Broer en zus gaan samen strand op volledig opgebloeid 13 Trainer Nick Corré en doelman Joan van Belzen weten wat ze willen: naar de eerste klasse. Maar het duo is zich er ook van bewust dat het geen makkie zal worden. Arnemuiden heeft een uitstekende voorbe reiding achter de rug. Na goede resultaten in het bekertoernooi lijkt de ploeg klaar te zijn voor de start van de competitie, komende zaterdag. Kunnen ze gezien wor den als favoriet voor de titel? De ploeg van trainer Nick Corré versloeg achtereenvolgens Zeelan- dia Middelburg (o-i) en Nieuwen- hoorn (2-1), terwijl afgelopen za terdag de kersverse eersteklasser De Meeuwen op een 1-1-gelijkspel werd gehouden. Pak 'm beet vier maanden geleden stonden beide ploegen ook tegenover elkaar op het sportpark van Arnemuiden, in de tweede klasse. De Meeuwen won die wedstrijd met 1-2, sleepte het kam pioenschap in de wacht en debuteert daardoor dit sei zoen in de eerste klasse. Die klasse spreekt ook bij Arnemuiden tot de verbeelding, want de doel stelling voor dit seizoen is duide lijk volgens Corré. „We willen naar die eerste klasse. Of dat nu via het kampioenschap of de nacom- petitie is." Makkelijker gezegd dan gedaan natuurlijk, want de trainer beseft tegelijkertijd ook dat het niet vanzelf zal gaan. Vorig sei zoen eindigde de ploeg als promo vendus op een verdienstelijke vierde plek en dus zijn de ver wachtingen hooggespannen. Maar zoals men vaker zegt, is het eerste jaar makkelijker dan het tweede. Ook dat besefis aanwezig bij Corré. „Ploegen zullen zich aan passen en iedereen wil altijd graag van Arnemuiden win nen. We zullen echt geen makkies gaan krijgen." 0 Versterkingen Het had echter niet veel gescheeld of Arnemuiden had dit seizoen al in de eerste klasse actief kunnen zijn. De ploeg kwam één doelpunt tekort voor deelname aan de na- competitie. Toch is de teleurstel ling daarover niet lang blijven hangen. „We liepen toen op onze laatste benen en hadden niks meer te zoeken in die na- competitie." Dat pro bleem lijkt nu te zijn op gelost, aangezien de no dige versterkingen wer den aangetrokken. De ploeg is sterker geworden in de breedte, maar vooral de terugkeer van loan van Belzen betekende een kwaliteits impuls. De 36-jarige doelman keerde na jaren bij Hoek, Vlissin- gen en ASWH terug op het oude nest en ook hij is duidelijk. „Ik ben niet gekomen om af te bouwen, maar om te knallen." Zijn prestaties op het veld on derstrepen die woorden. Tegen Zeelandia Middelburg hield hij zijn ploeg op de been, onder meer door twee strafschoppen te keren, maar vooral in de manier van coa chen spat het fanatisme ervan af. „Ik geniet van de beleving en de wil om beter te worden. Als ik de jongens daarbij kan helpen, is dat alleen maar mooi." Na acht jaar bij Vlissingen verdedigt Van Belzen nu dus weer het doel van Arne muiden, een keuze waar hij geen spijt van heeft. „Het niveau bevalt goed en ik ga iedere keer met ple zier naar de training. Dat is ook wel eens minder geweest." Zijn trainer is blij met de komst van de ervaren doelman en ziet dat de club op de goede weg is. „Joan zet alles neer en geeft de hele ploeg veel vertrouwen. Spelers als Joan en Ronaldo Meijer willen hier graag spelen, dat zegt ook iets over hoe we als club bezig zijn de laatste jaren." Over de voorbereiding is Van Belzen - net als zijn trainer - te vreden. Maar geroutineerd als hij is, weet ook hij dat Arnemuiden niet zomaar even kampioen gaat worden. „Clubs weten hoe we spelen, dus zij zullen zich gaan aanpassen. Ik verwacht dat we voetballend vaak de betere ploeg zullen zijn, dus moeten we ge woon voor promotie gaan spelen!" Zaterdag wacht de eerste competi tiewedstrijd, als MZC'11 op bezoek komt. straeten en Jan van de Walle be zochten de lagere school Sint Ber- nardus om de jeugd te interesseren voor de sport. In Clinge had je des tijds alleen de voetbalclub en de muziekvereniging. Ik vond het wel stoer om op judo te gaan." Mindere tijden waren er voor judovereniging Clinge begin jaren negentig, toen er nog maar twaalf leden waren overgebleven. Met een campagne op scholen werd nieuwe aanwas geworven. De komst van hoofdtrainer Christophe Van Buynder uit De Klinge (België) in 2014 gaf een extra stimulans, met ook veel nieuwe leden uit Vlaande ren tot gevolg. Weerstand „Dankzij Christophe worden meer officiële wedstrijden gespeeld. Hij weet de jeugd goed te motiveren. Door judo bouw je meerweerstand op. Het is bovendien goed voor het zelfvertrouwen en soms worden kinderen ook vanuit medische hoek lid van een judovereniging. Het zijn de tijden van Anton Gees- ink, Mark Huizinga en Dennis van der Geest niet meer, maar we blij ven desondanks een bloeiende ver eniging met veel vrijwilligers. Zo zijn Jan van de Walle en mijn broer Arnold al jarenlang de vaste mat- tenleggers", geeft de voorzitter, die inmiddels ruim twintig jaar aan het roer staat, aan. Bij judovereniging Clinge zijn de trainers Christophe Van Buynder en Martin de Burger, evenals oud trainer Eddy de Maayer, allen in het bezit van de zwarte band. De club uit Clinge is bovendien trots op drie jeugdige provinciale kampioenen in 2018 van Oost-Vlaanderen: Thibo Christiaens (12), Ben Voet (12) en Thibo Van Buynder (11). De Clingse judoclub heeft een grens overschrijdende samenwerking met zustervereniging Judokwai Kemzeke. tijdens Swaluw De nieuwe ploeg draagt de naam PAC Tweewielers, vernoemd naar het bedrijf van Pim van de Swaluw. Hij zal Anne van de Swaluw ook Materiële en tech nische ondersteuning bieden. „En hij heeft jaren op topniveau gereden, dus op tactisch en vooral op mentaal gebied kan ik nog steeds heel veel van hem le ren. Daarom heb ik hem graag bij me de wed strij den." Afge lopen seizoen reed Anne van de voor het team van Tekust.com. Daar trekt ze nu dus de deur ach ter zich dicht. „Het was heel fijn om het afgelopen seizoen onder deel uit te maken van een team", zegt ze daarover in een persbe richt. „Maar ik vind het ook leuk om hier samen met mijn broer aan te beginnen", legt ze verder uit. Speerpunten op de strandrace- kalender dit jaar zijn voor de fa- milieploeg van Van de Swaluw onder meer Hoek van Holland- Den Helder, het Zeeuws kampi oenschap in Renesse en het Ne derlands kampioenschap in Rockanje. donderdag 20 september 2018 GO Arnemuiden loopt niet weg voor ambitie Daniël Wissel Arnemuiden Afgelopen seizoen was Ar nemuiden al dicht bij nacom- petitie om promotie naar de eerste klasse. De ploeg, net gepromoveerd, werd vierde en kwam slechts één doelpunt tekort om zich te plaatsen. Strandracester Anne van de Swaluw staat voor een nieuwe uitdaging. De twee voudig Zeeuws kampioene komt met ingang van het nieuwe strandrace seizoen uit voor een nieuw team, dat ze samen met haar broer op start. Daniël Vervelde Kwadendamme Vlnr: Eddy de Maayer (vice-voorzitter), Christophe Van Buynder (hoofdtrainer) en voorzitter Etienne de Burger van judovereniging Clinge. fotocamileschelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 41