Muziek en absurde humor 4 Concert Muziek en natuur. Twee liefdes van Jan Terlouw (86) komen samen in het literaire concert 'Wankele Wereld'. Hij draagt twee verhalen voor, die muzikaal worden omlijst door zijn dochter Pauline en haar Leonard Ensemble. Graag geziene gasten Vocale polyfonie orgt het consump tieve gedrag van de huidige maatschappij voor de ondergang van de wereld? In I twee verhalen stelt I Jan Terlouw deze vraag aan de orde tijdens het literaire concert Wankele Wereld. „Mijn vader is enorm begaan met de mens en de natuur. Het raakt hem als er niets ge daan wordt voor het milieu", vertelt violiste Pauline Terlouw (55). „Hij wil graag dat de wereld behouden blijft voor de mensen die na ons ko men. Dat hij zo begaan is met de toe komst van de volgende generatie zit gewoon in zijn karakter." Inspiratiebron De verhalen van Terlouw zijn geba seerd op muziekstukken van César Franck en Astor Piazzolla. Het ver schil met andere literaire concerten is dat hier uitgegaan is van de muziek. Die was de inspiratiebron voor de verhalen. Meestal gaat men uit van een tekst en wordt daar muziek bij gezocht. „Muziek was erg belangrijk in huize Terlouw", vertelt Pauline Terlouw. „Vader hield van muziek, maar mijn moeder was de spil. Haar moeder was pianiste en zij speelde cello. Zij hield van kamermuziek en we hebben heel vaak samen gemusi- Terlouw wil het publiek wijzen op de gevaren die de mens creëert, gevaren voor de mensheid en de aarde ENSEMBLE Ode aan Leonard Leutscher ceerd." Pauline werd musicus en samen met het Leonard Ensemble speelt ze de muziek stukken die de basis vormen voor de twee verhalen van haar vader. Jan Terlouw houdt erg veel van de bekende Vioolsonate van César Franck, daarom schreef hij een verhaal dat past bij deze mu ziek. Daarin vertelt hij over de vier levensfa sen van de mens, van geboorte tot dood en koppelt dit aan de vier delen van de sonate. Bovendien associeert hij de fasen met de vier elementen: lucht, vuur, aarde en water. Pauline Terlouw is dol op de combinatie piano, viool en cello. Dat verklaart dat de Francksonate voor deze uitvoering gearran geerd werd voor pianotrio. „Mijn vader heeft 5 REDENEN OM UIT TE GAAN Rock Zang donderdag 20 september 2018 GO Samenspe van vader en dochter Jeanette Vergouwen 44 Het programma 'Wan kele Wereld' is muzi kaal vormgegeven door Leonard Leuts cher en hij schreef ook het arrangement voor pianotrio van de Viool sonate van Franck. Leutscher was de pia nist en de inspirator van het Orion Ensemble. De vaste kern was het pia notrio waarin hij samen speelde met violiste Pauline Terlouw en cel liste Carla Schrijnen Zestien jaar na de op richting in 2000 stierf Leutscher en de beide strijkers besloten om per direct te stoppen met Orion. Toch werd na een tijd de draad weer opge pakt en nu werken zij samen met pianist Jan Willem Nelleke onder de nieuwe naam Leo nard Ensemble, als een blijvende muzikale hom mage aan Leonard Leutscher. Gezangen uit de middeleeuwen, metal, kamermuziek en jaren 70- rock. Gevarieerder kan bijna niet. Wie geen zin heeft in een con cert, kan gaan zitten voor het beste van Arie en Sylvester. Ab surde humor zonder nuance. Veel plezier! Al sinds de jaren 90 is The Outsiders een graag geziene band op verschillende podia en festivals. Het uit Engeland af komstige vijftal staat bekend als een typische live-band die het publiek altijd goed mee weet te krijgen. In de jaren 90 kregen de heren het voor elkaar 286 optredens in een jaar te geven. Het genre van de band kan het best wor den omschreven als jaren 70- rock met invloeden van onder andere blues en soul. In Zierik- zee brengen ze zowel covers als nummers van eigen makelij ten gehore. Eerder dit jaar werd een nieuw album uitge bracht, dat de band momenteel aan het promoten is in ons land. Tijdens eerdere optredens van de tour in Nederland namen ze telkens een in Engeland be roemde muzikant mee ter on dersteuning. Als we de website van Fizi mogen geloven, is de kans aanwezig dat dit ook in Zierikzee het geval zal zijn. In totaal hebben The Outsiders inmiddels zeven albums uitge bracht, waarvan het in 2016 uit gebrachte Everythings gone vintage erg goed ontvangen werd. Zondag 23 september, FiZi Zierikzee, 14.30 uur. Vier zangers uit Amerika die voor het eerst optreden in Zeeland. De mannen van New York Polyphony zorgen voor overtuigende uitvoerin gen van polyfone werken van Cle- mens non Papa en Antoine Brumel, maar schuwen ook hedendaags werk niet. Het concert wordt een boeiende combinatie van laat-mid- deleeuwse en re naissance gezan gen en moderne songs van Ivan Moody. Vrijdag 21 sep tember, Sint Ja- cobskerk Vlissin- gen, 20.00 uur,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 48