een placemat te ontwerpen. Ik heb me daarvoor laten inspireren door de figuur van Jantje de Prenten- knipper en trek een parallel tussen dit project en deze man, die 200 jaar geleden door Zeeland zwierf en in ruil voor een maaltijd prenten maakte. Door een aflevering van Kunst en Kitsch in Middelburg hoorde ik voor het eerst over Jantje de Pren- tenknipper. Ik vond het fantastisch mooi werk, maar ook een prachtig verhaal. Hij verdient wat mij betreft wel wat meer aandacht, hij maakte echt prachtig werk." Nu en toekomst „De Vleeshal speelt mee binnen de kunstwereld. In Zeeland zijn niet zo veel plekken waar op een professio neel niveau aan moderne kunst wordt gedaan. Ons bevalt het in Zee land enorm: fijn om te wandelen en fietsen. De kinderen gaan naar de nieuwe school naast ons eigen pand. Alleen in het contact leggen met de lokale bevolking moet je wel heel veel energie investeren. Dat ontmoe digt soms. Ik geef twee dagen per week les in Hoogstraten, België. Niet naast de deur, maar ik heb een mooi pakket daar. Ik ben ooit gepolst ook in Terneuzen bij Toonbeeld te komen lesgeven. Wellicht komt dat nog in de toekomst." donderdag 20 september 2018 GO Van grauwig Antwerpen naar groen Zeeland Ali Pankow fC* rc. f- a -f"- Warre Mulder, hier met zijn beeld It takes spirit to know how to dance, it takes a monkey to get into trance, woont met zijn gezin in een oud schoolgebouw in Hengstdijk. FOTOBOAZTIMMERMANS 'Aan tafel met Vleeshal', zaterdag 22 september, Middelburg, aanvang 19.00 uur. Meer info: vleeshal.nl. Naam: VOSSEN Genre: Culturele expeditie Leeftijd: Familie Waar: Ketenislaan 1, 9130 Kallo-Beveren of (beperkt) 's Lands huis (VVV), Steen straat 37 in Hulst Wanneer: Dagelijks tot en met 30 september, starten tussen 10.00 en 11.00 uur Kinderen zoeken naar tekenen van Reynaert de vos. FOTO JORIS HERREGODS een gigantisch vossen hol van waaruit het avontuur begint. Ga je op de fiets, dan moet je wel redelijk sportief zijn, want de kortste route is ruim veertig kilometer lang. De tocht kent twee varianten, waarbij het vertrekpunt tevens het eindpunt is. Wie vanuit het Vlaamse Kallo vertrekt, krijgt het volledige pakket. Vanuit Hulst mis je een aantal locaties. Wel kan er na beide routes een belo ning worden opgehaald. VOSSEN is een speelse manier om iets te leren over geschiedenis. De activiteit is geschikt voor jong en oud. De culturele expeditie startte in mei en stimu leerde dagelijks hon derden mensen om mee te doen. Je hebt nog tot eind deze maand de kans om ook op de fiets te stappen. Valeska Nastaly Als je gaat VOS SEN is het maar de vraag of je een echte vos ziet. Je ziet het dier in elk geval op allerlei manieren terug, zoals in schilde rijen, beelden of in films. Deelnemers volgen het spoor van Reynaert de vos, het hoofpersonage uit het gelijknamige middeleeuwse dieren epos dat zich afspeelt in de grensstreek tus sen Nederland en Bel gië - tussen Kallo en Hulst. VOSSEN is geen vossenjacht; het is een expeditie. Die is te vol gen op de fiets of met de auto. En let wel, Rey naert is een sluwe vos, dus je komt niet zomaar op het eindpunt aan. Tijdens de reis doe je verschillende locaties aan, de ene keer is er een spelopdracht, de andere keer bekijk je een expositie of een film, allemaal in het teken van Reynaert de vos. Zo start je, als je in Kallo-Beveren begint, vanuit Burcht Singel- berg. Je kruipt dan door

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 53