3 dagen Veluwe 4 ALGEMENE BESCHOUWINGEN PLAN DIJKHOFF Het plan van de VVD om criminaliteit in probleemwijken harder te bestraffen, wordt weggehoond. De liberalen houden het idee toch staande. Eerder werd hun weggelachen plan over de opvang van vluchtelingen immers Europees beleid, klinkt het. Criticasters stelden zich gisteren in rijen op om WD-fractieleider Klaas Dijkhoff te geselen. In de Tweede Kamer namen zelfs coalitiegenoten CDA, D66 en Christenunie hem op de korrel. Daarbuiten een leger aan strafrechtgeleerden. Zijn voorstel om criminaliteit die wordt gepleegd in achterstandswij ken harder te straffen dan elders, zou tegen de rechtsgelijkheid ingaan. Dijkhoff denkt dat dit juist nodig is in wijken waar de integratie is 'mislukt', waar 'parallelle samenle vingen' zijn ontstaan en waar bewo ners zuchten onder criminaliteit of 'de lokale geestelijke'. Hij doelt op migrantenwijken waar vrouwen zouden worden achtergesteld en waar kinderen kampen met een taal achterstand. PVV-corvee Het voorstel is onderdeel van een breder plan waarin Dijkhoff bijvoor beeld ook pleit voor verplichte kin deropvang op straffe van een lagere kinderbijslag. Dat allemaal omdat mensen in achterstandswijken moe ten worden geholpen, betoogt hij. Bij CDA-leider Sybrand Buma schiet het voorstel voor dubbele straffen in het verkeerde keelgat. Zoiets 'kan niet' volgens alle wetten van gelijkheid in ons land, stelt hij. „Dan zou het ronselen van een kind in Amstelveen minder erg zijn dan in Amsterdam-West. Dat slaat toch nergens op. U zit er gewoon naast." Coalitiegenoot D66 kondigt zelfs aan 'dwars voor het plan te gaan lig gen'. „Je zou in die wijk maar géén probleem hebben. Dan woon je wel in die wijk waar andere wetten en re gels gelden", vindt Alexander Pech- told. Denk-voorman Tunahan Kuzu spreekt van 'postcode-racisme': „Kap met die PW-corvee. Dit druist in te gen het gelijkheidsbeginsel." Dijkhoff stelt echter dat rechtson gelijkheid nu al bestaat. „Het gaat om www.Zoweg.nl/dagblad of 0900-2359693 zocPg Halfpension 3 dgn Bergen diner 3 dagen Drenthe HP donderdag 20 september 2018 GO Tobias den Hartog Den Haag Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, exclusief reserveringskosten en toeristenbelasting Alexander Pechtold (D66): „Je zou in die wijk maar géén probleem hebben." Tunahan Kuzu (Denk): „Dit druist in tegen het ge lijkheidsbegin sel." FOTO'S ANP Voor maar: Ga lekker wandelen op de nabij gelegen Veluwe, of bezoek historisch Amersfoort! 2 nachten in 4* Van der Valk Leusden-Amersfoort (8,4) 2 keer uitgebreid ontbijtbuffet 2 keer een diner (hoofdgerecht), wifi en parkeren Incl. upgrade Luxe Comfort kamer met balkon 4* Fletcher Hotel Marijke (7,8) Hotel de Drift, Dwingeloo (8,2) 2 nachten incl. uitgebreid ontbijt 2 nachten incl. uitgebreid ontbijt lx 2-gangen diner 2x diner (hoofdgerecht) q Gratis fietsroutes en wifi O jr Gratis parkeren en wifi O

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 4