Trio heeft maling aan de trends 5 KashfestinTheLane Gepassioneerde vertolkers van kamermuziek Éj§fr Cabaret Absurde humor NilsWogram het verhaal geschreven vóór 2000. Hij en het pianotrio waarin ik violiste was, verzorgden regelmatig literaire concerten. Het werk heeft symfonische proporties en de toevoe ging van de cello is krachtig omdat hierdoor de sterke lijnen in de pianopartij worden versterkt en extra kleur krijgen door de cello- inbreng." Het verhaal en de muziek worden Niet uitgeblust Het publiek krijgt prachtige muziek te ho ren en zal in de filosofische teksten de mens Jan Terlouw herkennen: iemand die begaan is met de natuur en de mens. Hij is ook nog lang niet uitgeblust. Zelf zegt hij dat hij houdt van mooie dingen en van ac tie en dat het een genade is dat hij dit nog allemaal kan doen. Vader en dochter Ter louw: „Wij zeggen nog steeds ja tegen het leven." Ooit was de trombone een prominent in de jazz. De donkere klank en de licht zwabberende tonen die meteen duidelijk maken dat de bespeler zich een slag in de rondte zwoegt, passen ook eigenlijk perfect bij het genre. De trombone heeft iets aards, maar drukt ook weemoed uit en laat onverbloemd horen dat jazz mensenmuziek is die juist niet volmaakt moet zijn. Toch staat de trombone net als die andere vroege ster, de klarinet, in de hui dige jazz nog maar zelden volop in het voetlicht. Gelukkig zijn er altijd die aan De trombone heeft iets aards, maar drukt ook weemoed uit trends weerstand bieden. Zo geeft de Duitse trombonist Nils Wo- gram zijn instrument weer een glansrol. Zij het in een hecht team verband met drummer Dejan Terzic en Arno Krijger, de Neder landse bespeler van het Hammond orgel en de man met Zeeuwse roots. De nostalgie in de band- naam verwijst wellicht naar de gloriedagen van de trombone. En naar het begin van de jazz, toen de muziek nog zachtmoedig en vrij van agressie was. En toen vrijwel alles nog open lag: een musicus volop de vrijheid had om einde loos op onderzoek uit te gaan. Melancholie Dat is precies het gevoel dat Wo- gram, Terzic en Krijger in hun mu ziek leggen. Aan de ene kant de melancholie, omdat alles ijdel is, alles ten slotte tijdelijk is. Aan de andere kant ademt wat zij spelen juist een aanstekelijk optimisme. Een musicus is vrij om te doen wat hij wil, vrij om tegen de keer te zijn en dus ook vrij om precies de muziek te maken die hij mooi vindt, hoe ver die ook van de mode afstaat. Metal Strijkkwartet om en om in vier delen gepresenteerd. Na de pauze krijgt het publiek een heel andere uitvoering te horen. In het tweede deel vloeien muziek en gesproken woord in elkaar over. Terlouw heeft zich voor dit ver haal laten inspireren door de Suite del Angel van Astor Piazzolla. In dit epistel voelt de hoofdpersoon Wijnand zich steeds ongelukkiger, ondanks een geslaagd leven. Hij komt in conflict met zichzelf en zijn omgeving. Zijn le ven is rijk aan vrou wen en materiële za ken. Hij kan alles ko pen, hij kan vijfmaal per jaar op vakantie. Maar het ongeluk kige gevoel blijft. De reddende engel van zijn leven wordt Wen- dela, een vrouw die hem niet alleen haar liefde geeft, maar hem ook wijst op de essentie van het bestaan. Terlouw wil het publiek wijzen op de gevaren die de mens creëert, gevaren voor de mensheid en de aarde. De verhaallijn loopt parallel met de muziek van Piaz zolla. Indringende muziek, waarin een engel zijn eigen dood voorvoelt, sterft en weer herrijst. De muziek is volle dig verweven met de tekst en il lustreert ook de veranderingen in het le ven van Wijnand. Pauline Terlouw: „Bij dit soort program ma's is het belangrijk dat én de inhoud van de tekst én de essentie van de muziek over komen bij het publiek. Daar waken wij over en daarom is de technische organisatie heel belangrijk." donderdag 20 september 2018 GO Pauline Terlouw, Carla Schrijner en Jan Terlouw tijdens het literaire con cert Wankele Wereld. FOTO SANNE TERLOUW Wankele Wereld, literair concert door Jan Terlouw en het Leonard Ensemble, vrijdag 21 september, Zeeuwse Concert zaal Middelburg, aanvang 20.00 uur. Voorafgaand aan het Iconcert interviewt Helge Prinsen in de salon Jan en Pauline Terlouw, tussen 19.15 en 19.45 uur. De bezetting trombone, Ham mondorgel en slagwerk is een zeldzaamheid, maar staat garant voor een prachtig groepsgeluid. Trombonist Nils Wograms uit zonderlijke trio komt zondag naar Porgy en Bess in Terneu- zen. Mischa Andriessen Nils Wogram's Nostalgia Trio, zondag 23 september, Porgy en Bess Terneuzen, aanvang 15.00 uur. Arno Krijger, Nils Wogram en Dejan Terzic (vlnr) vormen samen Nils Wogram's Nostalgia Trio. The Lane in Oost burg staat zaterdag weer in het teken van metal. Sinds 2010 wordt er me- talfestival Kashfest georganiseerd. De Oostburgse blues club en het naastge legen cafe Penny Lane bieden in to taal plaats aan zo'n tweehonderd bezoe kers. Een kleinscha lig, maar niet minder intens festival. High- lights dit jaar zijn Onegodless (foto) en Bloodsphere. Sinds 2015 is er ook een hardcorevariant van Kashfest. Die vindt op zondag 7 oktober plaats. Zaterdag 22 sep tember, Bluesclub The Lane Oosburg, 18.30 uur. Tatiana Samouil, Nico- las Dupont, Tony Nys en Guy Danel zijn ge passioneerde vertol kers van kamermuziek. Zij treden op als Mali- bran Quartet, naar de legendarische opera diva Maria Malibran. Het strijkkwartet heeft naam gemaakt door zijn geëngageerde ver tolkingen, het uitspitten van het vocale strijk kwartetrepertoire en zijn inzet voor de he dendaagse muziek. Zang heeft een belang rijke plaats in het re pertoire, omdat de musici een band heb ben met De Munt Opera Brussel. Zo spelen zij in Goes het strijkkwartet Der Tod und das Madchen van Schubert, gebaseerd op het gelijknamige lied. Daarvoor speelt het kwartet het vijfde strijkkwartet van Haydn en het zesde van Sjostakovitsj. Zondag 23 septem ber, De Mythe Goes, 15.00 uur. Het cabaretduo Arie en Sylvester komt naar De Verwachting in Ritthem voor een try-out van de nieuw ste voorstelling. Ze zullen er hun Best of show gaan spelen. U raadt het al, de heren zullen het beste van eerdere shows nog een keer op de plan ken brengen. Het duo staat bekend om zijn tamelijk absurde humor, waarin de ene vreemde scène de andere opvolgt. Een diepere boodschap is niet altijd noodzake lijk, net zoals de aan wezigheid van nu ance. Donderdag 27 sep tember, De Verwach ting Ritthem, 20.15 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 49